» »

MYSQL baza na oddaljenem strežniku

MYSQL baza na oddaljenem strežniku

misc ::

Pozdravljeni!

Kot prvo, upam, da sem izbral primeren forum za mojo temo.
Sedaj pa vprašanje:
Vzdržujem internet stran, ki jo gostuje en od slovenskih ponudnikov. V zadnjem času se pojavlja potreba po forumu, zato sem si ogledal phpBB. Ker za to potrebujem PHP in MYSQL podporo sem poizvedoval pri mojem "gostitelju", ki mi lahko omogoči oboje. Sedaj pa me zanima, čim več načinov kako na daljavo dostopati do MYSQL in tam kreirati(brisati,...) baze(tabele,...). Ali je nujno potreben poseben program za to? Je možno vzpostaviti povezavo do MYSQL strežnika iz command prompta na Win oz. konzole na Linuxu? Kaj pa prek FTP-ja?
Skratka: zanimajo me možni načini dostopa do MSQL na daljavo in vaši predlogi kaj se vam zdi najboljše v praksi.

Hvala

McAjvar ::

za zacetek se lahko posluzis tegale namenskega orodja [phpmyadmin.net].
to ti bo gvisno delalo. odvisno je namrec, kako bos imel zrihtan dostop do baze. pa sej... vec itak skor ne rabis :)
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

misc ::

Hvala za odgovor.

No sej to orodje sm že vidu in je glavni kandidat.
Želim dobiti predstavo o načinu dela z oddaljeno MYSQL bazo. Kaj je na razpolago in najbolji načini za uporabo. Začenjam namreč z MYSQL in PHP in bi rad dobil občutek kaj je najboljši način za delo s tema dvema orodjema v praksi, tako, da je vsak nasvet dobrodošel.

LP

Tody ::

Misc, za postavitev PHPBB foruma ne rabiš nikarkšnega orodja drugega kot FTP klijenta. Tudi za ustvarjanje novih forumov, oddelkov in sega podobnega je poskrbljeno z tako imenovano ADMIN sekcijo.

misc ::

Hvala za odziv.

Mogoče res nisem bil dovolj jasen.
Omenjanje phpBB je bilo namenjeno temu, da dobite predstavo kaj počenem.
To je tudi moj prvi resnejši stik s PHP in predvsem MYSQL, oboje pa nameravam v prihodnosti podrobneje spoznati in kasneje samostojno postavljati internet stran s pomočjo PHP in MYSQL. Vem tudi, da za phpBB ni potrebno ne vem kakšno poznavanje PHP in MYSQL, vendar so se mi pri proučevanju phpBB pojavila vprašanja, ki sem jih zastavil zgoraj (in seveda še mnoga druga :)). To so namreč zagotovo vparašanja, ki se zastavijo pri postavljanju internet strani z uporabo PHP in MYSQL. Pri tem je potrebno obvladovanje MYSQL baz, zato bi rad dobil občutek kako (s katerimi orodji) je možno administrirat oddaljene MYSQL baze v praksi. Zanimajo me vaše praktične izkušnje pri tem.

Ziga Dolhar ::

MySQLFront (2.5)
https://dolhar.si/

SFfreak ::

orodje si lahko napišeš v bistvu sam, važno je, da se program/skripta zna povezati na oddaljen računalnik, ter razume mysql sistem (ima knjižice), potem pa si na konju, ker nato samo pošiljaš poizvedbe v oddaljeno podatkovno bazo, ta pa ti vrača boolean rezultat ali pa resultset v obliki arraya (npr. PHP)...

frke ::

Ena od možnosti je tudi orodje tora
S toro je mogoče delati na bazah oracle in mysql.

Skrat ::

Povsem udobno (predvsem hitro za manjse popravke) pa je delo tudi iz ukazne vrstice, ce si to recimo zelis (ce si ze spraseval po moznostih).
Free software is a matter of liberty, not price.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322251101 (25766) miko22
»

Inštalacija PhpBB foruma

Oddelek: Izdelava spletišč
211859 (1602) Jochaan
»

phpBB forum; a dela na IIS?

Oddelek: Programska oprema
221951 (1680) boych
»

Pomoč pri forumu

Oddelek: Izdelava spletišč
101176 (1098) ~Panter~
»

kak se na slohostingu postav forum in katerega?

Oddelek: Izdelava spletišč
392218 (1862) Klemenn

Več podobnih tem