» »

Nedokončan zapis indeksa particije. HELP!

Nedokončan zapis indeksa particije. HELP!

Alex- ::

Spreminjal sem velikost dveh particij. C: iz 25 na 10 ostalo na D. Vse je potekal po načrtu step 1 lepo narjen particija 10GB lepo ustvarjen etc. Ustavilo pa se je pri step 3 zapisu particije D. Procent 20 min niso šli nikamor! Ker se mi je zdel da je zamrznu sm ga reseteru.

Prec dobim po zagonu error od Partition magica. Da se neka podatka ne ujemata ampak da se najverjetneje to da popravit. (Verjetno to da je namesto novih 66GB velka particija nekje še vedno podatek da je velka 50GB kot prej).

Kaj mi je storiti??? Do D: sploh nimam dostopa piše da je corrupted. Zadeve nisem formatiral ne nič, samo predvidevam da celoten "indeks" particije ni bil ustvarjen.

KAJ NAREST??
Malo sem paničen, ker imam gor vse podatke.Od word fajlov, muske, iger...

HELP!

Alex- ::

Anyone??
Je kakšen način da popravim particijo ne da bi jo formatiral? Podatke zdej celo lahko vidim s programo GetDataBAc for NTFS. Samo I WANT MY PARTITION BACK :( :( :(

D:\ Is not reachable.
File or directory is corrupted and unreadable.

:O

Matek ::

Ko določiš partitionmagicu kaj hočeš naredit, ti pred tem VEDNO naredi zaščitne diskete, ki so samo za ta namen (pri takih opravilih je itak obvezno se zavarovat, zato ti tudi program ponuja to opcijo). S tistimi tremi disketami lahko sedaj vse brez problema povrneš v prvotno stanje.

Drugače pa, če vidiš z GetDataBack vse, pa si z njim reši stvari...
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Alex- ::

Imam dve zaščitne diskete. Sm jih naredu prec po inštalaciji PMagica. Uporabit njih je pa druga stvar. Grem se zdej mal igrat... but I hate it k bi zadeva lahko bla malo bolj user friendly. Nimam pojma kaj narest.

GetDataBack pokaže ja... samo z demo verzijo se ne da koperat. Datoteke so vse dejansko tam.

Alex- ::

I give up.
V partition magiqu:
D: Size: 66GB Used: 51GB Free 500MB........... You see the problem?

Sm probu z: fdisk /mbr dam repair. Piše da ne more ker je original file corrupted al neki tacga.
Disk check v part. magiqu: Error 1507 Bad file record signature. Fixat ga noče. Da ne omenjam da je database od powerquesta reševanja teh problemov nedosegljiva.
Rescue disks od PQja: Razn tega da mi je označl D: Za extended X it does SHIT.
GetDataBack - Razn tega da lahko GLEDAM fajle I can do SHIT. Ne koperat ne nič. Tut če bi lahko koperal... kam?? Ostal mi je 10 GB C: na katermu je 6 GB winsov in progijev.
Acronis recovery: Razn tega, da pove, da nimam nič nelociranega prostora na disku :\ ne nardi nič.

D: je nedosegljiv msgji ki se pojavlajo pa so:
- D is not accessible. The parameter is incorrect.
- DIs not reachable.File or directory is corrupted and unreadable.
- D is not yet formated. Do you want to format now? Yes/no ;(( ;((

In vse zarad tega, ker je partition magiq ugotovu, da bo na sred zapisa particije nehu delat.
Zdajle bi resno enga tepu. Ima powerquest kakšno poslovalnico v Sloveniji? Helpdesk? [;( ;(

HELP :(

Alex- ::

*Bump*:\

Sorry for bumping... ampak... resno ne vem kaj narest. Ogledal si že vse teme s podobno tematiko. Probaval svašta to no avail.

Kako se obnovi MBR? Ne da bi bil potreben format? Bral so tudi nekaj o DATAFIX-u ali nekaj podobnega pa ga nisem našel na netu.

Ma ziher sm da je ena preprosta rešitev, ker so vse datoteke lepo na svojem mestu samo pot je zabrisana D: nedefiniran. SAMO jaz te rešitve ne poznam zato va prosim za pomoč, če se komu kaj sanja : /.

Lp

Alex- ::

BUMP.

New info... z data backom sedaj dobim podatke nazaj sam je polovica skoruptana ( I blame the program :\.

I ... want... D:... back...

Matek ::

Hmm, po moje si v bistvu zaključil. Lahko poskusiš še s kakšnim programom za reševat, ampak dvomim, da bo kaj bolj pomagalo. Tisto kar imaš, reši z getdataback pa je... Sicer pa se mi čudno zdi, ker če je res prišlo di zajebancije pri popravljanju particij, bi morali tisti 2 disketi vse povrniti v prvotno stanje.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Alex- ::

Tele zaščitne diskete... so bolj zaščita PMja če ga ne morš zagnat :\ . Vsaj tako piše v readme. Nič o backupu. Nula. Mam PM 7.0 maybe je zarad tega, ampak če tudi novejše verzije nimajo nobenga backupa.... :\

Utterly mad... pripravljen na formatiranje...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjena particija - nujno!

Oddelek: Pomoč in nasveti
232505 (2053) 69charger
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784741 (3723) Dejk0
»

Ne morem zbrisat file-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
5732 (681) marvin42
»

Neberljiv disk-zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91128 (955) miki16
»

NTFS particija šla po gobe

Oddelek: Strojna oprema
10947 (789) TribesMan

Več podobnih tem