» »

eduroam omrežje na FE/FRI, pomoč prosim!

eduroam omrežje na FE/FRI, pomoč prosim!

neoto ::

Zanima me, če so kakšne zanke za povezavo na omenjeno brezžično omrežje, je potreben elektronski certifikat?

SasoS ::

ne...samo naštimaš po navodilih ki jih najdeš na tukaj. Meni dela odlično, le danes je v P5 neki štekalo...mogoče se moram naslednjič druga vsest :D

blue ::

A drugač deluje enako dobro kot neowlan oz. a lovi povsod kjer lovi neoWlan??

Sedaj končno vidim point v prenosniku :D :D

Še vedno vidim, da med predavanji večina uporabalj neowlan.
Zgleda, da nimajo vsi mrežne, ki podpira WPA ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blue ()

b ::

... ki stane 8 jurjev.

Koliko ze stane minuta neowlana? In koliko minut je treba, da se ti izplaca ena poceni mrezna s podporo WPA?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b ()

SasoS ::

neo men lovi samo v avli, za eduroam je pa access point v vsakem štuku...pa še 54Mbit je, neo samo 11 :D. Iz ftp.arnes.si vleče tudi do 2MB/s (odvisno kje sediš)...sej ne da tako hitrost tudi rabiš, važno da imaš nekaj za počet med predavanji :D

TribesMan ::

No ja lovi res skoraj povsod... Novi del in avla sta dokaj dobro pokrita, medtem ko je v starem delu kar nekaj črnih con..., lovi res samo na dolocenih mestih... pa se to sam na hodniku... predavalnice so pa bolj mrk kot ne... No ja hvalabogu imam vec predavanj v novem delu :D

Hitrosti so pa res super... 500kB/s za salo, ce je pa dober server pa leti tudi preko 2MB/s... Sam mislim da se bodo tele hitrosti kmalu malo zmanjsale... ker zdej ze za vsakim vogalom cepi nekdo z notebookom... :D Pa vsi na polno l33chajo :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

CaqKa ::

ustrezna navodila za Mariborski FERI pa najdete tukaj,
evo kontra v ljubljano :)

/edit:
če se ne motim so meni rekli da zadeva ne dela z linuxom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

TribesMan ::

Zadeva bi mogla delat tud v linuxu, sam moras najdit en program ki podpira enkripcijo in autentikacijo... baje so za linux ti programi se v razvojni fazi... tako da zna bit kar mal problem na trenutke...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

neoto ::

citiram ... in izberite možnost Properties (Lastnosti). Pod zavihkom General (Splošno) odkljukajte možnost QoS Packet Scheduler in protokol TCP/IP. ...
Ka zdej to pomeni da moraš TCP/IP odkljukat ali obkljukat???

in pa ... odkljukani možnosti Verify server certificate in Use annonymous use for outher authentication. ...
??? To pa mora biti odkljukano da sploh deluje vse skupaj

Temu pomagajo pa še zastarele slike za SecureW odjemalec in zadeva ni delovala....

TribesMan ::

Obkljukane morajo biti TCP/IP in QoS Packet Scheduler... torej kljukica _mora_ biti :D

Sicer pa glej slike in nastavi tako k je na slikah... ce se ne motim je v navodilih na straneh fakultete uporabljen tanov secureW klient... meni je uspelo v prvo... sej ni rocket science...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

bradek ::

Nastavis si samo tist SecureW2 in izpolnis user/pass, nastavis na DHCP, in bodi srecen da imas lahko nekaj tako okusnega zastonj :D

CaqKa ::

kaj pri centrinotu (2200 BG) potrebujem še extra tega klienta (secure w2) al bo intelov dovolj?

bradek ::

Ce podpira ta nacin avtentikacije potem bi moral biti dovolj.

neoto ::

Mogoče se nisem čist pravilno izrazil. Hotu sem samo povedat, kaki "stručkoti" so pisal navodila za arnes.... :D
Drugače sem pa po tistem ko sem videl navodila na strani FRI-ja hitr pogruntu zakaj mi ni delalo... 8-)

_vrag_ ::

elow.. tema je že res stara, pa vseeno.. kdo mi lahko pomaga naj pomaga, če lahko :))
..pred kratkim sem dobil na posojilo LINKSYS usmerjevalnik ..
poiskušam sprejeti signal na usmerjevalnik.. je stvar sploh mogoča?
...dobim veliko različnih odgovorov in nisem več prepričan... kako stvar nastaviti, kaj vpisati(mogoče dns-je?) kdo ve, naj piše. (sam signal sega do te točke saj deluje na navadno brezžično kartico)

Hvala za odgovore... LP

_vrag_ ::

pa ki ste zdaj vsevedci.. nihče nič neve o brezžičnem na brezžično? ..ijeej :\

cendof ::

Ali se je možno z uporabniškim imenom in geslom s FE ali FRi prijaviti v eduroam tudi recimo na FMF ali na drugih fakultetah?

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cendof ()

mangaldar ::

Ja, to je nekako tudi point eduroam omrežja. Svoj username lahko uporabljaš v vseh eduroam omrežjih po Evropi. Nekaj pa jih je tudi že drugje po svetu.

Še dve povezavi s seznami vseh omrežji:
http://www.eduroam.si/
http://www.eduroam.org/

markk1 ::

vse je lepo in prav v tem omrezju ampak meni se ni hotelo povezat za nic na svetu pravzaprav sem imel tezave z certifikatom vse namestil lepo iz rcum (mb) tak kot prikazano potem pa ga v tem secure ni blo noter in sem probal ne vem kolko krat in mi ni uspelo ne vem kaj bi bil vzrok?

lp jure

cendof ::

markk1...

No, sedaj pa res ne štekam. Ali sedaj dela ali še vedno ne? Če dela, kaj si naredil, ker se meni pojavlja enako. Ne gre geslo skozi, pa čeprav na drugem kompu gre - enak software itd.

Kakšen nasvet? Hvala

cendof ::

Sem zrihtal stvar. Bila težava v tem, ker sem namestil napačen securew2...brez certifikatov in še ene kljukice sem preveč odstranil. In na drugem kompu NI bila enaka različica securew2. Se opravičujem.

Me pa zanima, ali se je že kdo priklopil na Eduroam preko Configuration Utility RT2500 (Edimax EW-7128g, Canyon WF-511), ker preko Windows Zero Configuration se dogaja, da velikokrat padem dol in se noče priklopiti nazaj. Priklopi se edino, če disable/enable wlan adapter.

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cendof ()

amigo_no1 ::

Poglej če imaš zadnje driverje

RT61 + RT2500
http://www.ralinktech.com/ralink/Home/S...

markk1 ::

jaz sem pa posebej namestil certifikat pa mi vseeno ni delovalo mi ga v securew2 ni naslo vsepovsod drugod je bil samo tam ko bi moral bit pa ne

lp

lebang1 ::

Mene pa zanima zakaj mi ne dela, pa sem vse nastavil po navodilih.
Se mi napiše:
Wireless Network Connection. Kliknite tu za izbiro certifikata ali drugih poverilnic za povezavo v omrežje eduroam.
In kliknem tam pa mi da še enkrat za vpisat ime pa geslo, ki sem jih prav upisal.
Imam pa nov HP z win. XP. ???

cendof ::

Zelo težko bi jaz svetoval, vendar pa imam vprašanje? Ali je kdo čez vikend bil priklopljen na eduroam, saj zgleda, da ga nekaj "lomi"???? Ali pa je težava pri meni...

St@jler ::

ne defenitivno nekaj ne dela. Meni v sredo sploh ni delal. V četrtek pa je spet nekaj začel. Verjetno kaj s certifikati prenavljajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop na Eduroam s Symbian telefonom

Oddelek: Omrežja in internet
184719 (2947) Kralj5
»

SecureW2; Žična in brezžična povezava na istem laptopu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
577729 (7075) ArchNem
»

securew2 in windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
123113 (2412) matjac9
»

certifikat CA

Oddelek: Pomoč in nasveti
91755 (1558) b
»

wireless mreža

Oddelek: Kaj kupiti
333029 (2237) pujsek_

Več podobnih tem