» »

28" LCD Monitor 2048 x 2048 - HI END

28" LCD Monitor 2048 x 2048 - HI END

Stepni Volk ::

Pozna morda kdo še kakšnega proizvajalca Hi-End monitorjev resolucije 2048 x 2048 ali 2560 x 2048 (QSXCGA) poleg naštetih:
Barco ISIS
Tech Source Raptor2100FPS
NTT AT - SI-DL4M

Dobrodošle tudi morebitne alternative z nekoliko siromašnejšimi performasami...

TribesMan ::

A more bit res 1:1 razmerje stranic? Ker drugace se dobi Appleov cinema display 30", ki je wide screen in ZELO dober ekran...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Stepni Volk ::

Tribseman - ne boš verjel, tudi moj predlog je bil točno takšen... :) Tudi IBM ima nekaj podobnega na zalogi...

Vendar sem pozabil omeniti v prvem post-u, da mora biti monitor:
CLASS 0 = 0 napak na pikslih

Apple je (mislim da) CLASS 1 = do 2 mrtva piksla (črn ali bel), do 5 delno mrtvih pikslov (ena barva)
Velikost pikslov je pri omenjenih treh 0.2466mm... ATT NT SI-DL5M celo 0,219mm. Apple ponuja le 0,25mm...

Zadeve so namenjeni profesionalni uporabi, 24 ur na dan, non stop (7/7), od katerih so odvisna človeška življenja (tudi teoretično ne sme crknit = CLASS ZERO).
Zelo specifično vprašanje... toda vseeno... morda kdo videl, našel?

timj010 ::

Od katerih so odvisna človeška življenja? Kaj delaš za CIA
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

Doman ::

Mogoče za kako drugo obveščevalno službo :D hec.

Zakaj boš uporabljal monitor, zgolj informativno vprašanje?

McNato ::

Monitorja ki niti teoretično ne bo crknil ne boš mogel kupiti. Lahko pa kupiš dva monitorja :-)

sparc49 ::

Kje je človeško življenje odvisno od mrtvega piksla na zaslonu?

Tiger ::

Mogoče ga pa rabi za nadzor letalskega ali železniškega prometa, tam pa teoretično lahko 1 pixel pomeni vlak ali letalo :)

[MYTiX] ::

Res me zanima, kje rabijo take monitorje.8-O
podpis

Pujcek ::

zanimivo, morda bo moje zivljenje nekoc odvisno od nekoga, ki je na slo-techu spraseval kaksen monitor kupiti... in pricakuje odgovor: xy firma, ta pa ta model, je class 0 torej ne bo crknu... ko clovek tole slisi je lahko se zadovoljen, da je se ziv...

ajde
:)

Stepni Volk ::

Če kliknete na zgornje linke, boste videli kje in zakaj se potrebujejo takšni monitorji... Zadeve stanejo cca 40'000 U$ / kom, če kupiš cele sisteme so nekoliko "cenejši".
Tudi v medicini je mrtev piksel lahko kakšen rez preveč ali premalo, vojska lahko napade napačno tarčo, ladje se izogibajo napačni "čeri" - mrtvemu pikslu, atomski reakrot... itd. itd :)

V večini časa v zgoraj omenjenih procesih človeška življenja niso ogrožena, v določenem nesrečnem zaporedju dogodkov, pa lahko čisto zares in nekoliko karikirano, en sam piksel prispeva k neki nesreči, katere posledice se plača z življenjem. Kako banalne stvari lahko pripeljejo do nesreč si lahko ogledate na Discovery-u, National Geographic-u itd... Kljub temu, da so sistemi podvojeni ali celo potrojeni tam, kjer je reč o človeških življenjih... zaporedje dogodkov vedno znova zakuha nesrečo. Absolutne varnosti ni...

Prav tako ni monitorja, ki mu ne bo nekoč crknil piksel... so samo takšni, ki imajo manjšo verjetnost, da se bo to zgodilo.

Moj predlog je bil, da raje kupiš 10 Apple ovih CInema Display-ov in jih montiraš po sistemu zob morskega psa... ko en piksel crkne ali celo cel monitor... ga nadomesti nov >:D
Vendar to ne bo nadomestilo dejstva, da Apple-ov monitor nima zagotovil, da sme delovati v zgoraj omenjenih službah... beri: njegove komponente in sestavni deli niso namenjeni konstantni obremenitvi... ni Heavy Duty... in nima Certifikatov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

bela pikica na novem monitrju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
201775 (1193) Mare2
»

Mrtev piksel na zaslonu novega prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8411646 (9749) coffeetime12
»

mrtvi pixli

Oddelek: Pomoč in nasveti
408080 (7040) Pyr0Beast
»

Comtron ne da reklamacije na en mrtvi piksel

Oddelek: Loža
474303 (2777) kuglvinkl
»

LCD z zakasnitvijo 8 ms

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
243341 (3341) ender

Več podobnih tem