» »

Kdo bi kupil atx napajalnik za v avto? Iščem morebitne kupce!

Kdo bi kupil atx napajalnik za v avto? Iščem morebitne kupce!

kovse ::

V mislih imam izdelovati ATX napajalnike za PC z napajanjem 12v(avto), zato me zanima če je kdo interesent da bi zadevo kupil in kolko mislite je vredna?

Lastnosti:
Vhodna napetost: 9-16v
Izhodne napetosti:
12v@3A (dalo bi se tudi na 4,5A)
5v @10A (dalo bi se tudi na 15A)
3,3v@ 10A
-5v@1A
-12v@1A
5vsb@1A
power good(z nekim čipom)
varovalka

shutdown sistem(ko izljučite na ključavnici stik za radijo-izklopite kontakt, je napajalnik vključen še enih 10s nato pa bo ugasnil,še prej pa bo dal matični znak za shutdown,da ne bo zaganjala scandiska)

Imel bi tudi 2-3 izhodne konektorje za disk,dvd,cdrom ter 1-2 za disketnik.

Z navedenim si napajam durona 600,z geforce4,128 ram,80gb disk,disketnik,cdrw in deluje brezhibno, "žrl" mi pa je ta sistem od 6-8A.

Zato interesirani prosim navedite če so zgornje karakteristike OK al bi še jih spremenil in kolko bi pripravljeni plačat za to zadevo.je pa po mojih računih max 150w,kar je že dosti!

aja še en link do teh stvari:
http://store.ituner.com/ituner/posoformi.html

Gadjit ::

Js sem ZA! Sliši se fajn!
Povej ko bo kej novga! (prototip)

K0K0 ::

A to maš prototip že narjen al ga še načrtuješ? Jest bi zadevo takoj kupu če nebi bla glih kšna pretiran visoka cena.

stromar ::

Jaz lahko predelam 230V (~ 250W) napajalec v 12 V za v avto za ceno 2.000 - 3.000 SIT. Enkrat bom dal v svet elektronike en članek o tem

Pyr0Beast ::

Ma to kakšen omejilnik toka?
Nebi bilo boljše, da bi naredil pretvornik 12-230
z 35 KHz.
Drugače je to dobra ideja, sam kaj pa monior?


Štromar , kok A pa je močn.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

al anford ::

Jaz bi dal 6K. Če res dela od 9-16V, da ne bi ven metalo, ko bi motor zaganjal. Mogoče bi rabil tudi več kosov...

Reso ::

računalo: 250/230?
P=I*U ;)

stromar ::

računalo: 250/230?
P=I*U ;)


Kaj misliš s tem???

s tem dobiš tok, ki ga žre napajalec 250W pri polni obremenitvi na omrežni napetosti (ok, niso vključene izgube)


Mislil sem povedat da lahko predelam običajen napajalec za 230V ni važno kakšne moči (lahko tudi 450W) v napajalec za v avto. Glede amperaže pa je tako, da bi pri obremenitvi cca 200W vlekel iz baterije 20A. Ponavadi pride pod 10 A, saj matična (vse na njej) + disk ne rabi dosti

Izkoristek je večji kot 80%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

kovse ::

ja prototip že mam narjen,zdaj še načrtujem samo shutdown kontroler, in popravite me če ne gre takole: ko bi dal kontakt bi se tipka ki je ponavadi za vžig računalnika preko releja sprožila za 1s nato pa ko bi kontakt izključil bi preko drugega releja spet dal znak računalniku da bi isto sprožil to tipko in bi šel računalnik v shutdown in nato bi se za določen čas (12-20s) izklopil celoten napajalnik in s tem preko tretjega releja računalnik.V win xp je tako če stisneš tipko za zagon se računalnik postavi v shutdown za druge windowse pa ne vem.

aja cena pa bi bla z vsem tem tam okoli 8ksit nevem no ker material ni tudi nevem kaj poceni+delo, ploščica pa bi bla okoli 13x8x4, gre za obojestransko ploščico.No v ceni še nisem 100% ziher garancijo pa bom imel tam okoli mesec ali 2, seveda brezplačno popravim.Do sedaj pa mi je prototip delal ok, no sedaj ga še pa dopolnjujem.
aja kolko bi blo kaj na oko kupcev??

Pyr0Beast ::

Kaj hočeš iz 12 na 5, 7,12, . . .
al iz 230 na 5, . . .
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Red_Mamba ::

če bi bil jaz ti bi naredil tako kot štroma pravi, iz 9-16V v 300V DC pa običen PC napajalnik zadi. Pa maš ti manj dela, več profita :D Čeprav kolikor poznam cene komponenet na trgu boš tudi z omenjenim kar napolnil denarnico :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Pyr0Beast ::

Ja, ampak kaj bo pa z monitorjem, saj ga ne moreš prključt na 12V? Napajalniki od računalnika lahko delujejo tut na enosmerno 230V
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kovse ::

Ja če pa ni interesentov pa nič ne, zase bom to sigurno naredil,pa če tudi samo zase, da bi pa iz 12 na 230v delal pa ne pride u poštev(vsaj meni ne) ker ne mislim imet dva napajalnika v avtu(iz 12 na 230 in navadnega) pa tudi če me spomin ne vara pride transformator iz 12 na 230v (300w) tam okoli 10ksit+elektronika,če je pa kakšna drugačen način za dvig napetosti pa nevem.Aja kaj pa izgube, pa velikost obeh teh škatel???
Ta moj prototip zavzema pol ali še manj navadnega napajalnika, tak da presodite sami!

Tak da če je kak interesent naj mi sporoči, drugače bom opustil to zadevo, pa si bom prototip dal v avto.

kovse ::

no ceno bi pa tudi malo spustil, bo pač malo manj veselja pri delu!!!-eh se vesele zmeraj je:D

Pyr0Beast ::

Ja jst sem interesent.
Sam trafo za 50 kHz ni kej preveč drag.
1000 SIT.
Elektronika 2 upora +kondenzator.

, . . . če je pa kakšna drugačen način za dvig napetosti pa nevem.
Jst vem, zvežeš 20 akumulatorjev zaporedno
:D :D

Pol pa (po nesreči) nardiš kratek stik
bzzzp in scvrlo te bo kot muho na lampi
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

K0K0 ::

jest bi kupu!!! ni problema sam jest bi rabu brez auto shutdovn funkcije, ker ga mislim uporabljat predvsem za predvajanje muske.A si mogoče že sprobov kolk časa stvar dela ob ugasnenem avtomobilu mislim kolk hitr se sprazni akumulator? Mam pa za začetek v mislih en tak majhen lcd zaslonček + ati dalinc tok da lohka mal nastavim playlist.Pol pa če se bo zadeva obnesla (mal me skrbi glede diska) bom pa zadevo mal nadgradiv s kašnim barvnim lcd-jem pa kšno boljšo zvočno tko da bom lohka občasno tud kšn divx film pogledov. :D
No pa še ene dve povezave
lcd vezava


zanimive prredelave

kovse ::

ja ok te če jih bo nekaj naročil bom se spravu zadevo delat tak da bo ta teden tudi narejena(konference v šoli je konec),bodo pa vsi enaki z shutdown funkcijo ki zdaj že tudi dela, tak da še samo narišem vezje+pcb pa skup zalotam in bo moglo špilat.

Aja kak dolgo dela??,zadnič sem gledal cel film s tem napajalnikom in je špilalo vse brez problema cca.3h, za avto pa si računaj da je tok tam okoli 6A,akumolator pa približno 50Ah, tak da lahko brez problema poslušaš to okoli 10h (zraven še moraš šteti radio) in potem moraš met obvezno kable za štart zraven ker ti avto nebo palil.

No OK ta teden bom to naredil in če bi to kdo kupil naj mi pošlje email na kovse@yahoo.com cena pa po dogovoru:\

stromar ::

OK, mal ste me narobe razumeli. Ni treba nobenega pretvornika iz 12 v 230V. Treba je previt tisti transformator, ki je v napajalcu, potem je treba 2 močnostna tranzistorja (FET), ki se jih priključi tako, da delata v push-pull-u. Signal za vklapljanje dobiš od tam, kjer so bili prejšnji. Poleg tega rabiš še eno dušilko + malo večji kondenzator (cca 15000uF)
To je za tiste glavne voltaže.

Treba je še ST-BY 5V - s 7805 (lahko spet s switcherje, a je tako bolj enostavno)
In še cca 9V za krmilno vezje, da se napajalec sploh lahko zalavfa- 7809
Te voltaže je treba, da so le ko motor lavfa ali ko nekako ročno vklopiš, Drugače bo drug dan prazna baterija. (kuri cca 10-15W)

Na podoben način se da predelat monitor

Pyr0Beast ::

Sem jst tut neki sneri.
Sam koliko je pa motenj naprimer pri vžigu?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kovse ::

Motenj ni bilo za opazit(vsaj moje uho ne),sm prejle bil v avtu in sem comp priklopu pri ugasnjenem avtu in vklopim winamp, nato pa palim avto tedaj mi radio ugasne (kot zmeraj, pa saj vsi novejši) in s tem tudi ojačevalec(na katerega sem imel prikloplenga PC) nato pa je muzika špilala isto dobro kot prej, aja ni se resetiral ampak je delal tudi pri štartanju avta tak da se ne zažene ampak dela nonstop.No nevem če je pri drugih avtih drugač ker jz mam enga starega dizla,pri bencinarju pa ne vem če bi bila razlika.

Skratka motenj ni,mogoče tudi malo,ampak ni za opazit in dela tudi pri štartanju motorja.

Pyr0Beast ::

To je zarad kondenzatorjev, probaj 20 sek vžigat pa boš videl če bo še delalo, moralo bi.
Ampak če že dela pustmo pr mir če dela.
Pa bi lahko previl trafo in ga priredil za fluo. lampe?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

kovse ::

Kaj mene sprašuješ za trafo??

Pyr0Beast ::

Ja. Če bi lahko dodal še eno navitje za lampe.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kovse ::

na mojem načrtu ni nobenega navitja, nekje na netu pa sem že videl vezje z 2-ma navitjema ki je lahko poganjalo fluo lampo 230w/max 36w, samo je blo okoli 150 ovojev na eni tuljavi.

Če sem ti s tem odgovoril???

Pyr0Beast ::

Ja, kokr tolk.
Sam porabo v rač. bi lahko omejili čisto na min.
Jaz bi mel v avtu samo za poslušanje muzke.
p2, 32 Mb RAM, 10 Gb HD, brez optičnih magnetnih enot, pa eno grafo tok da dela.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

K0K0 ::

A maš zdej že kšnga fertig narjenga? Dej k jest že komi čakam da ga dobim v roke :D

kovse ::

Ja danes sem že nekaj skup lotal, ju3 še grem po par delov in bi moglo špilat ju3 ali v torek! MAm pa še neko kur**vo knjigo za prebrat ALAMUTA, tak da res nevem, aja bi še kdo imel zraven napajalnika še IR sprejemnik za navaden dalinc ,da upravlaš recimo winamp(play,stop,ff), pač kaj si programiraš?

Pyr0Beast ::

Ampak, sej cin ne zdrži 10 A, ali pač ? :(
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kovse ::

danes bom sprobal, mam zaj vse dele ter kable in se spravim delat do konca. Aja vezice mam pa debel tam okoli 1,5cm kar mislim da bi moralo bit drugače pa bom jih pocinil.
KAj zaj kupi kdo???

Pyr0Beast ::

In koliko bo stalo?
Kakšna slikca bi prov pršla, drugač pa veliko sreče pri cinjenju. 0:)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Maš kakšno shemo 12V dela pri napajalniku.
Iščem vezje že, . . . kar nekaj časa.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

||_^_|| ::

Kovse: jst kupm!

kovse ::

Kur* gleda šolo:))
Ja skoraj celo popoldne sem še skup to delal in sedaj deluje, samo nekaj še jutri skup spravim pol pa prvemu ki bo kupo to odjadra, še prej pa gre z mano malo v avto na test.
No al bo kdo kupo verzijo z IR receiverjem!!
Aja moja telefonska 040533470
,80% sem da prvemu pošljem v sredu al pa prevzem v MB al bistrici, slike bom probal zrihtat(nimam digitalca) drugače so pa mere 14,5*8*3,3 cm.
Zravn so kabli atx za matično 4x za disk(cdrom) 1x za floppy.ma pa tudi shutdown kontroler pri katerem se pri izkopu avta računalnik ugasne minuto zatem še prej pa spusti signal za "mehki" shutdown tako da ne bo drugič poganjalo scandiska!!

AJA delov še mam za 3 prodam pa tudi prejšnji prototip(brezhibno dela)samo nima vseh teh možnosti, za nižjo ceno, nato pa bo treba malo počakati da novi deli pridejo ker so iz ZDA.
Lep pozdrav!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kovse ()

Pyr0Beast ::

Koliko tolarčkov košta?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

||_^_|| ::

gor piše da cca. 9k ne?

kovse ::

Ajde tisti ki misli kupit naj mi pošlje email na kovse@yahoo.com, cena pa je 8ksit s 4m kablom za napajanje+3m kabel za sprožitev(na acc v avtu), če pa kdo hoče različico s IR sprejemnikom pri katerem je kabel dolg tam okoli 3m pa je cena 10ksit.

prototip ki pa je delujoč samo da so vezice povezane s kabli ter ni na tiskanem vezju(narisanem in zjedkanem) pa je naprodaj za 6ksit(dela pa čist normalno)!!

Najrajše bi predal v mariboru in okolici lahko pa tudi po pošti!!
Garancija 0,5 meseca od dneva nakupa!!!!

Email- kovse@yahoo.com (če se s ceno kdo ne strinja mi naj sporoči)

Pyr0Beast ::

Kakšno pa je ir, kakšne funkcije ma?
pa na koliko daleč dela.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kovse ::

Dela na okoli 2-3m lahko pa upravlaš celoten PC(komande, črke, številke, shutdown,zagon programov,upravljanje winampa...)pač svašta..

V glavnem danes bom sprobal kolko nese, daljava je pa odvisna tudi od daljinca, ki pa je lahko skoraj vsak (tv,vcr,sat...)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava mini hladilnika.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
247630 (7108) krneki0001
»

Napajanje PCja v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6810434 (7700) stromar
»

PC za v avto

Oddelek: Kaj kupiti
231292 (963) tx-z
»

Neprekinjeno napajanje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322049 (1479) sverde21
»

doma spackan računalnik -> car mp3

Oddelek: Pomoč in nasveti
251679 (1147) zvery1

Več podobnih tem