» »

telefonija po UTP

telefonija po UTP

marky23 ::

Lahko preko mrežnega kabela spelješ analogni telefonski signal (2 kontakta)?
Imamo mrežo po celi stavbi... in če se da, bi po teh računalniških UTP kablih spustili 2 telefonska. Ali računalnik uporablja vseh 8 žičk za delovanje mreže, ali sta mogoče 2 prosti, da bi dodali telefon in nato spet razdelil pri vtičnici?
Hvala za odgovor!

pitbul ::

Računalnik oz. mrežna kartica za mrežno povezavo uporablja dve parici, se pravi štiri žičke, štiri pa so prtoste, tako da teoretično lahko prilopiš še telefon, kako bo pa s kakovostjo ti pa ne znam povedat, ker skoraj nihče ne povezuje tako

lp

marky23 ::

Če imam keble zvezane po standardu B (568B) -torej Rjav,Rjavo/Bel,zelen,zeleno/bel,oranžen,oranžno/bel,moder,modro/bel ...
Katere uporablja PC in katere so potemtakem proste? Morda veš?

Vem da se za telefonijo potegne še dodatni kabel, a kaj, ko to ne ge ... in bi morali rešiti tako...

pitbul ::

Mrežna uporablja žičke, ki so v konektorju pripete pod pozicijo 1,2,3,6. Se pravi da imaš proste 4,5,7,8

KLIK

Tear_DR0P ::

Telefonija bi sicer morala nekok delat. Mi pri postavljanju omrežij, kadar jih merimo, uporbljamo neke naprave, ki imajo vgrajeno tudi opremo za govor. Tko da je edn kr pri patchpanelu in ti preklaplja merilec, ti pa ne hodiš nazaj k njemu ampak mu kr prek mikrofona sporočiš na kiri vtičnici si. Aja pa parica je pršla od telefonije, tko da skor more delat. Ti sam prever če dela tud z vsemi žičkami zasedenimi.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

marky23 ::

Thnx!!!! :D

ToniT ::

Za telefonijo se uporabljata srednji dve žički (modri).
Odsvetujem pa hkratno povezavo mreže in govora po istem kablu, ker lahko pride do velikanskih problemov pri delovanju mreže.

marky23 ::

Heh... sem jih napeljav po rjavih (zadnjih dveh)... s tem da sem jih čist ekstra zvezal... in ni nobenih problemov (zaenkrat)... Zakaj bi sploh bili, če gre telefonija po svojih kablih? Nikjer ne pridejo skupaj z mrežnimi, saj sej jih odrezal in razdelil!?!
No, stvarca deluje in hvala vam za nasvete...

Lp
Marko

Vesoljc ::

obstajajo tudi zadeve kot so presluh, šum in podobno žarčenje...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5826852 (12581) denisbegood
»

Kako zvezati kabel za Lan

Oddelek: Omrežja in internet
304641 (3815) Bakunin
»

Dve linije po enem ethernet kablu

Oddelek: Omrežja in internet
427345 (5778) Pesimist
»

UTP kabel, 4 žice za mrežo, 4 so odveč, se jih da uporabiti za ISDN ?

Oddelek: Omrežja in internet
144865 (4517) Boeing
»

Net dela in ne dela; odvisno od kabla!?

Oddelek: Omrežja in internet
201712 (1358) brezidej

Več podobnih tem