» »

Router do 20k

Router do 20k

Kami ::

Žal imam sedaj PLANET XRT-401C, ki je res podn od podna.

Mam pa ga za to, ker pri trieri takrat, ko je bla neka akcija so meli sam tote routerje, drugje pa nisi mogo vzet drugega...

Zaj pa je prišo čas da gre ta router nazaj kamor spada -> keson.

Ne mislim met unix/linux serverja za router ampak en hardwarski router.
Rabil bi enega, ko zdrži veliko povezav (webserver je glavni krivec za veliko povezav pa tudi p2p včasih). Toti zelo velikokrat štekne in ga morem resetirat, da net spet začne delat kr je pač crap pa ne zdrži dosti povezav.
Vglavnem kot sem že reko rabil bi en dober žični router, ki bi zdržal dosti povezav in cena bi bla tja do 20k.

Malo sem gledal po netu mimovrste, comp-shop, bigbang, e-misija, bigbang pa nimajo nič kaj pametnega.

Edini pametni se mi je zdel tale.
Sicer jaz še ga nisem imel, samo vem da netgearovi, ciscotovi ... niso slabi.
Vem, da je 20k res malo, če hočeš dober router samo več trenutno nimam :)

Jebiveter ::

Bojim se da danem rangu (do 20k) ne bos nasel zadovoljivega izdelka. V bistvu je to cisti poden od podna ponudbe.

Tako, da ti priporocam, da pocukas kakega linux znalca na tem forumu za rokav in mu ponudis tistih 20k da ti ustima en linux router in te nauci osnovnih stvari. Bos prisel z manj puljenja las do dejansko stabilnega routinga.

IMHO, seveda.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Dejancek ::

Linux Server + ruter = Priceless

+ v tem primeri pomeni, da ti je server ruter :D

In verjem ni boljšega >:D

Kami ::

Aham.. Sem že tud pomislo na to, da v tem rangu ni nobenega ok :D

Sicer že mam server ampak sem ga hot met samo za server na pa še za router...
Bom pa po sil še ga urihtal za router, ker si drugega PC-ja več nebom umislo, kr je že zaj v sobi svinjsko vroče od PC-jev :D

Na unix/linux se že sicer spoznam sam, tak da nebo problema :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

Tiger ::

Linksys Wireless WRT54G router dobiš že od 22k dalje (spletne trgovine), ima 200Mhz procesor, da zlahka vzdržuje veliko število hkratnih povezav, ima tudi wireless (WEP, WPA, MAC block,..) itd,...
Jaz sem svojega kupil v BigBangu (KR) za 25k v aprilu in mi niti pod razno ni žal.

Jan(JAE) ::

Jest mam največ izkušenj z Asus wl-500g routerjem. Sicer maš zravn če access point.
Kar je pa dobr pri tem routerju, z updatom firmwarea dobiš še bandwidth management.
Stane pa 18240 sit.
www.jae.si

Jebiveter ::

Tiger: WRT54G SG naj bi bil v redu router za svoj denar, a imam z njim slabe izkusnje. Pri recimo 4ih racunalnikih na switchu in normalni "file-sharing" obremenitvi se zadeva sesuva 2x na dan. Ko sem dal en 3rd party firmware gor je zadeva malo bolj stabilna, a se vedno se sesuje 2x na teden. Sedaj sem na en racunalnik preselil DNS in DHCP server in dela router se malo bolje, a se vedno se mu obcasno strga. Takoj ko dobim kak bolj pameten switch gre se routing del na linux in bo Linksys samo se kot AP.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

VASkO ::

Jebiveter, katero HW verzijo pa imas? pri v2.2 in novih 3.0 je problem z zadnjimi firmwari. Je zunaj nek beta za te revizije pa dela brez sesuvanja.

Kami ::

Ok, zaj se je dopustna cena malo dvignila (foter še je reko, da bo dal nekaj polek).

Jaz bi pač še vedno rad imel en hardware router kr nočem še enga PC-ja, ko bi mi grel sobo, ker je že zdaj nevzdržno vroče pa zelo ruži (jep zjeban napjalnik :D). Svoj FreeBSD server pa tud bi mel še samo za apache, mysql, psotfix, proftpd, ircd, bncje ... ker mislim, da je že to dovolj :)

No sedaj je dopustna cena nekje do 50-60k (Seveda tem manj je tem bolje lahko je. Če stane 20k, 30k čim manj je super ... samo, da je pač kvaliteta dobra):))

Pogoji pa so, da se router dobi v Sloveniji pa seveda, da ustrezna zgornim kriterijem (veliko št. povezav itd).. Aja nerabi več kot 4 priključne porte.

Ty

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

Kami ::

Zaj sem še malo gledal po online trgovinah, pa klical v comtron pa nimajo nič pametnih žičnih ruterjev za tako ceno (do 50-60k).

V comtronu imajo le nekaj planet pa enega netgear tu se pa stvar tudi že zaključi.

Gledal sem tudi po drugih straneh pa je spet izbira žičnih zelo boga.
Pri nas nisem niti opazo, da bi imeli kaki vredi ruter, večina so do 20-30k, tam se pa zgodba konča.

Malo sem se še tudi pogovarjal na irc-u in nekateri pravijo, da imajo tega in, da ni tako slabi (pravijo, da zelo redko 'zmrzne').
Eden je omenjal še tega ( dvomim, da je kaj kvalitetnejši od mojega vsaj po ceni ne) in tega (o tem nevem nič).

Če nebom našel kakšnega drugega dobrega žičnega ruterja pri nas, bom najverjetneje vzel kar Linksys BEFSX41.

Razen, če še imate vi kaj pametnega v mislih :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

frenk ::

jest bi tud ruter:)

uglavnem zanima me kater ruter se najbol splača nekje v rangu 20k, važn je pa da se ne sesuva in da ma dober qos...wireless funkcije zaenkrat ne bom rabu, tko da ni pomembna

OldSkul ::

Tudi če ne rabiš wirless funkcije bi vseeno priporočil Linksys WRT54g, ki je sicer wireless router, toda kot router se obnaša odlično in je eden boljših v tem razredu, če ne najboljši.:D
Imaš veliko custom firmwarejev, kar je super. Se mi zdi, da noben router nima tolk podpore.

frenk ::

wrt54g bo in sicer za 20k5 pri mimovrste...cena je res taprava>:D

Spc ::

Zaj pa je prišo čas da gre ta router nazaj kamor spada -> keson.
HAHA

Tu gor oko vrži:
3Com OfficeConnect Cable/DSL Router
OfficeConnect Switchi
3C905CX-TX-M - Izredno Dobra mrežna 10/100

The best roba.
8-O

Datacenter Certified:
Intel PRO/1000 MT Server Adapter - Zelo dobra mrežna za serverje (33k sit)
Routers
Switches

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

router nakup

Oddelek: Omrežja in internet
111300 (1076) OldSkul
»

Program za opazovanje interneta!

Oddelek: Omrežja in internet
141941 (1538) DJ_Greg
»

Sposobnost routera Planet XRT-401D ... ?

Oddelek: Omrežja in internet
71729 (1639) Spc
»

Kateri switch?

Oddelek: Omrežja in internet
91184 (1061) Spc
»

Kateri router?

Oddelek: Omrežja in internet
131502 (1208) ReBi

Več podobnih tem