» »

adsl povezava

adsl povezava

ax3K ::

imam navadno telefonsko linijo, s katero sedaj tudi dostopam do interneta (dial-up). Bakreni kabel je napeljan od hise do hise po zraku, ne pod zemljo.
Zanimam se za nakup paketa isdn + adsl.

1. Ali bi obstojeci bakreni kabel ostavl "v zraku", ali ga bodo napeljali pod zemljo?
2. Trenutno so trije telefoni priklopljeni na obstoejco telefonsko linijo. Ker bi tudi pri isdn-ju potreboval tri telefone na istih mestih, me zanima ce so obstojeci (6-zilni) kabli dobri za isdn ali bo potrebno napeljati nove?
3. a zunanja omarica ostane ista, ali bodo namontirali novo?
4. na sliki spodaj so naslednje stvari: telefonska vtičnica, razcepek, adsl modem, pc, isdn nt, telefon(i). Jaz bom imel še switch/router. Zanima me s kakšnimi kabli so te stvari povezane med seboj. Od PCjev od routerja vem da mora iti utp kabel. Prav tako gre od modema do routerja isti kabel. kaj pa ostalo?



hvala
ax3k

Dead_Eye ::

hmm,
1. nimam pojma
2. zdej ne vem če mora menjavat kable(se mi zdi da ne), mora pa nekaj nardit z vtičnicami - seveda ti ne naredi zastonj - v paketu isdn je všteta 1 vtičnica, za ostale plačaš, če imaš srečo ti ne kasira še njegovega delovnega časa ampak samo material
3. ne vem (sem v bloku :))
4. inštalater (ali kakorkoli se mu reče :D ) ti nardi uno telefonsko vtičnico in razceko, potem ti napelje kabel do adsl modema ki je nejke zraven računalnika. zreven modema je že cross kabel cca 1m dolg, od razcepka do modema pa gre en kabel ala navaden telefonski (baje da je neki drugačen,.... se nisem obremenjeval s tem)

tako da ti kupiš router, ga daš zraven modema, priklopiš in potem si narediš mrežo (z utp kabli) - telekomovc jih nima (UTP)

vem pa da pri meni je samo nekaj v centrali priklopu/poštelal, tako da je doma samo vtičnico montiral, kablov sploh ni tikal...
The one and only

ax3K ::

a pred priklopom prede kakšen model, da malo svetuje al kar pridejo z orodjem in primontirajo.

ax3k

urbi ::

poklič na siol pa upraši

itak je zastonj 080 1000

ax3K ::

sam že pisal na siol (vse razložil, vprašal, 1 stran) in oni mi odpišejo da naj za montažo kontaktiram telekom, ki tudi prodaja isdn+adsl paket ;(

ax3k

Wox ::

Oni kr pridejo, pa ti zrihtajo. Sicer pa:
1. Kabli do hiše ostanejo v takšnem stanju kot so, se pravi v tvojem primeru v luftu, kar je seveda slabše kot če bi bili položeni v zemlji. V urbanih naseljih bi naj bili speljani v zemlji. Telekom dela na tem, vendar se jim kaj preveč ne mudi, ker profita zaradi tega nimajo nič večjega. Mislim pa, da so te zadeve urejene zakonsko in da obstaja nek rok, do kdaj se morajo telefonki vodniki položiti zemeljsko.
2. To bodo ocenili monterji.
3. Kakšna zunanja omarica?
4. Katero ostalo? Več ali manj UTP kabel. Za telefonske vodnike bodo poskrbeli monterji. Ti jim samo povej koliko in kje hočeš imeti telefone. Cena montaže se seveda zviša.

Zheegec ::

Pokliči pa na Telekom -- 080 8000 se mi zdi :D
Pa jih vse to upraši, saj ti oni pridejo ISDN montirat, za ADSL pa najbrž od SIOLa (??)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ax3K ::

a to ti ločeno pridejo montirat al skupej vse en človek naredi (adsl in isdn mislim)??

ax3k

Z-lot ::

Nak. Telekomovci montirajo za SiOL - prav v tem je čar monopola :)

Sicer pa ne vem, kakšen "poseben" telefonski kabel naj bi povezoval razcepek in ADSL modem... upam, da bi lahko kdo to pojasnil.
Kakorkoli, vedno je pametnočimbolj skrajšati dolžino kablov (razen UTP), da se pridobi še poslednji bit hitrosti ;).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telefonski kabel na meter.

Oddelek: Omrežja in internet
395973 (4803) MadMax
»

SiOL - Premestitev modema

Oddelek: Omrežja in internet
182329 (1783) crniangeo
»

Montaža ADSL-a? Par vprašanj glede inštalacije

Oddelek: Omrežja in internet
262978 (2550) ToniT
»

ADSL brez ISDNja ???

Oddelek: Omrežja in internet
413036 (1707) shock
»

Razcepnik-ADSL modem vprasanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
211886 (1430) Bungee-

Več podobnih tem