» »

vklop računalnika z tipkovnico

vklop računalnika z tipkovnico

Doman ::

Je že kdo naredil nekaj v stilu, da ko vneseš kodo na tipkovnici z zaslončkom se računalnik vklopi. Ne mislim te tipkovnice, temveč taka kot je pri varovanju hiše ko vklopiš in izklopiš alarm.

Vesoljc ::

jest bi se najprej vprašal proti komu se želiš tako zaščiti?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Doman ::

Sej se nimam pred nikomer, vendar se mi zdi to zelo vredu stvar, vedar nevem če je sploh izvedljiva.

xabre ::

Sej maš lahko bios geslo ali pa win geslo pa te stvari?

Keyser Soze ::

Pa, pomoje bi se dalo. Tako kot so narejene ključavnice na kodo ali kartico.

Ko bi vtipkal kodo da ključavnica signal in ta prižge računalo. Dalo bi se. Samo morali bi vedeti kje boš dobil to tipkovnico ter kako deluje. Ker če jo boš delal sam si ga pa nasrkal.

Kleto ::

Sej maš take klučavnce k obrneš kluč da kontakt(al karkoli že). Namest de gumb prtisneš obrneš kluč...
Kleto

matvoz ::

jaz sem imel podobno stvar.. za foro sem si naredil geslo..
tako, kot imajo nekateri ctrl+F1, da se jim prizge pc, sem imel jaz neko zaporedje znakov..
ne vem, ce misliva za isto stvar.. to sem si lahko uredil v biosu, potem sem moral pa se en jumper na plati prestaviti..

lp

zlabo ::

Mislim da vem kaj bi pirat rad.

http://www.avr.4mg.com/index.html

Lp, zlabo

Keyser Soze ::

Zdaj je samo vprašanje kakšen signal pošlje tipkovnica ključavnici. Pokliči pa vprašaj. Če samo sklene kontakt si na konju. Če ne pa pomoje z relejem. Pokliči pa vprašaj...

No sem našel na njihovi strani. Tipkovnica sklene kontakt za 2 sekundi (po defaultu, lahko se nastavi tudi drugačen čas) kar pomeni, da moraš zadevo samo zvezati na gumb za vklop računalnika in je zadeva rešena.

Napajanje pa poštimaj bodisi na baterije bodisi na napajalnik.

P.S.: Ne vem a folk ni še nikoli slišal za elektronske ključavnice? Pa kar nekaj o Power on Password bluzijo.:\

Zgodovina sprememb…

zlobcek ::

Mam malo drugačno idejo. V biosu nastav prižiganje s tipkovnico (pač določene tipke) in vzemi ven iz kište stikalo za vklop.

Evo:)

Keyser Soze ::

Hint: če imaš v BIOSu enajblano vklapljanje računala z passwordom ti stikalo ne deluje.:\

P.S.: No ja, vsaj na moji plati je tako.

Doman ::

Mislim da vem kaj bi pirat rad.


Tako, nekaj v takem stilu z tipkovnico, vendar je problem kje dobit tako tipkovnico poceni... hm iz kakega mobitela pomoje nebi prišla prav?

zlabo ::

Sej s samo tipkovnco ne boš nič naredu.
Rabiš komplet vezje. En mikrokontroler should do the trick;)

Pač če si vajen elektronike narediš sam (načrtov se itak polno valja po netu), drugač pa daš enmu za nardit.

LP,zlabo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne želim več gumba za on/off in reset na ohišju...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
449159 (6364) Netrunner

enter supervisor password

Oddelek: Loža
313728 (3187) Yacked2
»

Vklop računalnika z GSM-om (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
569219 (6854) _pobesneli_
»

Predelava stikala za V/I računala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
241798 (1465) DimmniBurek
»

Zaklep računalnika ali monitorja?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141510 (1328) Kaboom

Več podobnih tem