» »

RECOVERY PODATKOV

RECOVERY PODATKOV

|GrEgOr| ::

Pozna kdo kaksen program, ki obnovi izbrisane podatke. (zudi ze iz koša). NUJNO

rc-car ::

V Norton Utilities 2001 paketu je bil tak prog. Rece se mu Disk neki.. :)

Samo, ce si ti po izbrisu fajla, kaj prevec premikal po disku velike fajle in take stvari, pol je lahko izbrisana datoteka TRAJNO izgubljena.
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rc-car ()

tec ::

rc-car: Ni nujno, jest sem imel primer, ko sem izbrisal vse podatke na disku, na njega se 1x pisal in potem, dobil vse prejsnje podatke nazaj. Pomagal sem si z GetDataBack. Nekateri pa uporabljajo EasyRecovery Pro ali Lost&Found in podobne.

Leo ::

EasyRecovery Pro je zadosten da najdes zbrisane podatke.
Obstaja se dost podobnih progijev.ce mas norton utilities
mas kos zasciten in ti najde tud ze zbrisane podatke.

|GrEgOr| ::

oK, samo problem je da morajo bit vsi registrirani.. kaj bi mi lahko kdo poslal crack in po možnosti še pripadajoči program. hvala

CaqKa ::

jaz sem crackjen NU2002 našel na kazaa... 20 mega dlja

rc-car ::

tec: pac imas sreco, da podatki (fizicno) niso bili prepisani.. :)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

tec ::

rc-car: mislim, da sreca tukaj nima veliko veze. Sem namrec nekaj casa testiral te zadeve. Poskusil sem na razne nacine formatirat disk in potem pisat nanj. V vecino primerih, mi je vse podatke vrnilo, razen kaksen mp3 komad ni hotel spilat. Na koncu sem ugotovil, da ce disk 14x zaporedoma formatiras se podatki zbrisejo do stopnje, kjer jih razni programi ne morejo vec obnovit.

Brane2 ::

Wov ! To pa nisem vedu...
Kaj pa če s kšnim programom nardiš "destructive (RWR) media analysis" ?

A ti programčki so prav za tvoj disk ali za katerikoli disk ?


Kaj pa, če filetke izbrišeš, nato pa cel disk zafilaš s kopijami kakega brezveznega filea, recimo nardiš file000.bin-file999.bin, vsak pa je velik recimo par mega, tko da pač zafilaš disk...

tec ::

Brane2: Sicer ne vem kaj naj bi bil RWR, sem pa poskusil z enim programom, ki naj bi formatiral in potem nekaj zapisal, ter to ponavljal ene 30x. Po tem formatu, je bil disk popolnoma prazen in mi ni nikakor ratalo dobit podatkov nazaj.

Uporabljal sem WIPE in programe za prav ta disk.

U bistvu je vseen kaj pises in kam pises, vse se da dobit nazaj. Naj se povem kot primer, da sem imel na disku fujitsu 5.4mb posnete win98 in nakaj programov. Disk sem formatiral, na njega posnel win95 in kasneje z GetDataBack obnovil celotno istalacijo win98. Vsi programi so delovali, razen enega. Sem pa poskusil nekaj podobenga na IC35 40gb 7200 in mi je med tem casom, ko je dobival podatke nazaj, crknil. Ocitno, ga je preobremenilo.

rc-car ::

tec: fora je v tem, da ti lahko iz disk zbrises file in pol gor 1000x das kak drug prog gor al dol, dokler se podatki od unga fajla fizicno ne zbrisejo, bo program za obnovitev fajlov zbrisan file najdu.

Ko ti v winsih zbrises file, ti winsi zbrisejo samo FAT tabelo, podatki pa fizicno ostanejo na disku (lahko sicer zbrises fajl sicer tut tko, da ti mesta zapolni za nakljucnimi 1/0, ampak to mal dlje traja..). Ti programi potem samo poiscejo zacetke fajlov, ki niso zapisani v tabeli FAT in potem pogledajo ali fajl cel al ne.
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Brane2 ::

Zato sem pa vprašu, kar sem vprašu...

Pri formatiranju pač ne veš, kaj računalnik počne, če pa zafilaš cel disk z nekimi fajli, veš da so podatki zares vpisani...

Elemen_T ::

Jest sem z ERP dobil vse podatke nazaj. Pa čeprav sem vmes ogromno neki menštral s particijam (formatiral 3x, 2x naložil OS, prevajal iz FAT v NTFS....it FAT v SWAP...itd)

Priporočam ta program. Če ga nebi bilo bi mi uničil življenje.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomota pri formatiranju.

Oddelek: Pomoč in nasveti
71110 (970) Yohan del Sud
»

Kako dobiti podatke na disku, ki ima zrušeno particijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
251838 (1534) Caligula
»

PROSIM NNUUJJNNOO!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71019 (840) JP
»

Kako do zbrisanih datotek?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7942 (812) tec
»

kako priklicat nekaj kar je ze bilo izpraznjeno iz kosa

Oddelek: Pomoč in nasveti
272589 (2287) branko_bm

Več podobnih tem