» »

Lastniki XP1800+ pomagajte.

Lastniki XP1800+ pomagajte.

Hux ::

Kolk je normalna temperatura tega procesora?
Jaz sem mel brez termalne paste in Volcano 7 teperaturo 52°C ob mirovanju in 60°C ob obremenitvi.
Z termalno pasto Silver mam 48°C ob mirovanju in 52°C ob obremenitvi. To je sicer 8 stopinj manj kot brez paste ampak vseeno a je to se vedno previsoko za ta procesor?

Exterminator ::

js mam athlona 1700 pa se mi vedn segreje z volcanotom 7 nad 50°. odkar mam odprto ohišje in balkon, za dovod svežega hladnega zraka (sicer me zebe ampak se splača potrpet) se pa temp. spusti na okol 45°.
kolk je pol normala temp.?

Hux ::

kaj zaj se ti delas norca ak kaj?

||_^_|| ::

Težko je rečt kaj je normalna temperatura. Recimo da je to temperatura pri kateri je procesor še stabilen:)

Hux ::

hm moj duron je bil stabilen vse do meje smodenja plastike. Brez heca ene dva dni mi je delal z ventilatorjem katerega je zvilo zaradi cesa ze koli ampak ga je lol. No jaz spilam lepo in veselo nekaj pol ure al pa vec in zacnem vohat neko cudno zganje in grem gledat ce se je stari likalnik vzgal lol pol nic ne opazim in grem dalje spilat pa spet nekaj. Jebemti si mislim se to pride iz racunalnika in grem v bios gledat in jebemti tocno na 100°C se je pajsal ampak medtem ga ni sesulo. Ko to vidim me stisne in vse dol izklopim lol. Pol dobim novi ventilator in vse normalno spet do vceraj ko sem ga koncno nadomesto z totim procesorjem ampak oni se vedno dela.

SanSan ::

Jaz mam XP 1800+, in moja temperatura se giblje od 52 pri neobremenjenem in 56 stopinj pri obremenjenem procu. Mam pa coolermaster hladilnik xy. Sem ga tudi ze zamenjal ker mi je bil prejsnji preglasen pa ni razlike v stopinjah. Procesor pa bi baje naj deloval stabilno do 90% ??? No ce je to res nimamo kaj skrbet.
SanSan pravi: poslusajte Konfucijeve modrosti.

Hux ::

upam da ne lol. jaz hocem da mi deluje 100% ;)
Ampak sej vem kaj mislis hehe.

No jaz se mam bakreno zascitno ploscico gor in to da dodaten stik z ventilatorjem tak da so tukaj ti izgublene stopinje pri tebi verjetno. Mislim da nic ne koristi ce plosco namazen z silver pasto ne? Mislim da sem vido to v enem od artiklov tu al pa je mogoce bil le lepilni trak gor nevem.

Blo bi lepo ce bio mi fanmate deloval z Volcanom 7 ker te lahko vbistvu reguliram med igranjem tak ni vazno kak svinsko glasno deluje ampak ko grem spat me to obija ker se ponoci ponavadi vlecem kaj dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

AnWar ::

Jst imam Xp1700, navitega na 1900. pa imam temp neobremenjen 50 stopinj, obremenjen pa 57.:D aja hladim pa ga z dragon orbom ( 7000 vrt ):D
[Asus ROG Strix SCAR III]

Hux ::

7000 vtrljajev. To mora biti glasno ko turbina.

AnWar ::

Fullllllll je glasno pa še odprto kišto imam, ( če smo točni imam 7424 ). Moreš tvegat za procesor glasnost, samo da mi dobro hladi:D
[Asus ROG Strix SCAR III]

Hux ::

ce jaz kisto odprem mam 45°C neobremenjen in 48°C obremenjen z Medal of Honor lol.

Golden eye ::

Ej DeeYeey kako si ga navil prek množilnika ali prek zunanje frekvence. Aja pa še mal svoj computer opiš!!!
THX
:D :D :D

Maximus ::

Js mam AMD XP1800+ pa mi pri idlanju kaze temp 42 (ce je balkon odprt 38- 39), pr obremenitvi pa je okol 45. mam pa vulcano 7+, ventilator pa se vrtni pr ene 7000rpm.

Temperatura sobe je okol 24 stopinj, ce je pa balkon odprt pa 22.

LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maximus ()

AnWar ::

Ko imam jst odprt balkon imam za 3 stopinje manj. Navil sem ga preko FSB-ja. 146X11/ 1606Mhz
Abit kg7 raid
512 DDR pc 2100
Geforce 3 ti200 230/480... itd....:D

[Asus ROG Strix SCAR III]

iles ::

imam athlona 1600+.
fantje malo me skrbi kako bomo mi to hladili ko bo poletje. sedaj pomaga če odpreš vrata od balkona ali pa če odpreš ohišje, kaj pa potem...
a ja brez obremenitve okoli 42C° obermenjen pa okoli 50C°. hlajenje Zalman 5005 cu na 4600 obratih.
8-O

AnWar ::

Ah, jst se sploh ne sekiram ko pride poletje, jst bom ubodu en velik ventilator na 220V in ga postavil direkt pred ohišje in ga bo hladilo.:D
[Asus ROG Strix SCAR III]

rap3r ::

Jz mam XP 1500 na 1800 pa mam po ene treh urah MOHAA špilanja 48 stopin drgač pa tko ene 44!Navit je pa prek zunajne frekvence!Za poletje ga bom pa navit tm nekje na 1600 sam ga bom ogklenu in mam tud že use za vodno narejen sam še cajt si morm uzet za zmontirat!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Hux ::

No sej zaj sem ga pri idlanju spravo na 48°C prej je bil 50 in pri obremenitvi 56 zaj je maximalno 52°C

To sem naredo samo provizorno . En 40cm ventilator sem montiral spredi in plastiko dol vzel ne zaj bom pa kupo onega zalmaza 80cm in ga gor monitiral. Temperatura v ohisju je za 28°C prej je bila pa 36°C.

Hux ::

resno vodno hlajenje? Kak si izvedo in nekaj me skrbi ko kaze tam en clanek da ga je ohladil na -10°C ampak kaj to nena zmrzne ? Pol pa kaj te je ko ga izklopis gre na -30 al kaj? Jaz bi mel ful vodno hlajenje predvsem zaradi tega kurcevega hrupa lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

rap3r ::

Ne vodno bom mel brez peltierja in pol lahk največ ohladiš na temperaturo okolice(v moje primeru 26 stopin)ker vodo hladi radiator skoz katerga piha zrak okolice!Ni pa kej preveč bl potihem ker maš useen vente na radiatorju in pa pumpa je kr dost glasna!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

zile ::

Ce imate temp. sondo pod procesorjem (na sredini socket A podnozja) se lahko zgodi da sonda meri uporcke ki so nalotani na spodnji strani procesorja. Vsi vemo (upam), da imajo XP procesorji spodaj nekaksne uporcke, medtem ko stari athloni tega niso imeli. Zato je temp. pri starih athlonih 100% vecja od 50stopinh pri full loadu, ce zadevo hladite z zracnim hlajenjem (govorim za navite procesorje). Enako je nabrz tudi pr XP-jih kljub temu da pozrejo do 20% manj energije. Če zadevo laufate pri nazivni frek. procesorja je pa temp. najbrz kar dosti pod 50 stopinj. Thats it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

VASkO ::

ce mas pa Epox 8k3a plato pa ti lepo meri temperaturo vgrajene diode v XPju... :D

Hux ::

O kakih uporckih te ti sanjas? Kaj ma spodaj je samo 100 tac kot duron in cisto nista vise.

Moj XP ma v standbyu 50°C samo mam zakurac zracenje oziroma ga sploh nimam. To se pride ko dobim ventilatorcke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

zile ::

Hux2: A si ti prepričan da maš Xp procesor ? :D

Hux ::

javol. Sem precital serijsko od enega exampla procesora ko je bil raztavlen na netu. Ampak spodnjega dela zal nikjer ne najdem however ziher je identicen Duronam torej dobenega upora spodaj samo te zlate tačke. In se bios ga sam identificira seveda ce mas updejtanega lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Tr0n ::

Ma kaj bote navijali. Lepo en default cooler za ta proc pa bo. Itaq je najvisja meja okoli 90 stopinj.

Hux ::

pa zivljenska doba pade za 50% ali vec :). Noja sej rec ce je moj duron delal pri 100°C in se zaj ni hin te tak vredi lol. Pohvala ADMju da so naredli tako obstojni procesor ;)

Tr0n ::

Z enim takim klasicnim coolerjem imas temperaturo okoli 50 stopinj pri obremenitvi. Kaj te ces vec :).

Hux ::

tudi res ce nimas napajalnik taki ki je bil delan v sibiriji :)! Tam ocitno nerabijo hlajenja. No kakorkoli ze moj napajalnik je mel ventilator na zunanji strani in je pihal ven ter resetke ki bi nej cucale topel zrak na kontra strani torej spredni. Nic kaj ocinkovito vam recem sploh pa ce je tam vse zastofano z kabli. Zaj sem bol pameten spet.
Mel sem se en stari napajalnik in sem samo htel meti ventilator ven in kaj zagledam!!!! sledilo je cikanje in spajkanje sej je bil ventilator direct konektan na vezje pri tastarem.

Ta stari napajalnik je pravi super duper zato ga hitro raztavim ter skombiniram z tem sibirskim in evola celo 92mm cooler je mel not in ne le tega 80mm. In mam vse v enem in ventilator ki tocno gleda na procesor. In cist zastojn mam zaj 6°C manj na procesoru torej 44 prej 50 in se vedno nisem uporabo teh dveh zalmanov ki jih bom montiral konc tedna noter. Hehe cool zelo sem ponosen na sam sebe :)-

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovna temperatura procesorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
474713 (2855) kitara8
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
383024 (1796) rejven
»

Temperatura AMD Athlon 1800+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111037 (909) Poldi112
»

Temperatura duron1000

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
311675 (1306) krucymucy
»

Temperatura XP1600

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
311394 (872) Neo32

Več podobnih tem