» »

Kateri disk?

Kateri disk?

AvAkI ::

Ker mi je moj Maxtor 80GB podlegel(S.M.A.R.T. status bad...a failure will be imminent), sem se odločil za nakup novega.
Katerega mi priporočate do 160GB z 8 MB predpomnilnika in SATA vmesnikom? Cene od Maxtorja(ne vem če ga bi vzel:\ ), Hitachija, WD so priblizno enake.
Kaj pa mogoče kakšen hitrejši, ki se vrti na recimo 10k rpm?

hvala!
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

bastadu ::

Če boš malo pogledal po forumu, tukaj (skoraj) vsi priporočajo Hitachi-ja. Drugače boš pa 10k rpm disk s 160GB bolj težko našel..

SodVina ::

Hitachi 160GB je kot pravijo, best buy. Dej se malo potrudi in uporabi iskanje.:\
Pa da ne bos, ko bos kupu disk, odprl novo temo, da ti prepozna samo 130gb8-O .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SodVina ()

AvAkI ::

@SodVina: Tisto v registru bom ze znal porihtat:) .

OK. 10k rpm odpade. Bi se recimo splacalo vzeti 2x 80GB in jih imeti v RAID0?

Moonman ::

2x 80 Gb se ne splača. Vzami 160 Gb in ko bo potreba in denar nabaviš še enega, pa potem raid 0.>:D


AvAkI ::

@Moonman: Kot sem gledal, pri Mlacomu pride en Hitachi 160GB 28.680sit, 2 po 80GB pa 36800sit. To je ~8000sit razlike....če dovolj pridobim na hitrosti, pol niti ni tako slabo:)

Torej, kakšna bo razlika v hitrosti če:
-vzamem 2 X HITACHI 7K250 80GB 7200 SATA 8MB in ju uporabljam v RAID0 načinu
ALI
-vzamem 1X HITACHI 7K250 160GB 7200 SATA 8MB in ga uporabljam v 'navadnem nacinu:D ' sata

RAID kontroler pa je na plošči DFI NFII Ultra Infinity... menda obremeni tudi CPU, ker ni popolnoma hardverski.

Hvala za morebitne odgovore.

Izi ::

AvAkI, na splošno velja da so večji diski tudi hitrejši.

Mislim da bo eden 160GB hitrejši kot 2 80GB v RAID 0 ali pa v najslabšem primeru bo hitrost v obeh primerih enaka.

Za office delo in za igrice z RAID 0 ne pridobiš popolnoma nič. Precej pa se pozna pri delu z videom, kjer se kopirajo več GB datoteke.
Če moraš narediti kopijo 10 GB datoteke na istem disku boš v RAID 0 polju to naredil nekako 70% hitreje (nikoli ne pride še enkrat hitreje).
Če pa recimo meriš koliko časa traja zagon Windows z enega diska ali pa z RAID 0 diskov pa v bistvu ni nobene razlike.

Jaz sem imel enkrat 2 45GB diska v RAID 0 potem se kupil enega 120GB in je bil kar precej hitrejši od 2x45GB v RAID 0 (testirano z HD Tach)

Seadaj imam 2x 120GB v RAID 0 in še enega 120 GB za Backup. HD Tach pokaže 10% boljše rezultate v RAID 0.
Tako da razen pri kopiranje več GB velikih datotek ni opaziti razlike.

Zato vsekakor kupi en 160GB disk raje ko dva 80GB. In kot je rekel Lunar lahko kasneje po potrebi kupiš še enega 160GB

AvAkI ::

Vredu, pol vzamem 160GB varianto. Thanks Izi za razlago!

Izi ::

Pozabil sem še dve stvari, ki govorita v prid enemu HD:

- Eden HD bo precej tišji kot dva :D
- Porabil boš manj elektrike :8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320572552 (29952) hariscorale
»

Nova anketa: koliko trdih diskov imate v vašem primarnem računalniku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
557124 (5816) Amigo
»

Kateri tihi,zanesljivi in hiter disk priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
342459 (1585) Grimlord
»

Končno sem se odločil - prosim za komentar

Oddelek: Kaj kupiti
271308 (981) Sami
»

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25113393 (7290) e-marko

Več podobnih tem