» »

Kje dobiti kodek za predvajanje VCD oz. SVCD datotek?

Kje dobiti kodek za predvajanje VCD oz. SVCD datotek?

Jackass ::

Ko npr. prenesem film prek BT-ja, je večina v SVCD oz. VCD formatu. Tega js ne razumm, ampak kul. No in k js tohočm odpret v Windows media playerju, al pa BSplayerju... noče. Javi napako, da ne more odpret datoteke. Odpre in predvaja jo lahko samo VideoLAN, ki ima svoje kodeke. Torej mi očitno manjka en kodek.

Paketi K-Lite codec pack... mi ponavadi zamenjajo tudi kodek za zvok in mi pol hreščijo zvočniki. Verjetno pa mora bit en kodek za tol, če to folk očitno uporablja.

Kater je ta kodek in kje ga dobim?
jAcKaSS

BaRtMaN ::

Kar ti rabiš, ima PowerDVD (MPEG1 in MPEG2 dekoderje).

alkoo ::

Al pa uporabi VCDgear, pretvoriš u poljubn format (zlo hitr gre) pa pol dela bp. Vsaj jz tako nardim...

LP

Eboran ::

Za gledanje SVCD,VCD filmov rabis software DVD predvajalnik aka PowerDVD, WinDVD,...Seveda pa ne mores filma kar tako v raziskovalcu kopirati na disk in ga potem gledati.

LP iz Vel. Polane :)

Eboran ::

AHA pa še to, filme najprej zapeči na CD pol pa bo šlo!!

mohha53 ::

Z uporabo virtual drive, torej njegove emulacije ni potrebno nicesar peci na CD!!! Vsak scisc na CD??
Najboljsi prog za to je Alcohol 120%, odlicni so DaemonTools. Navodila njih uporabo preberi pod help, ampak je pasulj!
Potem pa samo Open With.... pa dela! (Seveda v PowerDVD,... kot je bilo receno!)

Myk
"Never touch a running system!"

neres ::

A so to image fajli ali .mpg datoteke?

No kakorkoli, meni predvajata BSplayer in WindowsMediaPlayer vse VCDje in SVCDje, brez problema. (Imam pa na prenosniku nek DVDplayer(najbrž PowerDVD), ki je bil inštaliran že ob nakupu.)

In če imaš image (VCD) fajl: ga daš v DaemonTools in potem odpreš fajl avseq.dat s poljubnim video playerjem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je kodek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12412508 (10363) Jst
»

kateri kodeki za super video cd

Oddelek: Zvok in slika
201809 (1620) boštjan
»

Iz bin v drug format

Oddelek: Zvok in slika
6967 (895) Tr0n
»

*.bin , *.cue....kaj storiti

Oddelek: Programska oprema
353926 (2943) Soni
»

mpeg2 codec

Oddelek: Zvok in slika
222528 (2111) Sandi79

Več podobnih tem