» »

Prednaloženi Windowsi

Prednaloženi Windowsi

k4vz0024 ::

Če so Windowsi prednaloženi, ali to pomeni, da ne dobiš zraven instalacijskega DVD?

Kaj pa če se sistem sesuje?:D

#000000 ::

Največkrat res ne, ponavadi pa je na skriti particiji slika diska, ki jo potem z recovery cd jem obnoviš na c particijo.

misek ::

Pri HP prenosnikih imaš program, ki ti naredi recovery DVD.

k4vz0024 ::

Zakaj ne bi dal zraven instalacijski DVD? A ni to pravica potrošnika?8-)

zee ::

instalacijski/obnovitveni CD/DVD stane :|
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

k4vz0024 ::

Stane že, vendar taka politika ni fer. Kaj pa če s kaj zalomi in je potrebno nanovo inštalirat Windowse?>:D

zee ::

Politika, ki jo poznamo od drugod: ko j* uporabnika ;(
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dejansan ::

zraven dellovih compov dobiš plošček, kako je pri drugih pa ne vem
dejansan

zee ::

Pri Lenovotu imas na disku skrito particijo s sistemom, iz katerega lahko obnovis Windowse XP/Vista, obenem lahko iz Windowsov naredis medije za obnovo, ce slucajno menjas trdi disk. Pri HPjih je podobno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mitkos ::

Hmmmm, ko sem jst kupu prenosnik so bli Windowsi že gor, CD ja nisem dobil. Sicer sem takoj vse popucal dol tudi tisto skrito particijo, vendar mi še vedno ostaja serijska Windowsov (sicer Home verzije) na zadnji strani prenosnika. Nikoli nisem probal če bi delala, če bi si s travnikov DL Windows Home, ma po moji logiki bi morala.

k4vz0024 ::

Zakaj ne bi zahteval instalacijskega DVD? Zakaj pa se ne da potegnt dol z neta Windowse, če instalacijski DVD stane pa ga sam naredim? Pa ne mislim s "travnika" al pač? Saj licenco dobimo s tem, ko kupim pred naložene Winse?

zee ::

Kar ti preostane je, da pises uvozniku in ga vprasas, ce ima morda medije za obnovo sistema, potem pa si zadevo sam obnovis. To sem v imenu dveh sodelavcev naredil jaz in sem cez dober teden dobil od uvoznika medije za obnovo sistema na prenosniku HP. Povsem zastonj, da ne omenjam, da je bila odgovorna oseba pri tem izredno korektna.

Druga moznost je, da vprasas na forumu, ce ima kdo enak prenosnik kot ti in se originalno instalacijo gor.

Naceloma pa bi lahko instaliral gusarsko verzijo XP Home, nato pa serijsko stevilko zamenjal s tisto, ki jo imas na nalepki na prenosniku.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

k4vz0024 ::

Kaj pa za Visto?

zee ::

Vista je bila za prednalozena na prenosnikih, poreboval pa sem Windows XP Pro. Vem, lahko bi instaliral sistem iz nule, vendar se mi ni dalo ubadat s tem, saj sta bila prenosna racunalnika sluzbena...da ne omenjam jajcanja z raznimi gonilniki itd. itd.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

tommy boy ::

No ko je že ta debata odprta pa da še jaz nekaj vprašam.
Na prenosniku imam prednaloženo Visto home premium s serijsko kodo na hrbtni strani napisano in sedaj sem naročil nov računalnik brez operacijskega sistema. Zanima me če bi mi delovala npr vista iz ˝travnikov˝ s to serijsko številko? Kajti jaz sem praktično plačal visto samo cdja nimam, ker je na skriti particiji.
Upam da se da tako, ker še posebej se mi ne ljubi metat denarja za Visto.:)

Hvala za odgovore.
lp

k4vz0024 ::

Proizvajalci so sami krivi za gusarstvo, ker igrajo nepošteno.8-)

zee ::

Delala verjetno bi, si pa v prekrsku, ker je placana kopije Viste vezana na prenosnik.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

k4vz0024 ::

Zakaj? Saj je plačal licenco:8)

noraguta ::

glej ne vemo kaj piše točno v tvoji licenci , ali njegovi licenci. Obstaja nekaj vrst licenčnih pogodb. Točno kaj določa TVOJA pa iz doslej povedanega ne moremo izluščiti. če si kupil DSP je pač ne moreš prenesti. ČE si retail jo lahko prenašaš vendar le ne eni mašini. če imaš kake drugačne licenčne dogovore jo lahko inštaliraš tudi celemu svetu ako je pogodba takšna. sedaj pa najprej preberi kaj ti piše v licenci.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

tommy boy ::

noraguta dej mi povej kje naj sploh pogledam kaj piše v licenci?:D

Okapi ::

Načeloma lahko Visto (ali XP) preseliš na drug računalnik. S tem, da jo moraš na prvem seveda potem zbrisat. Kakšen postopek si pri selitvi uporabil, v glavnem nikogar ne zanima, za MS je važno le, da je aktivna ena sama kopija.

Preseljene Viste ne boš mogel samodejno aktivirati po internetu, ampak boš moral uporabiti telefonsko aktivacijo in teti na oni strani razložiti, da si posodobil računalnik. To sem storil že nekajkrat in ne komplicirajo.
Pri čemer naj omenim, da nisem prepričan, ali to velja za selitev sistema iz enega na drugega prenosnika (čeprav po logiki bi moralo), zanesljivo pa deluje pri upgradu namiznega in ponovni namestitvi Viste.

O.

noraguta ::

tb %windir\sistem32\eula.txt
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

5er--> ::

oz.
%windir%\system32\eula.txt

ender ::

tommy_boy: tista koda bo delovala samo če gre za prenosnik istega proizvajalca, vendar je to DSP/OEM koda, ki je vezana na računalnik, zato tako prenašanje ni legalno (vendar, če gre za domačo uporabo, ti načeloma ne morejo nič)

Okapi: prenos licence na drug računalnik je možen samo, če imaš polno (škatelno) verzijo. Pri DSP verzijah to ni dovoljeno (čeprav pogosto deluje).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

`ripper` ::

vista ki jo dobite na travniku, ponavad ni isti medij, kot tist ki bi ga lahko dobil zraven pa ga nisi. Predvsem pri prenosnikih ponavadi prilagajo OEM licence, kjer je medij prilagojen konfiguraciji laptopa in ko instaliras Winse, je potem tudi driverji ze gor in vse. Tudi key z nalepke na spodnji strani v vecini primerov ne prime na navadnih DSP/oem licencah. Ponavad... kdaj se celo zgodi da
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

jan01 ::

Če npr kupite laptop in ima že prednaloženo visto. Kako je aktivirana? AKtivacija je sestavljena iz dveh delov:
-slica v biosu
-certifikata (ime_oem_proizvajalca..xrm-ms), ki je na dvdju(oz v že na disku)
Rabi se le ujemati slic s .xrm-ms in je že aktivirana katerekoli cerzija(odvisno od seriske, za vsak oem računalnik ima vsaka verzija eno skupno serijsko.
Take viste ne moreš prenesti na drug računalnik, ker najbrž v biosu sploh nimaš napisanege(pravega) slica(no lahko flashaš bios matične s slicom katerekoli prizvajalca, a to ni ravno legalno!)

mrhovina69 ::

jaz sem probal z recovery discom obnovit windows in ne gre mi na noben način.če kdo ve kako se to dela je pomoč zelo dobrodošla. ne gre z ponovnim zagonom in niti iz windowsa iz raziskovalca.
moj podpis!

`ripper` ::

@mrhovina69:
bootat s CDja oz. DVDja treba...pa upam da nimas kake une variante, k mas recovery na disku, z CDjem ga pa samo aktiviras, pa da si su se celo tok delc pa si tist del diska zbrisal... :)
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izgubil Windows Visto za vedno?

Oddelek: Operacijski sistemi
182561 (1855) ender
»

Windows Vista Home Premium Install CD

Oddelek: Operacijski sistemi
323991 (3241) ender
»

OEM Software ni vezan na hardware?

Oddelek: Loža
82046 (1795) jan01
»

Doplačilo za Vista DVD ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
202418 (1925) BmN
»

Win XP re-install

Oddelek: Operacijski sistemi
102231 (1805) Jakka

Več podobnih tem