» »

Tipkovnica

Tipkovnica

simpatija ::

Zanima me, katera je verodostojen naslednik tipkovnice Cherry G-81, oz. G-83.
Pomembno je, da ima podoben občutek pod prsti - odzivnost tipk, trdota tipk; in da je vzdržljiva - da ne bo razpadla po parih tednih po večurnem dnevnem kodanju.

HIP_HOP ::

po moje je LOGITECH zdej najbolši, kar se tiče tipkovnic in mišk

simpatija ::

Hvala za smernico. Lahko poveš kaj bolj konkretnega - določen model? Ne vem, kaj imajo, predvidevam pa, da je ponudba široka in da pridem v trgovino in rečem, dajte mi eno logitech tipkovnico...
Najbrž razumeš, da ne bo šlo.
Pravzaprav, ali se da v trgovini sprobat tipkovnico? To bi bilo idealno, samo ne vem, kako so prodajalci navdušeni nad tem.

In, se mi splača isto stvar vprašat še v strojni opremi, ala večina ljudi, ki berejo in pišejo tam, preberejo tudi to temo?

Boeing ::

Poglej, trenutno ( oz. že dolgo časa) je na vrhu ponudbe v sprejemnljivem cenovnem razredu navadnih repatih tipkonic Logitechova Internet Navigator SE. Sam jo imam, sicer staro že dve leti in brezrepo in boljše tipkovnice še v življenju nisem mel... mehka, tiha, zelo ergonomična, poleg tega pa maš še gor mali milijon knofkov ki si jih lahko naprogramiraš, media control (dela flawleslly z winampom), scroll kolešček, ki ga z dvemi kliki preprogramiraš... skratka, huda tipkovnica no. Sem jo priporočal že kar nekaj ljudem, pa so izkušnje dokaj podobne mojim.

V "nedosegljivem" cenovnem razredu imaš pa Logitechov DiNovo desktop... ta komplet je pa itak šef vseh carjev med tipkovnicami, samo če maš dobrih 60 jurjev zanjo :)

Skratka, periferijo kupuj od logitecha... boš sicer dal dinar ali dva več, samo ti garant ne bo nikoli žal...

LP J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Raw ::

Moja skromnost pa ti priporoca, da ostanes pri cherryju: CyMotion Master XPress
Pri nas stane okol 10k. Malo mehkejse in nizje tipke, za kodiranje je spica. Ima pa tudi ogromno dodatnih tipk, ki si jih lahko sprogramiras pa svoji volji. Npr si das text macro za najveckrat klicane ukaze/funkcije ...
I am what I am and I do what I can

simpatija ::

Kul, ok, hvala, samo to je, da nočem mehkih tipk. Nočem tega občutka, da ko položiš prste na tipkovnico, da se ugreznejo pod težo, ampak bi rada nekaj takega, da "se moraš malo pomatrat", ko pritisneš tipko, da se rahlo upira pritisku, da ne pade takoj dol...

Omenjena, ki jo imam doma je taka (razen, če je to posledica starosti in obrabljenosti in ni že od začetka taka).

Shybby ::

poglej tole klik
jo mam sam v kombinaciji z mx1000 in ni bolšega !!

ferdo ::

imam MICROSOFT natural pro, ki ima USB hub 2x in je stara cca.5let oz. več!
Malo sem pogledal po SLOtrgovinah, če imajo tipkovnice z USB in brez uspeha!
Ali kdo ve za tipkovnico, ki bi nasledila to staro?

ALI obstaja tipkovnica z USB hubom? "nova" logitech ali Microsoft??

Vesoljc ::

> Zanima me, katera je verodostojen naslednik tipkovnice Cherry G-81, oz. G-83.

g83? 8-)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Roadkill ::

Tako kot je vesoljc napisu.
Ostan pri cherry in magar pri istem modelu.
Sem imel cherryjevo tipkovnico, je začela crkavat (po mnogih letih) in sem hotel nekaj novega. Nabavil sem Logitechovo za 8k in bil tako katastrofalno razočaran, da nikoli več ne nabavim drugega kot cherry.

Fora je ravno v tem, da so tipke premehke in "nestabilne".
Poleg tega imaš zraven še miljon in pol gumbov, ki se jih še nisem dotaknil. Tipkovnico imam eno leto in sigurno vsaj ene treh od "posebnih" knofov še nisem uporabil. Ostale pa samo prva dva dneva, ker se mi je zdelo kul.

Torej... jebeš neke flashy novodobne tipkovnice: Old school

simpatija ::

Če sem jaz prav razumela zadnja dva posta, se omenjeni dve dejansko še da kupit, al kako???8-O Jaz sem bla prepričana, da tega že zdavnaj ni več na policah (seveda preverit nisem šla).

Roadkill ::

CHERRY, G83 5.068,80 pri agt-computers

Potem sem jo zasledil še na cenikih e-misije (megahit) in pa še kje. Zadeva je pa vsekakor še na trgu. Le da je zdajle huda poplava kičastih in večinoma cenenih tipkovnic.
Ni mi jasno, zakaj te prodajalci prav silijo, da bi kupil čim bolj bedno tipkovnico. "Joj lejte, ampak tale je pa samo 2 jurja..."
Dam z veseljem tut 10k za tipkovnico, če mi je všeč in mi služi par let.

zvitorepec ::

Imam in ostajam v taboru Cherry G 83 ravno zaradi nekoliko trsih tipk - drugace sploh ne ves ali si pritisnil oz. nehote med tipkanjem pritisnes se 3 druge in (ce tipkas slepo) dobis na koncu en lep zmazek.
Moj nasvet: ponovno kupi G 83 in ti ne bo zal
HOWGH!

simpatija ::

Hvala:))

Bramac ^^ ::

ALI obstaja tipkovnica z USB hubom? "nova" logitech ali Microsoft??


Prejle sm clicknu na RoadKill-ov, in našel Cherry G83 z USB HUBom.. tako kot ti hočeš..
še link: klik

Zdej pa nevem, če bi kaj takega dobil v Sloveniji.. :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa: Koliko ste odšteli za tipkovnico in miško s podlogo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
877287 (5939) specterss
»

Das Keyboard II

Oddelek: Novice / Ostale najave
455747 (4530) OrlyTM
»

Kje prodajajo kvalitetne tipkovnice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556840 (5620) Jan987
»

Katero tipkovnico (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796387 (5047) Jan987
»

Kvalitetna črna tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
382354 (1673) bastadu

Več podobnih tem