» »

Sistem zrzne -> s cim preveriti, kaj je narobe

Sistem zrzne -> s cim preveriti, kaj je narobe

Povok ::

Imam problem. Sistem (C433, 256RAM, V3 2000...) mi zmrzuje.

Mislim, da je napaka hardverskega izvora, ker se mi ob vecji obremenitvi sistema oz. procesorja (instalacija, zagon programa, kopiranje velikih datotek) sistem zaustavi in preneha odzivati. Edini izhod v tem primeru je to, da sistem ugasnem (izmaknem kabel ali tiscim tipko za izklop), ker se mi ne odziva vec cisto nic.

Mi lahko svetujete, s cim bi lahko preveril, kje se mi pojavlja napaka -> sumim maticno plosco, velika verjetnost pa je tudi procesor.

Mislim, da ni krivo pregrevanje, ker sem ze vzel napajalnik iz ohisja, da bi preveril, ce je to krivo, na procesorju pa je zmontiran tudi dovolj velik ventilator (Chrome Orb).

ERGY ::

Mende bo to UDMA pri diskih, ki se ti je preklopla na PIO mode kjer ob malo vecjih dejanjih:D,
kopiranja podatkov zraven poslusanja winampa itd zamrzne ;)

LP ERGY

Povok ::

Nope, nebi rekel, da je to krivo -> mam notri stari disk, pa to da zmrzne ob vecji rabi diska je samo eden od simptomov.

V vecini primerov zmrzne ob nalaganju programov (npr. Word...).

S cim preveriti plosco in procesor?

MortalL ::

Vseeno lahko temperatura: program speedfan
procesor: CPUtest
rami: memtest

Pa verjetno je se kaj lahko. LP

mezzene ::

Probaj z programom Prime95 ta ti obremeni CPU na 100% če je napaka procwsor ti bo zmrznil comp ,meni je delalo isto nakar sem ugotovil da je ganc nova matična plošča fuč ,imela me je taka jeza ,da bi mu v glavo vrgo tisto matično ploščo ,zajebaval sem e 2 dni in sprobaval kaj bi bilo lahko narobe ,potem pa sem nazaj comp neso ,svetujem ti isto ,ker je ziher hardware težava


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

bi kdo vedel

Oddelek: Pomoč in nasveti
9765 (645) Exile3
»

disk read error occurred

Oddelek: Pomoč in nasveti
111529 (1314) solatko
»

Kateri kos opreme povzroča zmrzovanje v igrah? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505258 (4306) lordgreg
»

Nihanje hitrosti ventilatorja na osnovni plšči.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121442 (1258) sebas4
»

Cena servisa?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
546430 (4758) deco16

Več podobnih tem