» »

Priklop zvočne na front audio!

Priklop zvočne na front audio!

NicholasMora ::

Hello

zanima me, če je komu uspelo oz. a se sploh da priklopit front audio panel (to je spredaj na ohišju kjer imaš vhod za slušalke in mikrofon) na audigy2 oz. live 5.1 zdej mam priklopljen na integrirano zvočno sam je res beden zvok, rad bi pa priklopil na audigy, ker rabim za musko delat in da mi ni treba vsakič slušalk vklaplat zadaj in izklaplat zvočnikov - tako bi jih lahko samo spredi vklopu in panel overrida zadnji output.

Drug korak bo pa menjavanje konektorjev :)

hvala

urban99 ::

hehe, kakšno naklučje... ravno danes ponoči sem iskal enak odgovor na netu. Sicer sem totalni lamer glede HW, ampak tole sem si vseen razjasnil, se mi zdi. V glavnem - čeprav ob ceni in hvali te kartice zveni neverjetno - ne da se, ker Audigyji nimajo front audio konektorja. Jst imam prvo verzijo Audigyja, ampak tudi pri dvojki je isto... damn

Zdi se, da imaš samo dve varianti - kupiš Audigy front panel (drago, mislim da okrog 150 $) ali pa analogno povežeš izhode na zadnji strani s tistimi spredaj. Kako pa to izvesti pa še raziskujem hehe Ne vem namreč, če obstaja kabel, ki ima na eni strani tiste standardne audio banane, na drugi pa tisti konektor "s pini"*, ki bi ga priklopil na front audio kabel v ohišju (sam imam chieftecovo). Če sam kaj odkriješ, prosim javi.

*sori za slabo terminologijo, sem res čist lev na tem področju :8)

NicholasMora ::

Pomoje bi se teoretično mogl dat front audio povezat na audigy 2, kar na konektorje za Live! Drive, sej ma ta tud vhod za sluašlke, tko da bi blo treba najt kateri pini so za kej (ground, power, Right, left). Nekje bi blo treba najt shematiko kaj je kater pin, ker na slepo sprobavat priklaplat na 40 pinov se mi glih ne da.

Če kdo kej zve, naj kar sporoči prosim :D

urban99 ::

no, jst sem danes klical v štacuno, kjer sem kupil svoj abakus in vse, kar so mi lahko povedal je to, da imajo "novejši" chiefteci na notranji strani iz front audia speljan kabel, ki ima na koncu tiste "klasične" banane in se jih da pač direkt vklopit v kartico (iz zunanje strani kakopak)... Sem se kar mal smejal, moje ohišje je bilo namreč kupljeno prejšnji teden in tega nima. Kakega pretvorniškega kabla pa v tej trgovini seveda tudi nimajo. damn...

NicholasMora ::

lol

sam so smotani, a pol morš met odprto ohišje, da maš to priklopljeno, al kako? Sam to je ubistvu brezveze, še vedno morš pol izklaplat zvočnike, da lahko priklopiš slušalke oz. obratno.

There must be a way >:D

urban99 ::

ah, kje pa... sploh ni treba imet odprtega ohišja, samo dodatno luknjo zadaj rabiš :D
Šele zdajle sem postal pozoren, da bi ti overridal zadevo - to pa sploh ne vem, če tako funkcionira - sem vedno mislil, da potem tud zvočnike kar spredaj vklapljaš... No, imam vsaj občutek, da zmeraj več vem, hehe

NicholasMora ::

ne ni treba, sej ravno zato bi mel jest front audio, da mi ni treba skos kablov od zvočnikov pretikat. Zadaj maš vklopljen 5.1 (ali več ;) ) zvočniški sistem, ko pa rabiš slušalke jih enostavno vklopiš spredaj in zvok prihaja samo iz njih, zvočniki so pa tiho...

Cross ::

živjo!

odperam tole temo spet ker je točn to kar mene matra. na audigy 2zs bi rt prklopu front panel in me zanima če se je 2 let odkar je nastala tale tema že pokazala kšna rešitev. najdu sm eno stran kjer kaže kako pač vezat žice sam ni čist funkcioneral pa čist preveč dela tko da me zanima če veste kje bi se dal kšn tak kabl dobit al pa če je kšna druga rešitev. ful hvala!
entering the subspace


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop pinov

Oddelek: Strojna oprema
131200 (779) fruc900
»

matična plošča

Oddelek: Pomoč in nasveti
91094 (933) Brias
»

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635194 (4191) hyphh
»

problem pri priključitvi audio front panel-a

Oddelek: Strojna oprema
72515 (2411) ufek
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796273 (4740) strumf666

Več podobnih tem