» »

Izbolšave napajalnika

Izbolšave napajalnika

Riccio_ ::

Enkrat sem na forumu zasledil da je blo govora o izbolšavi napajalnika tako da da iz sebe več moči.Zanima me kaj treba menjat ali predelat?

msmiha ::

To temo sem enkrat postavil jaz. Na njo je odgovoril nekdo po vzevku kayot napisal tole "Če si štromar to ni problem narest.Jest sm naredu približno 370W" Potem nisem slišal več za njega pa sem mu pošiljal e-maile. Potem je še
Bungee- napisal nekaj koristnega:
"Hmm, eno ugibanje ... torej ... Ker je to switcher, inu se potem zaradi obremenjenosti grejejo elementki, in so vrjetno v 200W napijacu elementi, ki zdrzijo cca 250W (zarad ziher), potem bi lahko vse neposredno obremenjene izhodne elemente (tranzistorje) zamenjal z bolj zmogljivimi. Sem sicer stromar, ampak imam respekt pred switcherji, tam je prevec stroma zame ... tko da se cesa tazga tud v dalnji prihodnosti vrjetno ne bom lotil ... sam tolk mi jke lezalo na dusi ..."
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

SkIDiver ::

Zakaj nebi raj zadevo uredu z enim AT napajalcem pa enim relejem? AT napajalc dobiš rablen za približn 3 čuke na bolhi in to 230W. Če maš pol enga ATX 230W pa enga AT 230W maš mislm da dost. Če ne maš pa tud članek o vezavi dveh ATX napajalnikov na slo-techu

MadMax ::

Poslusaj Sk|Diverja.
Sicer se da z mocnejsimi tranzistorji in vecjimi elektroliti v primarju (una dva 200 voltna-najvecja) dobit ene 50W, ampak tudi na sekundarju moras spreminjat zascito proti preobremenitvi.
Pa pojavi se se vprasanje zanesljivosti in stabilnosti.
Odsvetujem.

Riccio_ ::

Imam že en AT napajlnik in bi le tega malo izbolšal da bi gor lahko priklopu peltier in vodno črpalko.Ah saj bom že nekako uredil vse skupaj da bo prav.

SkIDiver ::

MadMax zakaj pa folk pol to zadevo uporabla pa nč ne jamra.

MadMax ::

Katero zadevo?
Vezavo 2 napajalnikov ali ojacanje enega?
V prvem primeru sem za (itak sem napisal da se pridruzujem tvojemu mnenju), v drugem primeru pa je tako: kdor zna, naj naredi. Kdor ne zna-odsvetujem.
Kdor vprasa (kar ni narobe), pa ocitno ne zna.

In kdo uporablja ojacan napajalnik?

btw: ce navijas proc, naceloma ne mores skurit drugo kot njega (izjemoma zaradi FSB se kaj drugega, a jaz se ne poznam primera-kar sicer ne pomeni, da jih ni...)
Ce ti pa crkne PS tako, da ti porine v comp prevelike napetosti, pa adijo vse skup...

Dami ::

Kr je že glih govora o napajalcih...Mislim met 2, en atx in en pocen at. Ne mislim jih skupi zvezat (naj imata oba svoj gumb za vklop), sam rad bi da imata skupno napajanje. To mislim tak, da bi glavni kabl (tist iz vtičnice) prklopu na at napajalc, od njega pa bi pol šou še en notranji kabl do atx-a. Bi šlo, al sem preveč zakompliciral?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

msmiha ::

Seveda bi šlo napajalca pač moraš poveza z enim kablom. Se pravi, da ji moraš odpret in jih skup povezat z tremi žicami, ki so pridejo direktno ven izu vtikača.
Vem, da sem na mal zakomliciran način raložil ampak ne znam drugače. če ti ne bo šlo ti bom skico narisal.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

SkIDiver ::

dami msmihata posluš pa rele uporab za pržiganje in ugašanje.

MadMax se opravičujem. Sm zadevo narobe prebrav in narobe zastopu. Upam da ne zamerš

MadMax ::

No problem:D

Dami ::

Nočem ga nč z relejem srat kr ga ne nucam. Sam kabl morm razdelit in to znotraj ohišja (zarad estetike:D).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kuhinjska napa iz ventilatorckov od procesorjev ali napajalnikov!!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111891 (1708) pitagora
»

2 napajlnika v 1 plato.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
251747 (1443) T0RN4D0
»

Kdo bi kupil atx napajalnik za v avto? Iščem morebitne kupce!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
371660 (1041) kovse
»

vezava ATX in AT napajalnika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202130 (1936) krucymucy
»

vezava dveh atx napajalnikov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272073 (1667) Neo32

Več podobnih tem