» »

HPT370

HPT370

Sumo ::

Nekaj me zanima:
Kupil sem IBM-ov ata100 disk in ga priklopil na HPT370 (ki je integriran na ABIT KT7). Stvar deluje normalno, moti me pa to, da mi disk prevec obremeni procesor (Duron900) - HDTach (ki je v slo-techovi download sekciji) mi pokaze 9.7% CPU utilisation. Zdi se mi da je to malo prevec (prej sem imel ata33 disk na normalnem kontrolerju in je bila obremenitev 2-3%). Ko npr. pridem v windowse se mi uvodni zvok rahlo zatakne (prej se to ni zgodilo).
Verzija hpt370 biosa je 1.3b, driverje za win98 imam pa najnovejse.
Ali se to dogaja se komu? Koliksno obremenitev procesorja vam pokaze pri vasih ata100 kontrolerjih?

JLP ::

Hitrejši diski logično bol obremenijo procesor pri prenosu tko da to ni nič čudnga. Tega ni pri SCSi diskih sa, ti so dragi ko žafran (al pa GF3 če češ :)). Sicer je zunej že nov BIOS za KT7-RAId in sicer 3C, ki ima najnovejši HPT370 BIOS.
Kere maš pa drajverje za HPT370? Najnovejši s HighPointove strani so mal slabi k ob veliki obremenitvi diskovja se mal miška zatika pa mogoče se ti zarad tega tud zvok pol zatika. Probej drige kombinacije drajverjov. Najprej poskusi s 1.0.3b.
Live long and prosper!

Sumo ::

Ja, sej najprej sem imel driverje 1.0.3b pa je delalo isto kot zdej k mam 1.11.0512. Ceprou jst zaenkrat se nisem opazu da bi se mi miska zatikala...
Zakaj sumim da je obremenitev prevelika? Ker ko sem moj prejsnji disk (ata33) priklopil na ta kontroler, se je cpu utilisation tudi dvignil na 10% (iz 2% na normalnem kontrolerju). Tisti disk pa ni bil ravno hiter da bi se to zgodilo zaradi hitrosti...
BTW koliko pa tebi pokaze zasedenosti procesorja (in ker disk mas)?

JLP ::

S HD Tach 2.61 mi pokaže okol 18% obremenitev.
Mam pa 2x IBM DTLA 307030 u RAID-0 na KT7A-RAID HPT370 pod Windows 2000 SP2.
Live long and prosper!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Enojni disk na RAID kontroler (brez RAIDa)

Oddelek: Pomoč in nasveti
101355 (1212) neres
»

WinXP RC2 - zelo čuden problem

Oddelek: Operacijski sistemi
5898 (780) DarkWIng
»

HPT370

Oddelek: Strojna oprema
5911 (816) matevzm
»

ABIT KT7 RAID

Oddelek: Pomoč in nasveti
81236 (1074) ChiefThunder
»

hpt370

Oddelek: Strojna oprema
141508 (1369) MadMax

Več podobnih tem