» »

problem pri crossover povezavi dveh računalnikov

problem pri crossover povezavi dveh računalnikov

pirx ::

Imam 2 prenosnika, oba laufta Windows XP PRO z SP2 in rad bi ju povezal med sabo z crossover kablom.

Na prvem sem določil IP naslov 192.168.0.1 in masko 255.255.255.0, na drugem pa 192.168.0.2 in prav tako 255.255.255.0. Tudi delovna skupina je enaka (WORKGROUP), za vsak slučaj disejblan firewall in na obeh teče servis "workstation".

Problem pa je, da se ne vidita med sabo. Ikonica za mrežo ima rdeči X in javlja sporočilo, da je "mrežni kabel izključen". Kabla imam 2 - en preverjeno deluje. Pa tudi mrežne so OK, če jih priklopim na lokalno mrežo.

Zmanjkalo mi je idej, kaj narediti, zato bom hvaležen za vsakršno pomoč!

drejcmb ::

Napaka je 100% v kablu ali pa v mrežni enega od prenosnikov, še enkrat preveri kabel.

pirx ::

Upam, da je res kabel, bo še najmanj težav, če je tako. Bom jutri konektorje dol porezal in jih znova uštimam.

Ashrack ::

Najverjetneje so res kabli. Ker tudi če nimaš pravilno skonfigurirane mreže se mora povezava se kar najdi
....

marjanX ::

Pa dodaj (omogoči) še 'File and Printer Sharing for Microsoft Networks', ker sam 'workstation' ne bo omogočil, da se bosta računalnika videla na nivoju izmenjave datotek preko MS Networkinga.

Glede 'kabel ni priključen' sta mogoči samo dve zadevi: ena ali obe kartici v okvari ALI nimaš cross-over kabla.

Malo pogooglaj kako se pravilno naredi UTP cross-over kabel. :-) Ne bo odveč.
Ajd, Marjan

Poldi112 ::

Mozno je pa tudi, da nastavita previsoko hitrost delovanja. Lahko spustis na 10mbps half duplex, ce menjava kabla ne pomaga.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

OldSkul ::

Zakaj pa bi delala probleme prevelika hitrost.Jaz mam naštiman 100 Mbit half duplex.Dela vse tiptop.

drejcmb ::

Še ena ideja, sam sem imel enkrat podoben problem, potem pa sem ugotovil da moram v biosu omogočit lan, ker je bila mrežna na matični plošči.

pirx ::

Hvala za nasvete!

No, dozdaj so me mudili z drugimi opravili in se še nisem mogel spet temu posvetiti.

"File and Printer Sharing" imam na obeh mašinah omogočen. Bom še kaj v BIOS pokukal, kako in kaj.

Drugače pa bi obe mrežni morali biti OK, ker ob priklopi na mrežo oba compa preko DHCPja dobita svoje IP številke in vse dela normalno. (internet, file sharing,...)

To s half duplexom še nisem sprobaval. Bom poskusil najti. Je pa res problem, kot že omenjeno, v tem, da je ikona z rdečim Xom čez in javlja, da je omrežni kabel izključen :-/ Začel bom torej pri kablu...

Poldi112 ::

Sadar, ce imas slab kabel (recimo mehkozilni) ti zna rect da ni kabla, ce je hitrost na preveliko nastavljena.
Sicer pa zakaj nimas na full duplex ?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

pirx ::

OK, spet sem pri obeh računalih. Dozdaj mi ni uspelo najti poti do nastavljanja full duplex in half duplexa. Lahko dobim kak napotek, kje iskati?

b ::

a ti sploh mas crossover kabel?

Ce povezujes racunalnika z istim kablom kot preko huba/switcha, potem ti stvar ne bo delala, pri crossover kablih so na enem konektorju pari 1-2 in 3-6 zamenjani.

pirx ::

Kabel je ziher crossover, sam sem ga delal in preverjeno deluje v povezavi med dvema namiznima računalnikoma. (danes sem ga glih uporabljal...)

Klical sem tudi na Microsoft, jim zadevo razložil in niso imeli glih nekih idej. Torej mi ostane samo še to, da poskusim obe mrežni na half duplex dat. Mi lahko kdo pri tem pomaga?

pirx ::

No, tista dva prenosnika nista nikakor želela delovati, zato sem enega nadomestil z drugim in je zdaj vse OK.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povezava preko switcha ne dela (siol modem -> switch -> laptop)

Oddelek: Pomoč in nasveti
375184 (4688) BorutK-73
»

Gigabitna mrežna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
484054 (2471) Spc
»

Mreža, master browser in problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
161603 (1439) lojze_car
»

trije računalniki v ADSL omrežju in packetloss !!! Pomoč prosim!

Oddelek: Omrežja in internet
151770 (1586) Matek
»

mreza v win98SE NE DELA da se ubijem pa se comp na smetisce vrzem

Oddelek: Pomoč in nasveti
131360 (1098) DamoskinoS

Več podobnih tem