» »

Kako dobiti podatke na disku, ki ima zrušeno particijo?

Kako dobiti podatke na disku, ki ima zrušeno particijo?

glavic ::

hi, imam en problem.
pri inštalaciji winXP sem napačnemu disku sem zrušil particijo in potem iz tega unpartitioned diska naredil 5GB particijo + ostalo na drugo particijo..
prvi disk 5GB sem formatiral in inštaliral win, kjer se pomoje podatki ne bodo mogli vrniti; drugega dela diska pa nisem formatiral...
kako bi sedaj dobil podatke iz tega diska?
lp
Musselli bizi

Switch ::

Poskusi s programi kot so npr. VirtuaLab, File Inspector Recovery, R-Studio ipd. Programe išči po ključnih besedah kot so npr. data, file, disk recovery.

glavic ::

probal sem z System Mechanic Pro, pa ni bilo uspeha.
potem mi je še nekdo rekel, da se podatkov neda rešiti če je bila particija povožena?
Musselli bizi

ZLOky ::

Meni je nekaj podatkov uspelo rešiti z EasyRecovery.

Caligula ::

Ma zrusena particija sploh ni noben problem. Se ce mas ze nove podatke cez se da z get data back.
PAc najdi si ali tistega za FAT ali tistega za NTFS-pac odvisno od tega kaj si mel na particiji.

Keyser Soze ::

Get Data Back for NTFS(prevvidevam, da si imel particijo v NTFS). Zelo dober program, majhen in hiter. Vsaj pri meni je od ene par programov, ki sem jih probal endini rešil podatke iz zjahane particije.

Podatke boš lahko rešil, če nisi zadevo formatiral (low level) oz, če nisi čez presnel drugih podatkov. V nasprotnem primeru se poslovi od date.

Drugič pa pazi kaj rušiš.:D

Caligula ::

Mislim, da se da dobit podatke nazaj tudi, ce so ze prepisani cez. Pravkar pa z get data back uspesno dobivam z enih starih zjahanih in za windowse skoraj nesposzavnih CDjev NOLF igro prvi del .

Skratka tudi pri DVDjih in CDjih dela cudeze.

Keyser Soze ::

Ah, če so prepisani, ampak res prepisani, potem je početje bolj kilavo. Iz lastnih izkušenj.

Kar se tiče pa CDjev in DVDjev. Pomaga, dokler niso fizične poškodbe prevelike. Spet iz lastnih izkušenj.:D

glavic ::

hi,
disk sem preskeniral z GetDataBack For NTFS v2.31 in dobil ven tole:
STEP 4
STEP 5
kaj sedaj?
p.s. ko grem iz STEP4 na STEP5 mi izpiše sledeče: LINK do slike, kjer se vidijo slike ki bi jih rad ;)
Musselli bizi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glavic ()

Keyser Soze ::

Zdaj se ne spomnim čisto točno. Ampak. Copy, potem pa paste nekam na zdravi disk, če pa željenih datotek ni vmes...

Potem pa pač ni mogel pozdravit podatkov. Realnost je kruta. Nasednjič bo treba pa backupe delat pa malo bolj pazit, kaj počneš na računalu.

glavic ::

za Copy je potrebno imeti licenco, se neda brez?
Musselli bizi

Caligula ::

Jah za licenco se bos pa moral znajti. ce pa si res res kilav pa se za nasvet obrni name na mail studi@email.si pa ti pomagam :D

Keyser Soze ::

Jah, kaj si pa mislil. Da je program zastonj? Kje pa. Oni omogočajo, da narediš recovery in vidiš kaj zmore potem pa si primoran kupit zadevo, ko hočeš shraniti rezultate.

Drugače pa. Tako kot je rekel Caligula. Znajdi se... Điš.:\

glavic ::

evo, sedaj sem kupil licenco..
vendar imam problem..
Copiram lahko samo te dire, kar pa ni nič v njih..
rabil bi tele indexe
Musselli bizi

Keyser Soze ::

Jah ne gre. Lahko probaš še enkrat. Ampak dvomim da bo kaj drugače oz. več efekta.

Kot sem rekel. Software je omejen in v tvojem primeru, ko si celo formatiral zadevo, ti ne bo pomagal. Pač je preveč mankajočih podatkov, da bi lahko obnovil tiste slike.

Lahko probaš še kakšen drug recovery program, čeprav meni niso kaj prida pomagali. Get Data Back je bil še najboljši.

P.S.: Imaš pa pri vseh teh programih opozorilo, da se po okvarjenih diskih(podatkih) ne sme nič pisat oz. spreminjat. To je tam z razlogom.

Zgodovina sprememb…

glavic ::

hmm, neki čudnega..
tistih 5GB diska sem preskeniral pa sem dobil željene podatke!
čeprav je bil low format, sem dobil podatke dol...

vendar je dosti slik poškodovanih, velikost leteh je taprava.
veš za kakšen dober program ki obnovi/popravi fotko?
Musselli bizi

Keyser Soze ::

Ja s čim si pa prej "skeniral", da nisi dobil podatkov? Oz. kaj si skeniral?

Ker kar tako ti pa ne verjamem, da je v drugo bila takšna sprememba...

P.S.: Sedaj naj mi pa nekdo razloži, kako lahko po low level formatu program ugotovi, ali je na določenem mestu prej bila 1 ali 0 ?

glavic ::

kot sem v prvem postu napisal:
- disk je imel particijo, ki sem jo zrušil.
- potem sem disku naredil dve particiji, 5GB + ostalih 110
- 5GB disk sem formatiral, kjer sem inštaliral winse (NE quick)
- drugi del diska sem pa pustil neformatiranega..

prej sem probaval rešiti 110GB kot vidiš na prejšnih slikah..
danes sem pa probal še teh 5GB, kjer sem našel 1.7GB slik, kjer jih je 50% poškodovanih oz. filesize je pravilen, samo slika se neprikaže..
Musselli bizi

Caligula ::

Meni z enega CDja zdajle ze dobrih 24 ur dol vlece Noone lives forever in mu se vedno ratuje :D en kolobajt na minuto nekak. Ratal mu pa bo. :D

Skratka huda zadeva, ker je CD res v riti.

miki16 ::

Meni z GetDataBack2.18 (NTFS) ni uspelo obnoviti nic podatkov iz diska, pri katerega sem z Drive fitnes testom moral "popraviti" bad sektorje, zatem pa formatirati.Razdelil sem ga na 3 particije, drugacne kot so bile prej(koliko to vpliva na obnovitev podatkov).Na disk nisem pisal se nic ker imam se nekaj upanja da bom na katerikoli nacin dobil vazne podatke nazaj.Z drugimi programi se nisem probal.
S katerim programom bi uspel obnovit podatke, v tem primeru?



Lp

Baja ::

Caligula: A ne bi raje v kaksni internet "trgovini" pogledal za NOLF. Po moje bi blo hitreje.

Caligula ::

Zakaj pa, ce sem jo enkrat ze placal? :D
Pa preigral tudi ze...

Pa se to se mi da zdej delat bolj iz fascinacije kako vztrajen je ta program. Se zdej bere >:D
Po par kilobajtov na minuto. Da vidmo, ce bo celga dol pobral :D

glavic ::

res noben ne ve kako rešiti coruptane slike?
Musselli bizi

Caligula ::

Zal ne.

Mi je pa ratalo po 48 urah potegnit dol cel CD :D

Keyser Soze ::

Tole je za začetek, pač boš moral malo pobrskat po netu Google pa Image Recovery potem pa klikaj čez.

Klik.

Caligula. A si predstavljaš koliko te je koštal štrom, da ti je potegnilo dol cel NOLF? Čista izguba.

Caligula ::

Meni racunalnik laufa 24/7 in to downclockan. >:D
Gre se za zmago nad kmeckim CDjem - Philips in pa Plextorjem, ki ga je pred leti zapekel. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reševanje podatkov?

Oddelek: Strojna oprema
7912 (776) Vanadium
»

Nedokončan zapis indeksa particije. HELP!

Oddelek: Pomoč in nasveti
8886 (784) Alex-
»

Nujno! Na pomoč - problem z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
13949 (757) |OzbY|
»

Po nesreči izbrisani podatki

Oddelek: Pomoč in nasveti
61097 (1028) freejack
»

RECOVERY PODATKOV

Oddelek: Pomoč in nasveti
121470 (1290) Elemen_T

Več podobnih tem