» »

Pomoč in nasveti z modom

Pomoč in nasveti z modom

timj010 ::

Odličil sem se zmodat moje staro sivo ohišje in sicer pleksi stranica na pleksi 1x120mm vent pa 1x120mm spredaj pa 1x120mm zgiraj pa 80mm zadaj za več ni prostora.Zdaj pa me zanima če je to preglasno sej mam hardcanota tak da mam speed control samo me zanima če b blo boljše dad 80mm vente namesto 120mm. Pa na sprednji stranici bom mogel odrezat del nosilcev za hdd pa podem niso spodaj priterjeni pe zanima če se potem preveč tresejo ali je vredu (zdaj so odspodaj priterjeni z samo enim ventom.

Hvala,
timj010
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

Grimlord ::

Večji vent -> Več pretoka -> Več tišine (nekak tak)

Lahko si daš 120ke not, lahko pa tudi 80ke, izbira je tvoje. Jaz bi verjetno izbral 120ke, pa malo ohišje zmodal, da bi šli not. Pa če boš, kupi kvalitetne 120ke. ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

timj010 ::

Oprostite samo ker sem videl da sem napisal na prvem vprašenju dosti napak pravopisnih, kot tudi da sem napisal vent namesto vijak itd.(mudilo se mi je:\ )

Odločil sem se zmodat moje staro sivo ohišje in sicer pleksi stranica na pleksi 1x120mm vent pa 1x120mm spredaj pa 1x120mm zgoraj pa 80mm zadaj za več ni prostora.Zdaj pa me zanima če je to preglasno sej imam hardcanota tako da imam speed control samo me zanima če bi bilo boljše da dam 80mm vente namesto 120mm. Pa na sprednji stranici bom mogel odrezati del nosilcev za hdd pa potem niso spodaj priterjeni pe zanima če se potem preveč tresejo ali je vredu (zdaj so odspodaj pritrjeni z samo enim vijakom.

Hvala,
timj010
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: timj010 ()

DimmniBurek ::

Dej majstr poslikaj pa dej eno slicko gor pa mal u slikarju narirši kam bi dau ti te tvoje vente in diske. :)
Vsekakor so pa 120mm tišje pri istih obratih
There Is No Stronger Drug Than Reality

timj010 ::

Evo slikice



Z rdečo barvo je narisan 120mm vent gumb za vklop bi pa premaknil na zgornjo stranico tako da bi ga vključeval od zgoraj ker se zdaj moram vedno sklanjat da ga prižgem.Z črno pa sta narisana dva 40mm venta ki bi jih dal tam kot so disketniki disketni pa bi odstranil, tako da bi hladila HDD pa me zanima če je pametno vgradit ta dva venta ali je potem preglasno dam nekje do 30db je še vzdržno. Tako da bi zgledalo kot en obraz usta in dvojne oči. Vsi venti imajo vgrajene led diode.



To je še en 120mm vent od zgoraj s svinčnokom se vidijo natančne meritve(bolj ali manj:D )



No to je stranska stranica s 120mm ventom s črno pa je narisano kjer naj bi bilo pleksi.



Pa še stranski pogled :D



Z rdečo je narisano kjer nameravam odrezat kletko da naredim prostor za 120mm vent na sprednji stranici.



Tukaj pa je obkrožen edini vijak drži kletko spodaj, zgoraj pa je priterjena še z dvema vijakoma na vsaki strani. Zdaj pa me zanima če bom kletko odrezal in potem nebo tistega vijaka odspodaj če se bo kltka preveč tresla ko se bo HHD vrtel. Imam pa seagate baracuda 5 tako da zaradi glasnosti ni problemov. Lahko pa tudi odstranim celotno kletko pa dam HDD na prazen prosto v CDromu pa ga vstavim tako kot tukaj na sliki


Slika by rkb2 več o tem postavljanju HDD v cdrom tukaj

Pa kje se lahko kupijo te gubice s katerimi je HDD priterdil rkb2.

Hvala
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: timj010 ()

DimmniBurek ::

eee majster iznajdljivost iznajdljivost, počen "šlavf" of bicikla, mopeda razrežeš in pritrdiš-to je to
40mm ventov ne boš dobil z LEDicami, poleg tega pa velja pravilo-> manjše-glasnejše, tko da če misliš imet vodovod po compu boš moral disk skoraj nujno nekam višje premaknit
There Is No Stronger Drug Than Reality

timj010 ::

Ok potem pa 40mm venti odpadejo. Samo me zanima kako glasen je pc s tremi 120mm venti in enim 80mm.Aja pa kakšni predlogi kaj bi še lahko naredil.
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

humanoid ::

Jaz ti priporočam to:

Tisto kartico ali kaj je, pod grafo, dej še nižje dol.
CD rom premakni, recimo enega čisto na vrh, drugega čisto spodaj, če bo noter še disk, pa dej oba cdroma na vrh, disk pa spodaj, če bo na gumicah seveda v 5.25" reži.

3 × 120mm vent, hja, odvisno od proizvajalca do proizvajalca, odvisno kakšne vente boš kupil. Venti bodo na 5V ali 7V? Če bodo bodisi na 5 bodisi na 7 ne bo glasno, če pa bodo na 12V verjetno bo glasno, amapk je zopet vprašanje od ventov do ventov. Pred vente ne tlačit nekih über specialnih mrežic, kupi navadne ali pa sam naredi kakšne, pa ne preveč zaprte, da bo zrak čimlažje šel ven/noter. Robove zaobli, če bodo robovi ostri, se bo slipalo kako reže zrak.

Vent na stranici naj bo na pravi poziciji, dej ga spodaj, da piha na grafo, ali pa na NB.

Tista 2 40mm venta ti odsvetujem. Če misliš, da se bo disk pregreval, si pogles tu, imaš nekaj idej, kako drugače utišati disk:
http://www.joker.si/mn3njalnik/index.ph...

timj010 ::

Disk je že dovolj tih ker imam seagate baracuda 5 tako da je zelo tih torej 40mm ne bom vgradil 120mm pa bom priključil na 5v. Hvala humanoid za nasvete.
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

timj010 ::

Aja pa mogoče kateri venti naj pihajo noter kateri pa ven?
Za hlajenje GPU-ja bi uporabil tega zalmana

Ga ima kdo na svoji grafični kakšni predlogi glede hlajenja?

Za cpu bi pa uporabil TT tower 112


Pozna kdo kakšni boljši hladilnik?

LP
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zalman ali Thermaltake?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91475 (1244) Kato
»

Haldilnik za Athlon 64 3500+

Oddelek: Kaj kupiti
6832 (772) fakinx
»

novi TT hladilniki?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281935 (1377) Kaufmann
»

Vgradnja veeelikega radiatorčka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482390 (1226) burkiburke
»

Trije ventilatorji v 5.2odprtini

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201428 (1170) Area_51

Več podobnih tem