» »

[Windows] aktivacija

[Windows] aktivacija

dj003 ::

kupil sem pred časom originalen windows xp profesional, ga inštaliral in aktiviral. sedaj sem pa kupil nov računalnik in ta isti cd z windowsi inštaliral pa mi ga ne pusti aktivirati. star računalnik ne uporabljam več. mi lahko kdo pove kako naj ga aktiviram. HVALA
yes
  • spremenilo: CCfly ()

borchi ::

ne pusti aktivirati? a ti napiše "i ain't lettin' you activate no WinXP hommo..."

verjetno ne, ne? verjetno ti ne pusti aktivirat prek interneta in ti predlaga da pokličeš na m$? sam nimaš telefona al kaj?

če maš pa WinXP OEM jih pa itak ne smeš naložit na drug računalnik.
l'jga

panda ::

če si kupil XP ki se prodajajo z novim rač.je aktivacija možna samo na enem rač:D
.pokliči slo mikrosoft mogoče ti dovolijo novo ativacijo:)
borchi ;nemoreš jih aktivirati na drugem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: panda ()

televizija ::

ja in kaj moraš potem naredit da lahko še 1x aktiviraš windowse?? mislim kak nefer da kupiš neka pa pol sam 1x lah uporabiš..kaj ko se ti sesuje rač si pol nič ne moreš pomagat z isto kodo al kak???

lahko kdo kakorkoli pomaga?? jas ko napišem kodo mi napiše da je bla ž prevečx uporabljena...in zaj mi sploh ne dela..

hvala za kakršnokoli pomoč...

bluefish ::

ali je res tako težko poklicati na MS?

televizija ::

ja ni teško samo ka jim moram povedat da bojo vedli da mam orginalne windowse?? ker sem jih dobila s starim računalnikom že dovgo nazaj zdaj pa sem jih še na prenosnika naložla!!

bluefish ::

te vse vprašajo in ti povedo. Verjetno pa boš moral povedati verzijo Win, serijsko številko, številko produkta in kaj podobnega.

;-) ::

Ja sej so original ane? Pokliči pa reči da ti je disk crknu...:D

televizija ::

ja kje pa vse to najdem serijsko pa to??
finta je namreč da mam samo cd, ker nisem doma..pa tud dobila sem windowse pred dovgo časa ko sem namizni rač.kupla...tak da bogve kje sploh mam še toto škatlo...
rabim pa nujno pa čimprej...

Zgodovina sprememb…

AndrejS ::

Kako pa si napisala serijsko številko pri inštalaciji windowsev, če je nimaš ?

amigo_no1 ::

Magical Jelly Bean Keyfinder

Šimpanz ::

Kupi nove Winse pa bo.

televizija ::

ja kje sem dobla serijsko..halo..ma pa vsak drugi svoje vindovse pa sem eno drugo uporabla..:D
pa tud na netu se najdejo drugače..

kingkong ::

hehe in potem se čudiš, da ne dela...

AndrejS ::

Te pa se poslovi od aktivacije, zato ker pri aktivaciji rabiš tvojo (kupljeno serijsko).

Zheegec ::

Pri Windowsih CD ni važen - lahko ga zloadaš preko neta (piratsko), pa dokler uporabiš legalen CD-key in zadevo aktiviraš ti ne bo noben težil.
Dejansko kupiš licenco - tista majhna nalepka s serijsko številko.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

grex ::

al pa povprašaš MS glede točno tega problema in če ti ne verjamejo jim neseš pokazat original cd.

fair enough?

Zheegec ::

Original CD nima veze. CD sploh ni važen, važna je licenca (tista nalepka). Z original CDjem lahko samo frizbi mečeš...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

StratOS ::

Kako lahko to rečeš ?
CD je posredno vezan na licenco, oziroma obratno.
Primer XP sp1 , sp2, kajti licenca je verzijsko vezana na OS.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

zee ::

ALIEn3001 ima prav, vseeno je iz kakšnega CDja skopiraš datoteke, poglavitna je koda.

Pa formalno gledano velja ena licenca-en računalnik. Lahko jih inštaliraš na drugo mapšino, vendar jih moraš iz prve odstraniti. kakšen pravnik bi vedel, kaj več povedati o tem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

StratOS ::

Seveda, vendar je koda vezana za verzijo OS-a.
Kode za XP, Xp sp1 in XP sp2 niso kompatibilne, zato je za vsak upgrade potrebna tudi sprememba kode.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

AndrejS ::

Koda ni vezana na "SP" !
Za vsak upgrade spremamba koda....kak to misliš. da upgradam sp1 na sp2 da morem kodo spremenit :D

StratOS ::

hHa, pa kaj še. Seveda je.
Primer : Imaš oz. imel si licenčne XP-je. Pojavil se je recimo XP sp2, ki si ga želiš.
Tudi če bi si pretočil xp sp2 bi jih z tvojo licenčno kode ne mogel inštalirati oziroma aktivirati ( legalno ).
CD z kodo bi poslal na microsoft, oni ti bi ob nakupu (možen upgrade tudi) na sp2 dobavili novo licenco za le tega oziroma novo kodo.
Sam vem, ker sem celo stvar izpeljal tudi sam, res pa da ni šlo samo za upgrade, ampak licenco za xp sp2 v celoti.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

darkolord ::

Tudi če bi si pretočil xp sp2 bi jih z tvojo licenčno kode ne mogel inštalirati oziroma aktivirati ( legalno ).

O ja, lahko. Če imaš kodo za XP, je čisto vseeno ali imaš SP1, SP2 ali ga sploh nimaš... Delovala bo na vseh

Zheegec ::

To je problem pri piratskih Winsih, ker ima SP1 veliko Key-ev bannanih, isto SP2 :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Stratus ::

Torej stvar je taka dj003, verjetno imaš na starem računalnku nalepljeno etiketo z windows kodo. Prepiši si jo in pokliči na MS povej da ti je stari PC crknu in si inštalirala na novega, vse kar boš morala narediti ti bojo povedali po telefonu.
Kar se pa tiče kod in vezij XPjev fantje je pa tko: zgodnje verzije XPjev brez SP1 ne delajo z kodami za kasnejše XPje z SP2 obratno dela. MS namreč na vsakih toliko in toliko izdanih CDjev zamenja master. Do sedaj je bil master zamenjan dvakrat, to pomeni da obstajajo 3 različne serije kod za tri različne serije windows XP. Aja pa še to mastri nimajo veze z SP jem na cdjih (pomeni da niso menjali mastre ko se je spremenil SP ampak po določenem številu izdanih CDjev).
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

drole01 ::

Živijo
Jst imam pa podobne težave sedaj pa sem dol potegnu druge winse jih pa ne morem naložit, ker mi jih v cd-romu ne zažene če dam not orginalne mi jih pa.Kaj naredit prosim naj mi en pomaga

bzp ::

Nalozi originalne, kje je problem?

drole01 ::

ne da se jih aktivirat,ker so že bli

drole01 ::

ne morem jih aktivirat ker so že bli na drugem računalniku

Supervisor ::

na isti mašini... ??
Smith & Wesson - the original point and click interface.

Supervisor ::

Aja na drugem ..pa verjetno kak mesec dva nazaj... če je od tega že par let..potem bi moralo iti
Smith & Wesson - the original point and click interface.

drole01 ::

problem je kako naložit sedaj piratske ker jih sistem ne boota legalni mi pa tko nč ne pomagajo ker so na drugem compu aktivni.

darkolord ::

Iz katerega CDja instaliraš sploh nima veze. Samo CD-key je tisto, v čemer se razlikujeta

drole01 ::

cd key imam ampak ko naložim mi da 30 dni za aktivirat.Premaknil sem datum za 30 dni naprej in se ne morem več prijavt v winse zahteva da jih aktiviram.ker mi jih ne zato ker so že na drugem kompu.Slišal sem nekje da je treba v takem primeru imet iste winse da drugih ne boota zakaj ne vem in da je treba za druge winse ene diske spajat ali pač karkoli je treba naredit da bo bootal druge winse ki jih ni treba aktivirar(piratske)In tudi če dam prazen trdi disk mi jih ne boota orginalne pa ja se pravi ,da orginal kopira eno zaščito ne vem kam samo na trdi disk ne ker sem ga zamenu s praznim.Kaj naredit da bi zagnov kopijo diska.

darkolord ::

Piratstva tukaj ne podpiramo.
Če ti iz enega cdja boota, iz drugega pa ne, je pač CD slab.

drole01 ::

na drugih dveh compih boota.nebi glih šov zdele kupt še ene winse.Zdej sem neki rešu.Noter sem dal orginal cd takoj ko se je prižgal plav ekran sem cd uzel ven .Napisal je da ,naj dam not cd sem dal druzga in sedaj formatera mislim, da bo sedaj delovalo.Sigurno je fora samo v orginalu.Ni pa fora, da bi kupu nov cd zadevo se da po mojem rešit drugače.mogoče se bo našu kakšen heroj ki to ve.zato ker naslednjič bom moru narest isto.

bzp ::

Ce ti CD ne boota, verjetno ni bootable cd, ali pa se (glede na to da je kopija?) ta firma cdjev ne razume najbolje s tvojim cdromom.

Enivej, kupljeni winsi, so za uporabo na enem racunalniku. Ce jih imas nekje ze nalozene, jih sigurno ne bos mogel nalozit drugam. Vsaj ne tako da bi jih na obeh racunalnikih uporabljal. Tako da kar se te problematike tice, ne pricakuj tu odgovora.

Cico ::

Verjetno je že kdo prebral licenco, kaj pravi... vse lahko zamenjaš, razen matične plošče. Ponovna aktivacija na drugem računalniku je možna nekje po pol leta, ko Mikrosoft mal popuca. Če pokličeš po telefonu, ti kolega takoj pove, da je na enem računalniku že bila ativacija te kode, ti rečeš, da nič ne veš, on te vpraša za kodo, mu jo poveš in stvar je zaključena. Stvar ni legalna, zlagal si se mu, dela pa. Meni je tako uspelo že na treh računalnikih. Visto bo pa menda možno prestavit na drug računalnik seveda pa boš moral prejšnjo deaktivirat. Srečno

matk ::

Kupil sem rabljen računalnik in šele ob nakupu ugotovil, da spadajo k mojemu nakupu tudi originalni DSP Windowsi. Kupljen je bill leta 2004, torej pred spremembo pogojev za uporabo DSP verzije.
Sedaj bi rad nadgradil računalnik in si kot študent lahko pridobim MSDNAA licenco. Zamenjal bi od plošče, procesorja, diska... In sem začel razmišljati o večih možnostih in katere so izvedljive. To me zanima nasplošno, če jaz ne bi imel možnosti MSDNAA in v primeru DSP verzije.

1. Če obdržim ohišje z nalepko, ali lahko vse ostalo kupim novo in na novo inštaliram te iste Windowse?

2. Ali naj prodam celoten računalnik (tudi ohišje) z Windowsi naloženimi in potem ko kupujem nov računalnik kupim nove Windowse?

3. Kaj pa če hočem obdržati komponente iz starega računalnika? Prodal bi naprimer samo ohišje (z nalepko), ploščo, procesor, ram. Obdržal bi grafično in disk.

4. Kaj pa če prodam samo ohišje z nalepko in seveda CD-je od windowsev? Je to sploh možno?

Moram kupcu dati tudi račun, na katerem je viden nakup Windowsov, datum (da se vidi, da je po starih pogojih)?

Na Microsoftovi strani piše le o teh novih pogojih o nakupu DSP verzije. Zato se obračam na vas. Seveda lahko tudi sam pokličem Microsoft, a bom vseeno vas najprej vprašal.

Kje se vidi datum inštalacije Windowsov? Ker če Microsft briše podatke po pol leta (omenjeno v temi) potem nova aktivacija ne bi smela biti problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je mozen prenos licence? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5214728 (13062) grizl
»

Windows 7 FPP Licenca

Oddelek: Operacijski sistemi
306519 (5338) lambda
»

Prednaloženi Windowsi

Oddelek: Pomoč in nasveti
2713385 (12032) `ripper`
»

Win XP re-install

Oddelek: Operacijski sistemi
102231 (1805) Jakka
»

Znane cene za Visto II. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10710706 (7375) CWIZO

Več podobnih tem