» »

FIREWALL?

FIREWALL?

R@C@ ::

Jutri me priklopijo na kabel, pa me zanima če si bi blo pametno postavt kakšno zaščito? Pa kva mi bo nucala?
:|

andrej ::

zascita je zelo priporocljiva, se posebej ce si 24 ur online. Kaj ti bo nucala? To bos pa vedo iz prve roke ko ti bojo hacknili - saj ne pravim, da ti 100% bodo, ampak firewall je lahko zelo koristna zadeva ... ce ne drugega ti vsaj zapre porte, ki bi jih lahko nekdo izkoristil za napad...

kr3dn ::

ja ce si na kablu se ti lahk kmal kej zgodi, ampak ponavad so to samo probe portov ce mas kakega trojanca, da bi ga kdo izkoristu. jest sem npr. imu instaliranga blackice-ja, ampak mu je delov samo logiranje, pa sem vidu da je kar dost tega probavanja portov.
pa se en primer, ko men je nas admin poslov mail da me bo izklopu, ker sem se konektov na mail server na 139 port. no men se zdej ni jasn kdaj se je to zgodl, pa iz log fajla nebi mogu rect, da je blo to kej napadu podobnga. no takrat sem imu win2kpro, zdej mam pa linuxa, na njem pa lahko lepo omejis to, da se ne bos ti kam po pomoti prklaplov. aja pa serverje z reklamam lahko benas, pa jih ne gledas. upam da ti je zdej jasn zakua je firewall dober.

kr3dn

MitjaM. ::

Firewall je priporočljivo nastimat, najbolje da si dl-jas zonealarm, je zastonj, dobis pa ga tukaj. Z njim nastimas kateri programi imajo pravico dostopa do interneta, tko da si varen tudi pred raznimi trojanci...

krneki ::

Eni preveč komplicirajo s firewall-i. Jaz sem na kablu že dobri dve leti in na začetku sem tud jaz postavu en firewall. Ubistvu se ni nč dogajal razen prej omenjenih port scanov in občasnih pingov. Slaba stran je, da dostikrat probaš en nov software pa kr ne dela in nato ugotoviš, da zarad firewall-a. Nima se smisla živcirat s firewall-i razn, če ti kr naprej eni grozijo. Laufam FTP, web server in druge servise, toda nihče me še ni nevem kako ogrožal.

Sicer je pa postavitev firewall-a osebna odličitev in jaz sem samo povedal svoje mnenje.

andrej ::

kr3dn: porte lahko zapres tudi v w2k - morasa samo pod advanced nastimat IP filtering pa je... res pa je da se taksne zadeve zelo lepo resijo pod linuxom... drugace pa bo whistler ze imel vgrajen enostaven Personal Firewall.
krneki: no, ce nimas kaj pametnega na racunalnu ti res ni kaj, ce pa mas kaksne pomembne podatke, pa noces, da bi te kdo napado, ali pa ti podtaknil kaksnega trojanca pa pride firewall zelo prav... Saj ves kaj pravijo - bolje prepreciti nego ljeciti:D

simon ::

krneki: Andrej ima cisto prav. Npr. ko ti bo nekdo vdrl v masinco in iz nje hekal masine naokoli, bos moral ti dokazovati svojo nedolznost, saj se ponudniki ne ukvarjajo prevec s tem in te bodo ob prijavi preprosto odklopili. Pozarni zid je obvezna stvar pri stalnem priklopu na internet, zal.

R@C@ ::

No dons jim še ni uspel urediti priklopa, (itak sem vedu), zdej k mamo temo že odprto, bi pa rabu še nasvet, kateri Firewall si naj vržem gor?

kr3dn ::

andrej: ja vem da lahk porte zapiras, sem tut probaval, pa ko sem zaprl 139 port men MS omrezje ni vec delov, pa se mi ni dal ubadat s temu. win2k sem mu kot server, pa internet sharing. na linuxa sem pa presedlov, ker se win2k ni mogu prklopt na dns server, je timeoute dobu, recimo ce sem pa sel z notranjega racunala prek serverja, pa je dns lepo delov, pa nej mi to kdo razlozi ce uhka, sicer pa to ni bistvo topica.
drgac pa kukr je krneki reku, postavitev firewalla je osebna odlocitev, se strinjam.

kr3dn

krneki ::

Če do zdej ni noben udrl, nevem kaj še čaka:D Sicer pa 99% security breach-ov se zgodi s fizično ukradenimi gesli.

IgiS ::

mene pa zanima, a imaš na kablu statični al pa dinamični IP
LP
IgiS

kuntek ::

Na kablu imaš statičen IP.
krneki-> na katerem kablu pa si ti, da ti dovolijo laufat FTP, web server itd. ???
Ali Firewall upočasni povezavo???

krneki ::

Imam statični IP in sm na Link-u

kr3dn ::

jest sem tut na kablu pa mam dinamicen ip
krneki: kolk pa ti placas na mesec za staticen ip?
kuntek: zakaj pa nebi smel laufat web pa ftp pa drugih serverjov?

kr3dn

R@C@ ::

...No...in kateri Firewall naj si vržem gor?

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

krneki ::

kr3dn:

Plačam 7134.05 SIT SiOL-u na mesec. Trenutno ima Link odprto 384kbps/256kbps in zadnijih par tednov ni izpadov 8-)

Loki ::

Kr3dn noben ti ne brani, da lavfas web server na svojem racunalniku, ce mas staticen IP.
I left my wallet in El Segundo

Uporabnik ::

Trenutno se ti splača met samo teledva firewalla, pe ne glede kaj drugi rečejo...

ZoneAlarm - čist easy za naštelat, sam zame mal preveč grafično načičkan.. www.zonelabs.com

Tiny Personal Firewall - :) tega mam jst, mal lepš lahk pravila daoločaš (sam morš pač vedt kako in zakaj...) www.tinysoftware.com

Seveda sta oba FREE!!

Prej sem uporabljal ConSeal Private Desktop, sicr mi je še zmeri všeč, ma ene zadeve k jih pr TPF pogrešam sam...

Profesionalnih firevalov ti sploh ne preiporočam.. kot npr. ConSeal Firewall...

R@C@ ::

No hvala za spodoben odgovor!

LP

kuntek ::

Na kks ti ne dovolijo, da laufaš web server na svoji mašini. Piše tudi na njihovi strani. Nisem pa še probal, tako da ne vem kaj bi bilo če bi laufal server.

sasox ::

das pa webserver na nestandardne porte za web (tko ce slucajn kej skenirajo port :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130108 (19595) Qushaak
»

Firewall (da ali ne)

Oddelek: Omrežja in internet
422210 (1402) alum
»

Postavitev lastne www strani

Oddelek: Izdelava spletišč
432634 (1915) flipflop
»

Server na ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
231179 (829) paper
»

Firewall???

Oddelek: Omrežja in internet
201362 (1125) andrej

Več podobnih tem