» »

Zaklep računalnika ali monitorja?

Zaklep računalnika ali monitorja?

Switch ::

Rad bi zaklenil računalnik ali monitor. Ne z gesli ampak s ključem podobni zadevi. Zanima me, ali se da v Sloveniji dobiti Kensingtonovo ključavnico za Samsungove LCD monitorje (171P) in za katero ključavnico moram sploh pogledati?
Druga stvar, ki sem jo imel v mislih, pa bi bil USB ključ, ki ga je včasih prilagal MSI k svojim ploščam. Računalnik si lahko prižgal le, ko je bil ključ vtaknjen v USB režo. Ali so take stvari dosegljive tudi za druge matične plošče?

Pomoč nujna! Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem!

gumby ::

lahko montiraš ključavnico namesto tipke za vklop... boš pač prižigal računalnik kot avto:D

Switch ::

Sicer ne vem, ali si to napisal v šali, ampak ideja je zares huda:D Ali mogoče veš, kje bi se tako ključavnico dalo dobiti in kako bi se jo montiralo?

gumby ::

dobiš jih v trgovinah z elektoniko - HTE, IC elektronika, conrad...
večino teh ključavnic je zelo enostavno montirati - rabiš samo eno okroglo luknjo premera okoli 1cm, vstaviš ključavnico in priviješ matico na zadnji strani... nato pa še povežeš dve žici od tipke za vklop in voila...

boštjan ::

Switch,kaj si tak pozabljiv da nočeš gesla uporabit.če ti plata omogoča,zakleni prek tipkovnice.

Switch ::

boštjan: Najbrž sem pozabil omeniti, da bi računalnik nujno rad zaklenil hardwaresko in ne softwaresko. Stvari bi rad imel pod ključem:D Tako, da ko imam ključ pri sebi noben ne more na računalnik, oz. ko ima kdo drug ključ jaz ne morem na računalnik. Vem, da so še druge poti, vendar jaz bi rad izbral to:D

boštjan ::

ko pa izgubiš ključ pa noben ne more na računalnik:D

root987 ::

jupi!!!! na lastn komp ne morm ko sm kluc pocetlo!!!! jupi!!!! :D :D :D :D :D
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Switch ::

Sej maš rezervnega skritega pod posteljo v nogavici:D

boštjan ::

pol pa nogavica začne smrdet,pa daš prat,pa ključ pokvari pralni stroj,pa ti mama comp skozi okno vrže policaju na glavo,pa gre v zapor:D :D :D

Switch ::

Pol maš pa žurko vsak dan:D Po mojem bomo zdej zašli čist off topic :\

AtaStrumf ::

A maš kakšen izpit pred vrati in si hočeš preprečiti zabijanje dragocenega časa za PC-jem? Spuli ven power kabel pa ga daj matki da ga skrije. Worked fine for me :D!

boštjan ::

ej točno,power kabel je lahko tvoj ključ,samo je hudič predolgi:D

Switch ::

AtaStrumf: res je, da imam maturo pred vrati. Nabralo se mi je že preveč, da bi zmogel zraven še tri ure prebiti za računalnikom. Ključavnica je nabavljena. Konec veselja:(

Kaboom ::

jaz mislim isto naret na moji kišti (ki je v planu). lepo računalnik brez tipke za vklop/izklop in za reset... ker ne bi rad da kdo po "pomoti" izklaplja računalnik - preko ključa-tipke in hard reset pa v biosu naštelan - ko 5sek držiš tipko za vklop - torej ga verglaš 5 sek :D
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ključavnica na prstni odtis/keypad/RFID (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6515707 (1280) G_mAn
»

Ne želim več gumba za on/off in reset na ohišju...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
449160 (6365) Netrunner
»

Priključitev avtoradia

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
234936 (4665) dottor
»

KLjučavnica na prstni odtis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8518488 (13483) poweroff
»

Kakšne pravice ima najemodajalec(lastnik) stanovanja?

Oddelek: Problemi človeštva
448826 (8081) bosmla

Več podobnih tem