» »

buffer underburn

buffer underburn

milosm ::

Že en tedn se mi dogaja, ko hočem posnet kak cd, da se mi pri približno tretjem komadu ustavi in javi error - buffer underburn. Probal sem z winoncd 3.8 in easy cd creator 4. pri obeh je isto....
zanima me kaj ta error sploh pomeni in kako to popraviti....?

hvala

Kekec ::

Caki a si probaval vedno isti cd posnet ali si slucajno delal kopijo ali kaj, dej mal vec informacij, v vsakem primiru pekač ni dobil podatkov da bi jih posnel, lhako je prepočasen računalnik, kar v današnjih časih dvomim lahko da si kpiral cd in je le -ta zj*ban in ga ne more ... nevem lahko so gonilniki ... nevem lahko bi kaj vec napisal ka točno si počel pa s čim!

McHregec ::

To pomeni da pomnilniku od pečice zmanjka podatkov. Ponavadi se to zgodi če pečeš WriteOnTheFly prepočasna cd enota ne more dohitevati pečice. Če pa pečeš pečeš z diska pol je pa neki druzga povej kako pečeš.
Destroyer Of The Worlds.

milosm ::

- če pečem iz diska dela vse kot mora
- ne nism vedno isti cd pekel (to bi bilo čudno)
- cd-ji so vsi vredu, nobenih risov ali podobnega
- snemat sem htel glasbene cd-je, z data nisem probal
- čudno se mi zdi, ker mi je prej vse delalo
- malo sumim cd-rom, možno da se je nekako upočasnil :| čeprav ne vem kako ali zakaj...

cyber ::

ja cd rom je ziher prepočasen,saj to je v večini primerov,s kakšno hitrostjo pa snemaš.veš današnji cd romi so itak skor vsi za en kurac,piše recimo 50 kratna hitrost,dela pa za en kurac,razen če imaš teac pol to ne bi smelo bit težava ker se mi zdi da je ta edin vreden svoje hitrosti.

Kekec ::

Defakto je neki narobe s tvojim CD-ROM-om al je prepocasn al je zje*an al neki tazga, zamenjat bo treba al pa si pre na disk skopiraj zadeve!

OZZY ::

Quick: Problem je v tvojem cdromu, ki ti ne dovaja dovol podatkov. Če pečeš glčasbo mora tvoj cdrom brati glasbo nekako 2x hitreje kot pečeš, da je ziher. Če maš npr. pekač 4x ti more brat glasbo 8x hitrostjo. To je audio extraction in ne hitrost prenosa podatkov. Audio extraction je vedno manjša.
Go with the flow.

goranTNT ::

Ma ne snemat s CD-ROMA na CD-RW.
Najprej vase presnam na disk pa pol spec fajle na prazn CD.:)

Administrator ::

Sam k dajes iz cdroma na disk mors pazt da bos dal dol iz cedeja tud skrite fajle.>:D

Boky ::

OZZY jaz imam cd-rom teaca 32X ki je sposoben ripat muziko z cca 4.2X in rekorder teac 55s (4x). Ce originalen CD ni poskodovan in ga cd-rom cel cajt med snemanem normalno bere, nikoli ne unicim cd-ja. Ce je pa source kaj poskodovan pol pa mi tudi hitrejsa hitrost ripanja nebi pomagala. Toliko o 2krat vecji hitrosit branja od pisanja. Je pa res da tako priporocajo navodila pri programih za peko.

OZZY ::

BB: jest mam isti cd rom kot ti: teac 32x in tudi 4x pekač. Če bi hotel peči cd-cd muziko pri 4x bi uničil cd. Vem, ker sem poskusil 3x (pač poceni cdji) in vedno je bilo isto. Toliko o tem. Za snemanje cd-cd 4x za datoteke pa ni problem.
Go with the flow.

Boky ::

khm cudno, pri meni z muziko ni problema tudi pri 4X-kratni hitrosti in direktnem kopiranju cd to cd. Z nadgrajenim firmware-om na cd-rom-u na 3.0a, nalozenim programom za spreminjanje hitrosti spinanja cd-roma in malce spremenjeno datoteko TEAC5324.INI lahko tudi z tem cd-romom ripas muziko tja do 9,10X.
Sicer pa je vse kar rabis na teac-ovem home pagu.

milosm ::

hvala

cd-rom mam liteon 48x, očitno bo res kriv cd-rom, samo čudn je ker ga mam približno pol leta in je do sedaj vse lepo delal...

OZZY ::

BB: Sem probal z temi spremembami v ini fajlu samo ni bilo sprememb. Sem pa že zdavnaj nadgradil firmweare na 3.0.
Zakaj ripanje ne dela pri 9x ne vem, samo pri meni tiste spremembe niso imele učinka.
Če maš ini fajl, ki ti dela z ripanjem pri 9x mi ga prosim pošlji da vidim, če sem jaz slučajnoo kaj zaje**. MAIL.
Go with the flow.

Boky ::

Khm, stvar je res malce cudna in tudi meni ni fcasi na prvo prijelo. Po spremembi ini fajla moras pognati tisti teac-ov utiliti teac5324.exe. Pol malce spreminjaj speed z 32X na 4X pa nazaj na 32X. Moce vmes zapri program, ga spet zazeni pa pol daj nazaj na 32 speed. Ce vse to ne bo pomagalo restartaj windowse in stvar se enkrat ponovi. Ini file dobis, samo da ga spremenim in stestiram ce dela(cd-rom imam drugace nastavljen na 4 speed ker vec ne rabim)

cyber ::

quickfire če praviš da ti je prej vse delalo pol pa mal poglej nastavitve pa te stvari za cd rom poglej če imaš vklopljen DMA...to ti še edin ostane.

milosm ::

še tole.....mi lahko nekdo razloži kaj je to DMA

Kekec ::

DMA-direct memory access
ce ti to podpira si ga vklop, če ne pač ne!

Boky ::

start - >control panel -> system -> device manager -> cdrom ->"izberi cdrom" -> settings ->odkljukaj DMA

Flash2000 ::

Imaš mogče plato z VIA chipsetom ? Ker en kolega je imel podobne težave, potem sem mu namestil en patch in zadeva mu je začela delat :D

Boky ::

4 in 1 gonilnike od vie.

MaD_Mavr0 ::

[ 1možnost ;) ]
Namesti gonilnike od VIA chipseta, ki se nahaja na matični.... Snameš si ga lahko tukaj!
[2možnost :8) ]
Preglej kako imas nastavljen Buffer v programu za snemanje_ v Nerotu lahko nastavljaš poljubne velikosti....
[3možnost :\ ]
Lahko je odpovedal PEKAČ ! To se je meni v firmi isto dogajalo dokler ga nisem zamenjal pa je zdaj o.k.
[4možnost]
Preglej koliko sistemskih sredstev je na voljo, lahko ti jih kaj žere....

>>Daj napiši malo bolj podrobno, saj mas premalo podatkov <<

milosm ::

ok sm zrihtu, kriv je bil cd-rom...

Lith ::

jaz pa imam probleme tako kot ti (samo da vedno pri drugač % zaje..), pa sm menjal vse od CD-ROM, DVD, diske (7200 obratov namesto 5400), pol pa me fu... prok... winsux-i in lahk vsakih 14 dni novo instaliram, ker backup z ghostom ne naredi nič.
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Boky ::

Kakorkoli, ampak vsakhi 14 dni na novo instalirat windowse, je pa prevec. Pol lahko samo to delas. Si preveril rekorder ? Lahko je tudi memorija. Se je zgodilo enkrat pri kolegu, masina delal ok le cd-ji so bili cudno posneti. Ko jezamenjal memorijo so tezave izginile.

milosm ::

maš mogoče kak antivirusni program, ki laufa nonstop (vedno preglejuje fajle), ker če maš ga med snemanjem izključ, ker to tut upočasni snemanje (lahko pa pride tudi do buffer underburn-a)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TEAC W540E mi prepočasi peče ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
524438 (3481) sidney
»

Priklop Teaca-pomoč?

Oddelek: Strojna oprema
151163 (921) Tzar
»

Vaše izkušnje z raznimi CD-RW pogoni prosim (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
605566 (4559) ender
»

Neenakomeren pretok podatkov v CloneCDju :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
321649 (1283) AnWar
»

Kateri CD-ROM?

Oddelek: Kaj kupiti
231179 (937) Han

Več podobnih tem