» »

2 napajlnika v 1 plato.

2 napajlnika v 1 plato.

T0RN4D0 ::

Rad bi (bratu) povezal 2 ATX napajalnika 230W. Kolikor vem, se ATX napajalnik vkluči tako, da se skleneta 2 žici (mislim da siva in zelena). Torej tega ni težko realizirati s preprostim relejem 5 ali 12V, tok mislim da je približno nič.

To, kar me bol zanima pa je, če bi lahko malo ''premešal'' tiste kable, ki napajajo matično ploščo (in vse kar je na njej- CPU, NB, RAM, grafična karta)? Ker sicer bi z drugim napajalnikom lahko napajal le disk ter CD rome (in mogoče še ventilatorje )

Razmišljal sem, da bi preprosto odrezal recimo pol rumenih žic prvega napajalnika in konce, ki i ostali na konektroju povezačl z drugim napajalnikom.

Ne vem, kako bi se to kaj obneslo, ali bi bile problem razlike v napetostih?


Ker nebi rad zaradi napajalnika za 5 tisočakov skuril praktično novega računalnika. (pa še 5 tisočakov ne, samo rahlo slabše navijanje. )

aja, samo še to: kaj bi lahko varno namesto releja samo povezal tisti dve žički (recimo siva in zelena) z tistima, ki sta prikljopleni na osnovno ploščo? (bi prihranil rele )

hmmm... a bi lahko celo povezal recimo rumne žice napajanikov, tako da bi v bistvu bili v ploščo ''dvojni kabli''?

Hvala za pomoč in lep pozdrav!
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

ru7 ::

mislim, da je blo neki podobnega na Slo-mod pod članki.

zlabo ::

Raj si kup 300W za matično, tistega drugega pa ponuci za napajanje vse ostale drobnarije.
Sam moje mnenje;)

LP, zlabo

T0RN4D0 ::

ja to ni za mene. Tist ni fore, ker 300W bi blo itak za vse dost, sam ta pa po 2200 MHZ ne more več... kr crkne menda comp. :8)

ostala drobnarija je pa še en disk pa rekorder :P
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

T0RN4D0 ::

ja pa sej združevanje napajalcev mamo tud na slo-techu, sam to ni to kar rabim... :|
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

ru7 ::

...sorry pol :8)

Azrael ::

Te moram razočarati, to na žalost ni dobra rešitev. Zamisel je v redu, iz enega napajalca 12 in 3.3V, 5V pa iz drugega, samo je potem problem sočasen vklop, rele ali tranzistor za vklop prinese malo zamude, kar RAMu ne dene dobro in lahko predčasno izdihne:'(

Mislim da je boljša rešitev, da ta dva napajalca preko malih oglasov zamenjaš za močnejšega.

Pa še malo za info ...

Klik 1
Klik2

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

T0RN4D0 ::

Jst bi celo tako premešu, da bi blo pol 12V iz enga, pol pa iz druzga. :D

Ja to že, kaj pa če bi samo vzporedno povezu kabl (mislim ad se mora bit zelen stakjne z maso.)

pol bi se zadeva mogl prižgat popolnoma isotčasno! samo ne vem, kaj bi se zgodil s mamoplao, probam pa tud raj ne če je lahko kej n robe, k je menda luh 2 mesca stara abitka... :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Tomay ::

Na eni strani sem našel navodila kako narediš, da ko vklopiš prvi napajalnik vklopi drugega (samo en ali dva kabla rabiš).
Pobrskaj malo po netu.

Najboljše, da je en napajalnik samo za plato, drugi pa za ostalo periferijo.

Sam sem preizkušal z enim atx in enim at napajalnikom, samo sem pol rajši enega 350w kupil.
Voodoo 4Ever

Dr_M ::

ne tut dva napajalnika ne bosta uredu, ker spet pride do razlicnih napetostnih potencialov.
glih tribesman je razlagu v eni temi, manj kot 1 teden nazaj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Vesoljc ::

hmm, me zanima kdo bo prvi naredu custom built napajalc? z samodejnim uravnavanjem potencialov ter enim kilowatom? na vsako linijo da ne bo pomote :P
za petdeset jurjev, bi se dal narest to?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Dr_M ::

moj bivsi sef je naredu za en racunalnik en besn napajalnik, z extremno kvalitetnimi komponentami, ampak zadeva ni delala z racunalnikom, ker se je prizgal namest v 50ms v 10ms (oz stabiliziral al neki, sm ze mal pozabu, sam vem da je blo neki prehitr)... vsaj taka je bla razlaga.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BlazP ::

Ce nista cist enaka napajalnika, bi najbrz zarad majhne razlike potencialov (11.85V in 12.05V naprimer) tekli izenacevalni tokovi iz enga v drugega, kar bi mocno bremenilo oba napajalnika. Poleg tega tudi ce imata enako izhodno moc, je lahko zaradi razlike v zgradbi(razlicni tranzistorji) en napajalnik mocno bol obremenjen kot drug.:(

@Vesoljc:
Zakaj bi kdo rabil tako mocan napajalnik? Ce hoces stabilne linije, lahko to dosezes z dosti sibkejsim napajalnikom, ki ima dobro regulacijo napetosti.
Kilovat na vsaki liniji....na 5 voltni liniji bi to pomenilo 200 amperov, na 3.3V pa 300 amperov....probi si predstavlat kake kable rabis za tak tok8-O
Ne petdeset jurjev ne bi blo dost:D

Vesoljc ::

@blazp

kako zakaj? 4xcpu, 8xdisk, 2xpecica, 2xkompresor, 10xventilator, must i go on? ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

T0RN4D0 ::

ja tist nebi blo f ore, ker en disk 60GB 7200 rpm. porab ene 15W, pekač pa itak nikol ne dela tako da bi zraven še proc lavfu na polno.

za 200 MHZ pa se tud napajalca ne splača kupit. :P
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

B_Star ::

Potenciali sploh ni problem ti imej en napajalnik priklopljen sam naplato drugega pa za diske pa si zmagal, Pa cemas oba ATX tista vezava na slo-techu cist credu deluje

T0RN4D0 ::

ja to nebi kej pretirano pomaga, 15W ni velik, je pa smotanmo met še ne napajalc v kišti k že tak ni placa. :8)

tko da bo treba zdržat še neki časa z 230W. :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Vesoljc ::

že v samem začetku mors bit pripravljen na kej tacga ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Vesoljc ()

Tarzan ::

Že res, da disk pokuri maksimalno tam okoli 15W, ampak če imaš res 8 diskov in ko računalnik zaženeš ter se vsa ta mašinerija prižge... Takrat požrejo diski še pa še >:D
Zato je pri velikih RAID poljih napajanje težava in imajo diski velikokrat svoj lastni napajalnik.

Tomay ::

Drugače pa obstajajo dodatna ohišja za diske in cd-rome s svojim napajalnikom (scsi) tako da ne vidim problema, zakaj ne bi mogel imeti dveh napajalnikov.
Voodoo 4Ever

Dr_M ::

ja kupte si rendunantne napajalnike...jih mas lohk poljubno stevilo. ampak tej napajalniki so tko narjeni, zato tut stanejo po 100k+ sit za npr 2x 300W.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

T0RN4D0 ::

ja sem že prakrat povedu da za en disk ni fore še en napajalc, pa če blo treba 5 čukov za napajlc tud nebi blo problema. ;)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

T0RN4D0 ::

hmm.. sem dobil še en PSU, sem najprej celo mislu da dela... samo ne najbolj.

Fora je v tem, da ma bol socialna rebra, pa bi ga rad zatradeou za enga mal šwohnej z boljšim rebram :D

JE pa precej čudn, ma precej tranzistorjev, namesto schotky diode ma kar dve navadni itd... pa 3 transformatorje (+1) ma... pa nobene uporabne zadeve... še uporčki so 1/8Q :D

edina napaka ki sem jo lahko na uč opzil je kar precej napihnjen kondi blizu izhodov. Pa neki je smrdelo ko sem ga priklopil... :8)


Ali bi lahko kondi kriv za vse? al ni vrdedno se s tem ubadat? 0:)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Azrael ::

Precej verjetno je kondi tisti, ki kadi in smrdi, kar zamenjaj ga, posebej če boš delal kakšen biznis, da ne bo potem reklamacija.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Tomay ::

Ponavadi ne. Sem na enem tranzistor zamenjal, ki je bil skurjen, pa se je izkazalo, da to ni to. Ponavadi skuri čip za regulacijo (daewoo v mojem primeru) ali pa kaj tretjega.
Če bi imel načrt ali pa dva ista bi mogoče še lahko kaj rešil samo dvomim, da se to splača.
Voodoo 4Ever

T0RN4D0 ::

Hm, sem ugotovil da mi je šla ena P1 zakladnica kondijev na kosovni. :D Tko da bom najbrž za foro namest 1mF dal ene dva 470 (upam da jih sploh mam :\ ) pa da vidim... sicer pa vsaj vent sem dubu, za rebra pa bom itak skombiniru ena takšna pa kr skup stisnu z pol CPU, pa upam da bo za začetek. :\

lp

PS: za biznis ni panike, bi itak z brato zamenju (sam nebi blo fajn če bi se kej (druzga ko napajalc) skurl :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2x ATX: brez releja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192088 (1807) Azrael
»

Vezava ATX in AT napajalnika!

Oddelek: Pomoč in nasveti
6688 (645) gumby
»

Vezava 2 atx napajalnikov z izkorisceno deljeno mocjo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
302288 (1906) Brane2
»

vezava ATX in AT napajalnika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202126 (1932) krucymucy
»

vezava dveh atx napajalnikov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272064 (1658) Neo32

Več podobnih tem