» »

Kako poteka in koliko stane paket, če ga naročimo iz Amerike?

Kako poteka in koliko stane paket, če ga naročimo iz Amerike?

glinik ::

Pozdravljeni, zanima me kakšne so cene za poštnino in razne takse, če kupiš kakšno stvar v ZDA? Recimo, da je vrednost svari v paketu 1500EUR, teža paketa, pa naj bi bila cca. 45kg? Koliko bi me dejansko stala cela stvar?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

MEDENA ::

uf raje ne razmišljaj pa pozab.

d0rK ::

Paket je nazalost veliko preevelik, da bi se izognil davku in carini. Ce je racunalniska roba mislm da lahka eno od teh dveh skinis, ce pa ni pa kr za obe pristej.

Skratka v primeru da stvar ni racunalniska roba, te bo prislo ZELO drago.

Za procente davka in carine bos moral pa nekoga drugega vprasat. Sicer pa je ze velik teh tem na forumu ... Uporab iskanje ... Ce dela.

Poldi112 ::

A so zvocniki?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Keyser Soze ::

Ne, pomoje je pa feršterker....:D

glinik ::

He, he zvočniki so ... ja. Tisti, ki so bili lani na sejmu v LJ. VMPS 626, zadaj nisem prepričan, da imajo 45kg. Vem pa zagotovo, da nimajo kaj dosti manj.

evo jih

Njihova cena pri nas je nekaj čez 3000EUR. V Ameriki so tije zvočniki za dosti manj denarja za dobit. Njihov srednjetonec je eden bolših na svetu.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

MEDENA ::

čist tko

1kg = najmanj 5$

potem pa računaj.

Tody ::

hmm jest sem naračunal 432 dolarjev :D iz washingtona v lj. Sam majo en čudn kalkulator tako da se nebi preveč zanašal... Lahko pa poledaš še po netu UPS, DHL, intereuropa. Slovenski dhl te ocuri za 230.000 sit. Naprej poizveduj sam ;)

OZZY ::

no preko usps-a bi te prišlo cc 365 dolarjev v priemru, da ni pakiranje zvočnika več kot 6 pounds (do 50 pound)... če pa je potem pa do 55 pound...cc 400 usd. Dostava do 5 dni.
Potem pa še carina.......
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Kaboom ::

hehe, ja. tam nekje $400 pride poštnina ... pa carina je nekje 20% vrednosti pošiljke? (jutri izvem ko pokličem na carinsko pošto v ljubljano in začudeno vprašam zakaj hočejo moj paket carinit če pa je darilo 0:) )

...jaz pa sem se sekiral ker me je 1,6kg paketek stal $30
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

OZZY ::

hehe...zgleda da se je premislu :D >:D
Go with the flow.

glinik ::

Vsekakor se isplača plačat vse te devke in poštnino. Še vedno te ceneje pride ...
:D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

OZZY ::

jeh recmo da ja..pol te pride cc 2400 dolarjev z vsem. Če maš denar navali :))))))))))))))
Go with the flow.

glinik ::

Tile zvočniki bodo še kar nekaj časa moje sanje (vsaj nekaj let :() .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Kaboom ::

razplet moje zgodbe: GPS navigacijska oprema je carine prosta po nekih evropskih določilih (ampak bi moral zahtevat neke deklaracije - kar me pride dražje kot pa 3.7% carine)

torej $300 + 3.7% carine + 20% DDV na vse skupaj + velki sendvič s slanino za slovensko pošto in njihove požrtvovalne delavce je še vedno manj kot 160.000 SIT za isti sistem v sloveniji >:D

ps - torej edini način da bi znatno znižal carino/davek - da imaš račun z dosti nižjo vrednostjo kot je dejanska vrednost. kar bi blo lahko glede na to da 3/4 ljudje ki sem jih na vezo dobo sploh niso vedli kaj GPS je (enega verjetno niti ni zanimalo pa ni vprašal). preko telefona pa so vsi prijazni in korektni kar me je prijetno presenetilo - eden me je celo nazaj poklical in mi sporočil 10mestno številko po kateri lahko zahtevam carine prosto deklaracijo.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaboom ()

glinik ::

Ja to je ena od možnosti ... :D

Heh, tako sem si svoje PMCje preko meje peljal :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povzetek EBay kupovanje (carina, davek) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9538450 (11708) jero_no1
»

Carina iz USA (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7218794 (5524) St235
»

Nabava iz USA ?!

Oddelek: Kaj kupiti
101469 (1286) Neandertalec
»

On line trgovine?!

Oddelek: Kaj kupiti
101756 (1626) Trdi

Več podobnih tem