» »

GeForce 4200 - blue screen med nalaganjem windowsov

GeForce 4200 - blue screen med nalaganjem windowsov

Lux ::

Dobil sem GeForce 4200 64 MB. Naj bi delal odlično, samo je brez ventilatorja. Za silo nalepim gor ventilator (40 mm), zadegam v plato prižgem. Že takoj pri laodanju winsow so neke črne črte čez ekran. Še preden pa pride v winse, se pojavi bluse screen in začenja odštevat "dump of memory". Sicer dela v safe mode, čisto normalno, torej brez gonilnikov.

Odnesem geforca do prijtaleja ki mi jo je dal, sprobava (tokrat dava gor 40mm venitlator od Pentium III, ki tuli ko svinja in se nekako ravo prilega na hladilnik). Prižgeva. hmm, ni črt, pride v windowse. Normalno vse v redu. Igrava medal of honor, vse v redu, deluje vse na high. enkrat kasneje pa resetirava PC in med ponovnim nalaganjem winsow, se pojavijo spet črne črte in kasneje blue screen! Sklepam da se je jedro preveč segrelo in spet težave...

Če razmislim kaj bi lahko bilo narobe, se spomnim samo na temperaturo pa še to nisem prepričan če bi lahko tako vplivala. Originalni ventilator je kar mala turbina in ni standard 40mm, ampak tak višji, visok za 3. (tako sem slišal). Glede na to, da je hladilnik zeelo enostaven (brez reber, samo ploščica, z nastavki za ventilator), si mislim, da morda tisti moj 40 mm ni dovolj, in se zaradi Temprature v jedru pojavijo problemi. Je to možno? Doma imam še enega zalman 6500 AlCU odveč (tisto veliko pahljačo) pa bi jo lahko nalepil gor.... :D

destiny ::

Kupi si zalmanov heatpipe, pa ti ne bo nič tulilo, hladi pa tako grafično BP tud brez dodatnega ventilatorja (mam 4400ti 128MB + zalmanov HP, dela krasno)

Caligula ::

Poglej-ce si kupil grafo brez venta je precejsnja mozbost, da je ze skurjena. To kar opisujes ti namiguje na skurjeno graficno.

Lux ::

Aha, skurjena ? :\

sam neverjamem, ker je delal medal of honor brez problema. Sej bom nadaljno testiral, ko diobim nov proc, v kratkem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Medal Of Honor 2010 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
19838805 (28210) Clubraider
»

Medal Of Honor Airborne (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9610285 (5584) MKC00
»

Gigabyte 6800 GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
663766 (2631) vidi
»

Kateri je najtisji ventilator (za XP1700)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6932 (739) govno
»

Lastniki XP1800+ pomagajte.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281367 (976) Hux

Več podobnih tem