» »

Gigabyte 6800 GT

Gigabyte 6800 GT

«
1
2

hostar ::

Živjo

Zanima me če je to dobro podjetje za grafično kartico. Dobim jo za 70k oz. je že naročena in me zanima če bom s tem nakupom kaj zgrešil. Baje je zravn namest Thief DS, DOOM 3. Nekaj sem bral na nekem forumu da ima gigabyte slabo podporo. Kaj to pomeni?

Hvala

Slasher ::

Gigabyte je nasploh dobra firma, kako pa je z njihovimi hladilnimi sistemi pa mi ni znano. Ampak hladilnik na 6800GT od Gigabyte zgleda dobesedno kot vesoljska križarka =S

Cena pa je kewl. Good budget.

Sami ::

Dobim jo za 70k

Kje pa jo dobiš za 70k?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Dr_M ::

uf...za 70k bi jo se v ZDA tezko dubu, kaj sele v slo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MEDENA ::

verjetno misli 128MB model....k ma samo GT GPU pa 128 MB DDR rame....

Dr_M ::

gigabyte nima take verzije. vsaj na njihovi strani je ni.
verjetn misl 70k + neki marze + ddv :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hostar ::

Kupljena je baje v tujin. Sam garancija kao bo. Zdej ne vem kaj to pomen. Drgač se je men tud zdel čudn. Sam je en frend pa nabavu isto in je blo vse lepo zapakeran kokr more bit sam zdi se mi da je Thiefa dubu zravn. Pa 256 MB je, ni LE, al pa 128MB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hostar ()

MEDENA ::

jaz ti kar vnaprej povem,da so to "mutna" posla....

pazljivo,da nam ne boš potem jokal.....70k za tako grafo .....še v ZDA teško.

hostar ::

Sej sm reku garancija je normalna, zdi se mi da 3 leta. Bom jutr napisu ko dobim kakšno je stanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hostar ()

hostar ::

Pomembn podatk k sm pozabu napisat je to da je to cena brez DDV. Po njegovih zagotovilih mi ne bo treba še dodatnih 20% plačvt. Zdej jst ne vem kako to. Razumu bi če bi mi to reku pred 1. Majom ampak zdej pa čudn. Če pa že bo reba plačat tistih 20% je pa to 84k in to je še zmer zlo pocen.
Pa da se vrnem na moje vprašanje, zanima me a je to v redu firma?

WhiteWolf ::

Pr nas pride taka grafa 113k. Madonis za 70k bi se jaz kupil.

Zgodovina sprememb…

vidi ::

To je pa men ful všeč!

A se splača kupt tole grafo xxxxxxx , k sm jo že naroču, pa še plaču jo bom, pa še vzel jo bom !!!! Aja pa dobim jo 35% cnej kt povsod na svetu!!! Kdo???? Ah , prjatu (sej je zmer tko).

Skratka, včasih se je le treba mal pohvalt, kok maš dobre veze, pa kok boš pocen dobil robo ;) 8-) :) 0:) (sam smešen mi je ker sprašuješ če je grafa v redu, pa itak veš da je) - ampak a boš res to dubu :\

:D Prjatu Ivan pa Alexander iz Novosibirska mi jo zrihtata za 50k SIT, sam je made in Russia :D
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

hostar ::

Če mi ne vrjamete bom jutr slikco prlepu slikano z mobitelom. Upam da res jutr:D . Ker mi že en tedn oblubla.

vidi ::

Sej ne da ti ne verjamem, ampka smešn mi je, ker si brezveze odprl temo da vprašaš če je grafa dobra? Itak da je, sploh pa za to ceno!

Temo si odprl, da se pohvališ da imaš dobre veze in da ostale zrajcaš, da te sprašujejo, kje si jo dubu! Mimo grede, tut jaz bi jo mel!:D
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

hostar ::

To pa sploh ni res. Pa kaj pol če jo dobim za mal cenej. Sej mi ne bi blo škoda dt še ene 40k več. Jz sm vprašu ČE JE GIGABYTE FIRMA V REDU. Vem da delajo osnovne kr kul. Z grafičnimi pa nimam izkušenj. Na extreme overclockers sem prebral da ni dobre podpore, karkoli že to pomen. Pa tud skor vsak je reku da niso dobre. Sam tm so tujci in sm hotu še domače mnenje. Zakaj se more vedno nekdo najdt k bo začel težit. Pa kaj pol če je tok pocen. Men je vseen, sam zagrabu sm priložnost k sm tko al tko mislu nabavt, pa ni važn za kok. Itak to pa je res, da se zdle vsak rd pohval če ma kkšno tako pr seb. Sam kaj k bo nasledn let že navadna kartica. Zdej trenutno je pač high end. Tko da ne vem kaj je tak problem. Če pa moderatorjem ni všeč da človk vpraša, ampak ne z zajebancije, ampak resno vprašanje, ker nikjer nism na slo-techu najdu nobenga tazga posta, pol pa lohka zaklene pa zbriše al pa karkol. Sam ne se zdej kle neki delat pa me obtožvt.

Tko da bi se Slasherju zahvalu k je edini dal pametn post, čeprov ni v popolnosti odgovoru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hostar ()

cosmos ::

če bi blo to res, potem nebi napisal,kolk boš dal zanjo in kako jo boš kupil, ker oboje nima nobene veze s tvojim vprašanjem.

Če je vprašanje, je Gigabyte dobra firma je odgovor, ja solidna

Če je vprašanje se splača kupit GT kartico za 70k sit je odgovor, ne glede na firmo, ja seveda

Če maš možnost ta deal zrihtat še drugim in zadeve niso ukradene, potem bi lahko dal cifro modela, ki to prodaja, če pa temu ni tako, se pa povsem strinjam z vidi

Sloviper ::

Kaj si jo mogoce pri Pc domu naroco,ker ma on cene brez davka gor

baal24 ::

Gigabyte je dober. Grafa tudi.

Dela odlično tudi brez njihove dodatne podpore.:D

lp,b.

Alpheus ::

Super. Js sem tudi tako novico hotu odprt, namreč si js tudi hocem kupit 6800 GT grafo. Sicer sem iskal en cas za nek BFG al pa Gainward model, samo pri nas nisem nikjer našel. No dilema je v tem, ker imajo na www.jae.si GigaByte gt 6800 in Leadtek Winfast 6800 GT. kar se tega tice sem slišal da bi winfast bila boljsa.

Cena je ~110k SIT, razlek v ceni obeh modelov je zanemarljiva (1k).

Prosim za nasvet. (btw, ce je kdo nasel BFG ali Gainward 6800 GT znotraj slovenije al pa v kaki trgovini v avstriji kjer posiljajo po posti, let me know :D )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alpheus ()

cosmos ::

jaz bi izbral Leadteka, zaradi hladilnik

Gainwarda se pa še z zlo dolgo palco nebi dotaknil :)

gainward je tam nekje takoj za gecube
med najslabšimi proizvajalci grafičnih kartic v Aziji
sam mal preber forume o kvaliteti teh grafičnih, pa bodo menja povsem drugačna, kot med tistimi, ki opisujejo OC dosežke.
Podobna situacija, kot je z GeCube karticami.

BTW sam sem si premisli in čakam na X800PRO Sapphire ViVo kartice (možnost moda v XT), predvsem, ker je d3d pri meni na prvem mestu. Ati 800 serija pa je tukaj še vedno hitrejša in zanesljivejša.
V kratkem času, ko sem preizkušal 6800 kartico, sem namreč opazil znane probleme (shimmering) v UT2004.
Tko da ti v primeru, da nameravaš uporabljati grafo predvsem za UT serijo in podobne igre, svetujem, da jo najprej preizkusiš, z možnostjo, da ti vrnejo denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cosmos ()

baal24 ::

Jaz sem pa zaradi hladilnika izbral Gigabyta (heatpipe) . Kilo bakra na Leadteku me ni prepričalo.

lp.b.

Alpheus ::

ok, ta mešana mnenja mi niso prav velka pomoč. Torej hočes rečt da ima Leadtek 1kg pasivnega hladilnika medtem ko ima Gigabyte, kako si ze rekel... "heatpipe". hocem konkretne rezultate, v glavnem hlajenje/glasnot.

Boomer ::

6800 GT (1)
6800 GT (2)
Mene zanima za katero od teh dveh se odločaš?Men je trenutno padla v oči ta prva.Predvsem me zanima če se jo da naviti na ultro kot Leadtekovo (ki ima na ultri enak hladilnik).Torej kakšno je hlajenje teh heatpipov. LP

boštjan ::

Boomer,jaz bi se za prvo,sploh če ni velike razlike v ceni
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

cosmos ::

Če je izbira med tema dvema se strinjam z boštjan-om

Nekaj časa sem namreč uporabljal Zalman dual heat-pipe hladilnik na Radeonu in se je pokazal za zelo učinkovitega. Na žalost pa tudi to ni več moglo pomagati umirajoči 9800-tki :'(

Alpheus ::

No na JAE.si je un drugi, brez H-ja. Jaz se pa bom vseeno odlocil za Leadteka.

baal24 ::

Ne, Leadtek nima pasivnega hlajenja, trenutno serijsko nobena firma ne izdelujejo pasivno hlajenih GT-jk. Gigabyte ima navadno 6800 pasivno hlajeno.

Gigabyte-ova 6800 GT ima heatpipe hladilnik, ki je po mojem pač enkako učinkovit kot dva-krat večji kos bakra na Leadteku. Ne trdim na hladilnik na Leadteku ni dober, samo je pa prevelik in pretežek (zasede 2 PCI slota), da bi ga tiščal v moje micro-atx ohišje, ki ga tudi nesem na kak žur.:D

Originalne temp., brez overclocka, vent. na silent mode: idle 52°C, load 62°C.

Ventilator na hladilniku sem priklopil na matično in prepolovil vrtljaje, ker je bil za moje pojme preglasen, v idlu je temp. 55°C, 2 uri nabijanja Dooma pa 77°C.

Moram pa povedat, da težim k popolnoma neslišnemu računalniku in če imaš v ohišju vsaj en dodaten ventilator, ga tudi pri normalnih obratih ne boš slišal.

Overclocka se brez težav do frekvenc ultre (410/1120), temp. z orig. nastavljenim ventilatorjem, idle 56 st., load 70 st. C.

lp,b.

cole-22 ::

No ker vsi tok hvalte gigabyte ga bompa jaz spluval :D Uglavnem dobil sem Gigabyte 6800GT heat-pipe in sem jo že drugi dan vrnil!

1.Navila se ni niti za 15 MHz (pri Medal of Honor Pacific Assault so iz ljudi kr črne črte šibale in vse je utripalo:O Če sem malo dvignil MHz)
2.V idle se je grela 66 stopinj po 30 min igranja MOHe je bila temperatura 96 stopinj8-O (nič navita)!
Sploh nisem nič razmišljal o kakšnem ponovnem mazanju s termalno pasto...samo lepo sem jo vrnil!

Slasher ::

Hm, kaj sem pa naredu takega, da je neprimerno? Samo pravim dejstvo. Četudi se ne navija kot Leadtek, bi lahko vedel, da je GT karta za 70k megadobra kupčija. Govori kot da dotična karta ni vredna nakupa. bullshit.

cole-22 ::

A to je kej name letel slučajno?Jst sm sam hotu povedat, da je Gigabyte v primerjavi z drugimi GT karticami dosti slabša!Hlajenje je bilo v piz*i!No lahko, da je bil samo tak primerek samo vseeno to ni izgovor!Saj 66 na idle ni krizno samo, da se pa po 20 min igranja dvigne na 96 je pa krizno!To da je pa cena 70k je pa super!Samo jaz ne govorim o ceni!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cole-22 ()

baal24 ::

Ne vem no, kakšnega Gigabyta si to mel. Jaz sem še enkrat preveril, kartice drugače nimam navite, ker imam proc še prešvohen. Ampak navita na 400/1100 po eni uri Far Cry-a na High nastavitvah, 8X AA temp. 65°C. Pa še vent je skoraj na pol obratov.Jaz sem uber zadovoljen.

Je pa res, da so Poljaki preizkušali navadno 6800 od Gigabyta z DDR 1 rami, ki pa je bila pasivno hlajena (brez ventilatorja na vrhu). Tam pa so dosegle temp. prek 90°C. Imata pa obe verziji enak heatpipe hladilnik.

lp,b.

cole-22 ::

Če si zadovoljen toliko bolje!Jaz sem samo povedal moje izkušnje!

hostar ::

Dobil sem grafično.Ima hladilnik heatpipe. In ko poskušam naviti na 400/1100 dobim v aquamark2 slabše rezultate kot pri 350/1000. Zdi se mi da se začne pregrevat, pa tudi vdd linija na grafični začne rasti, za ostale ne vem. Verjetno bi bilo treba flashar z biosom za 1.6v ker trenutno je vcore na 1.31. Temperature pa so idle 57, load je pa odvisn od špila. Pr doom3 mi zraste na približno 65-70.

Alpheus ::

Hostar: kje si sploh grafo kupil?

damirez ::

Drugač pa sj je že v pelugi za male pare 6800GT res pa je da je 128mb.

MEDENA ::

damirez : a zate je 320€ male pare ? pa 10k da gor prideš it

to je total 85K+.

baal24 ::

hostar: temp. se meni ne zdijo problematične, samo da pa dobiš nižje rezultate v aquamarku, ko jo naviješ pa ni ravno najlepše. Pregrevat se začne kartica ko je nad 90°C, zaporo pa ima (nisem siguren) pri 120°C.

S kakim procesorjem pa to izvajaš, sicer pa ne vem če bi to lahko bil vzrok. Ne vem zakaj bi vcore višal (na to se sploh ne razumem), če je navita in dela stabilno, brez artefaktov.

Ko jo jaz navijem ostane vdd linija na enaki ravni (2.67-2.68)in se mi ne zdi da bi se kaj bolj grela. Je pa res, da tudi navita v 3Dmarku ne da kaj dosti več od sebe. Mam pa trenutno še bolj švoh proc (xp 2500+).

Napiši, če boš kaj pogruntal.

b.

Yohan del Sud ::

Ka pa Asus?

Na blef kupil ta teden - malo rabil malo preseraval (ne ni bila po 100ksit, malo na veze manj kot 80ksit).

Še testiram. Bile težave z gonilniki, ker imel jaz prej bogega Radeona 9000. Trebalo bilo preinštalirati Winse.

Me samo zanima če to je približno dober nakup. Doom 3 zgleda precej bolje. :D. Pod auto settings še vedno predlaga medium 800*600 in se tudi zatika precej (heh stara inštalacija je in še vedno dela po starem - kul), ampak bomo že zrihtal počasi. Verjetno potrebna ponovna namestitev.

Me skrbelo tudi da ne bo preneslo 360W precej obremenjenega napajlnika ampak izgleda dela.
www.strancar.com

baal24 ::

Asus je tut v redu. Itak je večina kartic narejenih po referenčnih od Nvidie, tako da so razlike minimalne. Razen za navijanje, kjer pa moraš met malo sreče.

Doom je neverjeno požrešen, tako da če nimaš še fajn proca zraven, ti tudi hudo kartico hitro na kolena spravi. Ampak če se ti pri 800x600 zatika, pa mislim da maš vseeno nekaj narobe nastavljeno.

lp,b.

Tilen ::

V tem Asusovem primeru pa razlike res niso minimalne glede na referencne GT kartice.

DDR ram namesto GDDR3 ter 300 Mhz manjsa hitrost, hm ? To je minimalno? :\
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

pravzaprav je :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Slasher ::

Tilen, lahk rečeš, da je razlika nekje slabih 100MHz :) Jaz mam na 922MHz. Kako velika razlika v DDR in GDDR3 je, pa newem. Samo ne more biti posebej velika.

Tilen ::

Slasher, aja? Tistih ta pravih GT pa nebi mogel naviti ane? Torej? GT-ja na 1150 Mhz in je razlika 200 + Mhz. >:D . Glede na to, koliko se to pozna oz ce se pozna ali ne, pa kr sam ugotovi. Daj nazaj z 920 na 700 pa bos videl, kako se "nic" ne pozna. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Slasher ::

Tr00, ampak GTja newem če lahko stock naviješ za 222MHz (= Vsaj, ne da bi vidu tu kje na lestvici.

Tilen ::

Razlika je samo v tem, da tvoj "GT" ima 300 Mhz nizjo stock frekvenco od "pravega" GT in to SE pozna. 222 Mhz sem jaz dobil z razliko (Normalen GT OC - tvoj OC "GT-ja") se pravi :

1150 - 920 = 230, kar SE pozna. IN ti lahko zdaj govoris kar hoces. Ce je pa GDDR3 prenost, najbrz slabsi ze niso , kar bi dalo spet en + "pravemu" GT.

To je samo moje mnenje, ne pozabi. Ce je tebi kul, tako kot imas, pol super.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Slasher ::

V bistvu vem kaj hočeš rečt, in itaq da je tr00 vse. Vem, da ne bom z mojo grafo dosegu hitrosti pravega GT, a imam veselje navijat svojo (čeprav sem pršu že do meje =/ ). Zato pa iščem neke hladilnike za RAM, da bom lahk nesu grafo k tiborrru, pa probali dvignit frekvenco.

Tilen ::

Pri teh grafah se da to tudi softwersko urediti. Voltaza namrec. Glede heatsinkov pa hm...

tole

tole

Pa se mogoce kaj :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Slasher ::

To bi lahk napiso v temi, ki o tem lih sprašujem. Sicer pa rabim za BGA rame. Eni stanejo 2000sit, drugi 2900sit. V čem je razlika, mi ni jasno, sploh pa če so kaj učinkoviti. (boljše kot nič?)

baal24 ::

Tilen: maš prav. Ne vem zakaj sem imel v glavi, da ima Asus tudi pravo GT varianto. Veš da se mora poznat, če dela pri nižjih frek., pa še pol manj RAM-a.

lp,b.

panda ::

kate napajalnike pa mate oz priporočate za te grafe, mislim na moč:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: panda ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WINFAST A6600 GT ali XFX 6600 GT? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
74347238 (20740) AtaStrumf
»

6600GT GLH

Oddelek: Strojna oprema
392031 (1116) pinx
»

RivaTuner 2.0 RC15.1 - 6800 softmodanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
683950 (2771) WhiteWolf
»

NV5 Silencer - kupiti, da, ne?

Oddelek: Kaj kupiti
171057 (953) Caligula
»

Asus 6800GT Vs Leadtek 6800GT

Oddelek: Kaj kupiti
191479 (911) Caligula

Več podobnih tem