» »

matična plošča

matična plošča

proton ::

er mi je na računalniku (ima že nekaj let, ampak vseeno zadovoljuje moje potrebe) crknila matina plošča, sem kupil rabljeno HP 365865-001. Računalnik deluje normalno, težava je edino pri zagonu. Vsakič mi v biosu javi 3 napake:

front USB not connected
front audio not connected
chassis fan not detected

potem moram pritisnit F1, da pridem mimo in zadeva se lepo zažene. Na kišti imam front audio in front USB, oboje je priklopljeno na matično, pa kljub temu ne dela in mi javlja napako. Driverje za audio in USB imam, ker mi z zadnje strani oboje dela normalno. Ventilatorji so tudi priklopljeni in vsi delajo. Kaj bi lahko bilo narobe? Kako naj se tega nadležnega sporočila znebim?

 matična

matična



 matična 2

matična 2

  • spremenil: proton ()

Janac ::

slika nedeluje

proton ::

Popravil :)

Brias ::

za usb: HP na pinu 10 rabi ground ...

standard usb priklop ima ...
1 +5vdc
2 +5vdc
3 d-
4 d-
5 d+
6 d+
7 ground
8 ground
9 plastika
10 prazen pin

na pin 10 moras prebrikati z zicko ground ali od 7 ali od 8


front audio ... na nekaterih ohisjih deluje konektor, na nekaterih ne ... ce imas vse driverje nalozene in v BIOSu aktivirano zvocno, potem moras dati front audio konektor ven, in na skrajno desno stran dati dva jumperja ...

zadeva izgleda takole ...

*****
* ***
frnt audio


da ti jih ostevilcim:

1 3
*****
* ***
2 4


se pravi jumper na 1in2 in jumper na 3in4 ... umes mora biti en pin in brez konektorja ...



chasis fan pa priklopi kak ventilator 4pin konektor .... tak z regulacijo vrtljajev ...

Brias ::



ce pogledas tukaj, skrajno levo dol na sliki ...

jumper na pin 1 in 2 ( gor dol - NE LEVO DESNO )
pin 3 pusti pri miru, pin 4 ga ITAK NI
jumper na pin 4 in 5 ( gor dol - NE LEVO DESNO )


pine naprej 6, 7, 8 in 9 pusti pri miru ...

proton ::

Super, hvala za odgovor! Kje pa lahko kupim te "jumperje"?

bluefish ::

Jumperji so že na plati.

Brias ::

ja to je ze res, ampak 2 jumperja bo rabil, ne bi bilo pametno da jih z te plate kje drugje daje dol da brika front audio konektor ...


vzami jih z kake stare crknjene plate, starega IDE diske, opticne enote ... al pa pojdi v svedato, reci da rabis 2 jumperja za to plato, predvidevam da si jo tam kupil ...


edit text od gor ...

ce pogledas tukaj, skrajno levo dol na sliki ...

jumper na pin 1 in 2 ( gor dol - NE LEVO DESNO )
pin 3 pusti pri miru, pin 4 ga ITAK NI
jumper na pin 5 in 6 ( gor dol - NE LEVO DESNO )


pine naprej 7, 8, 9 in 10 pusti pri miru ...



USB si brikal, ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

proton ::

USB sem zrihtal, kot si rekel in dela! :) Sem čist navdušen!

Kar se pa tiče front audio - sem dobil jumperja iz ene druge plate, ampak mi še vedno javlja napako. Si takole mislil, da dam gor?





Nisem čisto dobro razumel, kaj glede ventilatorja - ga moram zamenjat?

Brias ::

ta plata glede hlajenja deluje tako, da istocasno ko veca vrtljaje ventilatorju od cpu-ja veca vrtljaje ventu, ki naj bi bil ob cpuju in pihal zrak ven ... ti na tem mestu imas en vent, ampak priklopljen drugam.....

poglej malo pod 4pin cpu konektrorjem za strom imas enak 4pin konektor kot je ta, ki je priklopljen CPU ventilator ...

ta 2 jumperja si dal tako kot treba, ...

vcasih se jumper, ko ga od nekje potegnes, dejansko slece ...

kar pomeni, da prevodni del ostane na pinih, ti pa v rokah drzis samo plastiko ...

daj poglej ta 2 jumperja, ce imata notri kaj ..... kovinskega ... da ni na enem ali dveh samo plastika ...

ker ene verzije hp dc7100 CMT niso niti z pravimi gonilniki hotele dati ven zvoka ce ni bilo teh dveh jumperjov ( govoriva o neoriginalni NEHP kisti brez original konektorja ... )
tudi zadaj ne .... nikjer ...

probaj dobiti vent na 4pin konektor z regulacijo vrtljajev, morda ti bo z briko napis za front ostal, pa ne bo treba f1 pritisniti ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop pinov

Oddelek: Strojna oprema
131220 (799) fruc900
»

Kupljen adapter IDE V SATA in obratno noče delati

Oddelek: Pomoč in nasveti
161587 (1233) WinXP
»

USB problem

Oddelek: Strojna oprema
81240 (1022) filip007
»

Priklop zvočne na front audio!

Oddelek: Zvok in slika
71278 (1117) Cross
»

Nekaj bi rad vedu, kaj se zgodi tle...

Oddelek: Navijanje
191646 (1077) s56vpe

Več podobnih tem