» »

Gigabyte 6800 GT

Gigabyte 6800 GT

1
2
»

Dr_M ::

Tilen: kaj si tok glasen no. a tistih 20 jurjev razlike ni pa nic??? napram tistim parim % v hitrosti je to OGROMNO.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

baal24, pa se slabsi ram, ne samo po hitrosti. Asusova "GT" uporablja 128 MB "navadnega" DDR1 rama nampram pravim GT, ki uporabljajo GDDR3 ram(ram nove generacije, ki naj bi bil-je boljsi).

Slasher, odvisno kaksni so rami, L ali kvadratek ;)

Naceloma bi sicer bakreni naj bili boljsi.
Glede tistih za 2900, tisti heatsinki so zelo veliki (glej mere) in tezki pa ceprav to na sliki ni razvidno. Zdaj pac glede na to kaksne rame imas, vzames taksne sinke. Ce ti ustreza, lahko tudi te za 2900 na pol vrezes in dobis ven 2 kvadratka. Glede rezanja teh bakrenih heatsinkov pa ... :\

Pri ramih pa je itak naceloma tako, kolikor se grejo, se pac grejo, nekih bistveno visjih clockov tukaj nebo, z heatsinki ali brez. Najvrjetneje kupujes tudi zaradi samega DDR1 pomnilnika, ki se bolj greje od GDDR3.

DR_M vem! Problem je v tem kr folk vidi samo to - Asus ! Aha GT, druge GT dosti drazje ? Hm .. Asus najcenejsi! KUPIIIIIIM.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Dr_M ::

Tilen: ja in?? sej dubis NV40 z 16 pipcami in 350MHz. itak pa povsot pise zrvn, da ma 128MB DDR.
no...u jae so mal zajebal, ker so napisal DDR3.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

DR_M vse lepo in prav, problem so naivni kupci, ki vidijo oznako GT in ze kupijo, ces kako poceni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

Tilen: sori, to je pa njihov problem, ne nas in ne proizvajalcev.
sicer pa vseen niso bli nategnjeni, sej so placal lepo stevilo tolarjev manj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

Kaj sem mogoce rekel, da je to vas problem oz. karkoli taksnega?
Niso bili nategnjeni, ne. Mogoce pa bi kdo od tistih, ki je to zdaj kupil, raje dal se 20k vec za pravi GT. Jah, sosedu pa je le lahko rekel, jaz sem dobil GT-ja za 20k manj kot ti.

Malo smesno se mi tudi zdi, da si taksne manevre "privosci" ravno Asus, ki ponavadi tega ne dela. Samo koliko je meni znano je tukaj Asus nekaj zmuckal oz je bil nekaj prepozen al kaj... pa so mogli nekaj na hitro urediti, ne vem kako tocno. naj tisti, ki ve, pove kaj natancneje o tem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

sej si lohk kups V9999GE, z 12 pipcami in s ceno GT verzije. ma pa 256MB DDR3 1GHz ram :)


aja, pa vsem, ki ste skepticni glede oznak, posljite mail nvidii pa jih upraste, kasne pogoje more izpolnit graficna kartica, da dubi doloceno oznako, oz v cem se lahko razlikuje od refenence.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Tilen ::

OK. Zakaj vse te komplikacije? Ne vem zakaj se enostavno ne drzijo nekega dogovora, kako bi kaj moralo biti. To da "GT" od GT-ja odstopa za 300 Mhz je absurd.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

baal24 ::

panda: Jaz imam Enermax-ov 350W napajalc, pa navitega athlona xp 2500+ in če navijem 6800GT dela vse stabilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: baal24 ()

blblb ::

Bom kar sem noter napisal da ne bom smetil foruma s se eno temo o graficnih karticah.
Imam sledeci problem: imam AMD AthlonXP 2600+@2500MHz(Barton), ABIT NF7-S in 1GB Geil Rama. Zanima me ali bi moj sistem izkoristil graficno 6800GT ali bi mu bolj "pasala" navadna 6800? Ce bi pa ze kupil 6800GT pa se trenutno odlocam med dvema proizvajalcema: Leadtek in pa Gigabyte
Zanima me katera se bolje navija, ima boljse hlajenje in je nasploh "boljsa"

lp, blblb

Tilen ::

1. Ja bi.
2. Leadtek
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kita103 ::

Mene pa zanima, kje lahko najceneje dobim navadno 6800, katere firme naj bo in če bo delovala na 350W no-name napajalniku?
Gledal sem predvsem Leadtek kartice, potem pa sem za enako ceno našel MSI-jevo ki ima 128Mb DDR 350/950 Ultra Speed DDR pomnilnik.
Ali ima kdo izkušnje s to kartico?

vidi ::

Ko že sprašujete po firmi 6800 GT!

cosmos je napisal: Gainwarda se pa še z zlo dolgo palco nebi dotaknil!

Jaz ne vem, zakaj ima proti Gainwardu tako slabo mnenje, vem pa le da prijatelju dela odlično in ima 3 leta garancije! Mimogrede pa je Gainwardov GT od Leadtekovega GT mnogo hitejša in se lahko primerja z Leadtekovim 6800 Ultra (skoraj iste rezultate)!

Dokaz : prelistajte tole (sem čist slučajn najdu)
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vidi ()

Dr_M ::

Mimogrede pa je Gainwardov GT od Leadtekovega GT mnogo hitejša in se lahko primerja z Leadtekovim 6800 Ultra (skoraj iste rezultate)!

fino je najprej mal preverit podatke.

Gainward PowerPack!
Ultra/2400
TV-DVI-DVI
Golden Sample GLH

Engine Name
nVidia GeForce
6800 GT

Engine Clock Frequency
400+ MHz

Memory Specifications
256MB 1.6ns DDR3

Memory Frequency
1200 MHz

frekvence so se malenkost na ultro. cena jo pa verjetno tut presega-
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

vidi ::

Razlike v ceni skoraj ni!

Edina razlika je bila (ko se je prijatelj odločal) v garanciji - je dubu za Gainwarda 3 leta!

Sem pa res spregledal, da je to v bistvu Ultra, ampak za ceno GTjke! (kupil je pa nekje zunaj mislm da je po geizhals.at isku)- dons je tm okol 100k SIT, Leadtekova pa 15 EUR cenejša, kar še 4 jurje ni!
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

Dr_M ::

pa poslejo v slovenijo in kok je postnina??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

vidi ::

Pojma nimam človek!

Jaz sem samo omenil, da nima ceno Ultre, je pa res da se od Leadteka GT lahko enako dobro navijejo in je verjetno končni rezultat približno enak! Vprašanje je samo kje ceneje dobiš in boljšo garancijo!

Prjatu je pa gor v neki trgovini prevzel, ker se je tko zmenu, mislm pa da tut pr ns bi se dala kje dobiti (ampak tko slabo obnavljajo online cenike, da ne veš, klicat se ti pa ne da)
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WINFAST A6600 GT ali XFX 6600 GT? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
74347223 (20725) AtaStrumf
»

6600GT GLH

Oddelek: Strojna oprema
392029 (1114) pinx
»

RivaTuner 2.0 RC15.1 - 6800 softmodanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
683943 (2764) WhiteWolf
»

NV5 Silencer - kupiti, da, ne?

Oddelek: Kaj kupiti
171053 (949) Caligula
»

Asus 6800GT Vs Leadtek 6800GT

Oddelek: Kaj kupiti
191477 (909) Caligula

Več podobnih tem