» »

Le Kam Je Izginil ICS?

Le Kam Je Izginil ICS?

Uros!no ::

Računalniku "2" bi rad omogočil dostop do interneta. Mreža je vzpostavljena (switch), zatakne se pri deljenju povezave (ICS). Da ne bom razlagal...



V primeru, da te možnosti ni mogoče priklicat, obstaja kak način s katerim bi omogočil "računalniku 2" dostop do interneta?
Na voljo imam switch & 2mrežni... internet je prek Kabla (če kaj pomaga:D )

ps: sem prečekiral druge teme, ampak podobnega problema ne najdem :\

Ziga Dolhar ::

"ICS" v tvojem primeru odpade, saj si za switchem.

ICS bi uporabljal, če bi bila Kišta 1 priklopljena na splet, kišta 2 pa povezana direkt na kišto 1.

Poglej si članek o deljenju internetne povezave na SLotechu.
https://dolhar.si/

Microsoft ::

Ziggga, mislim, da to ne bo drzalo.

Problem je v tem, da se ti na PC1 ne pojva ICS, ker ima ta samo eno LAN kartico. Ce bi imel dve, bi se ti pokazal.

Sicer pa so ze nekateri to uspesno naredili, kar ti hoces, vendar nevem kako. klik


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Gandalfar ::

Ziggga: switch ga cisto nic ne omejuje pri ICS

Uros: pomojem je problem, ker imas samo eno mrezno kartico. Rabis narediti se eno navidezno, ki bo v istem lanu kot tadrug racunalnik.

Ziga Dolhar ::

Microsoft, Gandalfar: če človek nima v eni kišti dveh kartic, potem sklepam, da ta računalnik _ne_ deluje kot gateway in ne razumem, zakaj/kako bi ga sploh lahko uporabil za deljenje spletne povezave.

Če ima obe kišti neposredno povezani na switch, ki je sam povezan direkt na splet, ne razumem, kako bi lahko uporabljal kišto 1 kot "ruter", preko katere [in vmes preko switcha] se bo kišta 2 povezovala [zopet nazaj preko switcha] na splet, torej:

K2 >==(switch)==> K1-ics>==(switch)==> internet

... ko pa bi pričakoval, da se bo vsaka kišta neposredno povezovala v splet preko switcha.
https://dolhar.si/

Microsoft ::

PC1 gre na net preko switch, PC2 pa najprej zatezi PC1, ta pa potem 'v imenu' PC2 naprej na switch.

Tako, da gredo podatki za PC2 nekako takole: PC2 -> switch -> PC1 -> switch -> modem ... modem -> switch -> PC1 -> switch -> PC2.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Ziga Dolhar ::

No ... saj si skoraj prepisal moj zgornji post, Jimi. :-).
https://dolhar.si/

Gandalfar ::

Ziggga: zato, ker ne rabis imeti dveh mreznih potem. Vrezes ADSL na switch, zraven pa se vse ostale racunalnike pri cemer enega dolocis za gateway. V primeru izpada tistega racunalnika pa je tudi dosti lazje nahitro vzpostaviti nov gateway.

Ziga Dolhar ::

Ja, ampak a se ne bi blo še bolj simpl z vsako kišto ločeno povezat na splet? (Če nimaš fiksnega ipja, seveda.)

--

A potem praviš, da lahko kišta preko iste mrežne kartice sprejema podatke s spleta in jih hkrati razpošilja naprej v domače omrežje (torej deluje kot gateway/router)?
https://dolhar.si/

Gandalfar ::

Ziggga: da, to trdim in v dokaz podajam moje domace omrezje

Ziga Dolhar ::

Kul -- in kako si naredu navidezno mrežno kartico?
https://dolhar.si/

perci ::

To, Gandalfar kar si ti zdej pogruntu dela na ADSL, za kabelski internet pa nujno rabis dve mrezni za ICS.

Gandalfar ::

Zakaj. Sej ima lahko ena mrezna naprava vec IP-jev.

Moje izkusnje z winsi na tem podrocju so bolj sibke ampak, ce pod linuxom delam maskarado mi je cist vseen a mam ppp0 ali pa eth0:1

Podobno si pac zrihtas tudi pod windowsi

perci ::

Pokaz mi, pa ti bom verjel - na kabelskem netu.

hruske ::

perci, sj bi šlo, sicer ne vem če z windows, ampak z linux bi.

Vse kar mora bit je to, da je MAC naslov pravi. Lahko bi sicer vsem računalnikom nastavil enak MAC (to je celo en naredu, pol mu je pa "kr mreža crknila" :)), lahko pa eno mašino najdeš, ki ti dela NAT za ostale. Ti sicer XPjem lahko določiš več IPjev na eno mrežno, ampak XP to še vedno kažejo kot ena mrežna. To je nekoliko nefleksibilno, zato ne vem če z XP gre. Važno je, da promet prihaja z določene mrežne. To lahko potem ločiš z večimi vmesniki eth0 in eth0:1 kot je že Gandafar rekel. Kako pa mislite, da deluje ADSL? Saj je isto. Mrežna se poveže s koncentratorjem prek etherneta (PPPoE), še vedno pa se mrežna pogovarja z lokalno mrežo. ICS pa nima, ker ima samo eno povezavo. Če bi imel še PPPoE (ADSL) ali Klicno, potem bi bilo to enostavno. Mogoče bi se moral poigrat z netsh.
Rad imam tole državico. <3

hruske ::

z netsh bi verjetno šlo, ampak kaj ko večkrat help vpišeš kot pa kak uporaben ukaz. :\
Rad imam tole državico. <3

perci ::

perci, sj bi šlo, sicer ne vem če z windows, ampak z linux bi.

Ja, sej jst o windows govorim - z linuxom nimam izkusenj v tej smeri.

Ne poznam namrec nikogar (niti nisem se nikjer na neut, ki mu je ratalo kaj takega v win OS-u.

Gandalfar ::

Slisat je kot izziv :D

hruske ::

z netsh se da vsega in svasta delat, samo nimam časa. :'(

moram spat.
Rad imam tole državico. <3

Uros!no ::

Sedaj sem priklopil še eno mrežno. Vse se zakomplicira takrat, ko hočem omogočiti ICS :'(



Prebral sem vodič.. in nimam pojma kaj delam narobe (vse manj mi je jasno >:D )...

mogoče kak predlog? :D

Gandalfar ::

ena stvar na networku ze ima ip 192.168.0.1

Uros!no ::

To razumem... ampak kako to odpravit :))

Gandalfar ::

preveri ipje vseh mreznih kartic

Uros!no ::

Uspelo mi je s pomočjo "čarovnika" :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1767547249 (643) d4vid
»

T-2 nastavitev mreže

Oddelek: Omrežja in internet
53064 (2763) mitja01
»

adsl sharing ( ICS )

Oddelek: Omrežja in internet
51053 (980) Gwanaroth
»

ADSL+static ip + 2 racunalnika + switch

Oddelek: Omrežja in internet
322347 (1894) Poldi112
»

ADSL- dva kompa

Oddelek: Pomoč in nasveti
432440 (1864) Gandalfar

Več podobnih tem