» »

Hlajenje pri Silent Tower (CL-P0025)

Hlajenje pri Silent Tower (CL-P0025)

DJ-DUST ::

Gledam omejen hladilnik pri mlacomu za 6.6oo SiT in me zanima ce bi pri tem rabil samo vodno pumpo? Ker sistem hladi vodo sam, tako da kilerja ne bi blo treba, ampak samo pumpo da tira vodo okol ter dobro prezracevano ohisje.

OZZY ::

Vodno pumpo za ta hladilnik???? 8-O
Go with the flow.

DJ-DUST ::

Pumpo ki siba vodo skozi hladilnik, to mislim in nich drugega ne bi blo treba ne? :\

DJ-DUST ::

Ok, zajeb sem naredil, mislim sem da skozi ta hladilnik siba voda, ker sme videl zgori ka0 prklucke. Nasu sem se par slik in zdej vem da je to navadn hladilnik. :8)

2tiLen ::

auch...! >:D

DJ-DUST ::

Odgovor z MlacoM: Notri je neka tekocina ko hladi sama, vodno se pa tudi lahko da tud gor. :P

OZZY ::

Ja kot posebej ne pa na ta hladilnik... Ccc
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

DJ-DUST ::

Na ta hladilnik se da vezat vodno je reku prodajalc, zato je tisti 6 tulcev na vrhu hladilnika tako ven in trije se dajo odpret, take informacije sem dubo. Drugace sem pa naroco tega pa tud zadnjega pobral. :)

TribesMan ::

To je Heat Pipe sistem hlajenja... v cevkah ki hih vidiš je poseben plin pod visokim pritiskom, ki je pri nizkih temperaturah utekočinjen, pri visokih (50°C recimo) pa izpari...No in tako ta plin kroži po cevkah in prenaša toploto od tiste spodnje ploščice ki se stika z procesorjem, do damih reber... na katera potem piha zrak da jih ohladi... prednost tega sistema je hitrer odvod toplote iz mesta izvora, na drugo oddaljeno površino, kjer potem toploto tudi lažje odda.

No to je tako... po kmečko...

Zdej pa ti rabiš samo še en ventilator da bo hladil rebra... kupi kaj tihega (in ne Zalman F1... ker ni tako tih kot nekateri pravijo) ;)

Voda pa na tem hladilniku nima kaj iskat.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

Na ta hladilnik se da vezat vodno je reku prodajalc, zato je tisti 6 tulcev na vrhu hladilnika tako ven in trije se dajo odpret, take informacije sem dubo.

priporočam,da mu daš ta link in naj si ga dobro pogleda,kam bo on montiral vodno.sicer pa če je tak 100%,da gre vodno gor,pa naj ti demonstrira
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

QuickShot ::

Kakšen plin? v heatpipih je VODA pod visokim pritiskom in pika.

steev ::

Kvečjem pri manjšem pritisku. Manjši kot je pritisk, nižje je vrelišče vode.
:|

DJ-DUST ::

Fora je utem da prodajalcem v MlacoM dostikrat uide mas prav. ;)
Drugace pa meni deluje smiselno da se lahko da vodno gor, se pravi plin\voda [al karkoli je ze] gre ven in namontiras vodno gor, cevke so pa itak vezano narjene po mojih pojmih. :\

TribesMan ::

Kakšen plin? v heatpipih je VODA pod visokim pritiskom in pika.


LOL... če bi blo to res, potem bi moral meti tak heatpipe na vroči strani vsaj ene 200°C da bi deloval... če je voda pod pritiskom se vrelišče veča :D voda bi morala biti kvečjem pri podtlaku... in to precejšnjem.

No notri je v resnici ponavadi kak refrigidant... pač nadomestek freonov... pri dokaj visokem tlaku...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

AnubisOfDoom ::

hh ne mores kr cevk odpret pa vodo notr nalit

Kaufmann ::

A je slučajn amoniak notr?, sem slišal da so bli včasih neki pasivni hladilni sistemi z amoniakiom.
ni podatka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10145336 (41520) Telbanc
»

Darpa namerava razviti nove načine gašenja požarov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
548928 (5892) globoko grlo
»

Water chiller!!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
23420172 (13809) steev

Zakaj vodno hlajenje sploh bolše od zračnega?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
394154 (3320) morphling1
»

Kako hladiti vodo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
223534 (2904) TESKAn

Več podobnih tem