» »

Izgubljeni prostor na trdem disku!

Izgubljeni prostor na trdem disku!

Simz ::

Js mam pa en problem!

Pred par mesci sm kupo 160GB disk. Nanj nasnemal windowse , ga razdelil na dva dela (c:105 GB, ostalo D). Čez cajt mi je ta d disk hodil premalo in hotel sem narediti še eno particijo, ki bi jo imel samo za share. Prostor sm mislil odvzeti c-ju. ker sem ravno tedaj formatiral računalnik sm mislil da bi pač c: enostavno zbrisal in določil novo velikost z odštetim prostorom za novo particijo. To sm tudi storil. Zgodilo pa se je naslednje : tistiga odštetega prostora zaboga ni več kje!!!!!!!!! Partition magic mi tega prostora ne najde, tudi program v Windowsih ga ne prepozna!
Zanima me če kdo ve kakšno način, da bi js tisti prostor dobil nazaj brez da bi izbrisal vse particije, kajti imam že preveč podatkov na disku, ki bi jih s tem izgubil.
Prosim če ima kdo kakšno idejo naj jo čimprej napiše(zmankuje mi prostora:))) in s kakim programom!
Hvala, SimZ

Hux ::

V Windowsah predvidevam da mas XP pozeni administrative tools > computer managment > disk managment. Pol tam ko je graficni prikaz najdi ta del klikni gor pa naredi eno crko pac. Ce pa ga se tam ni te pa tak ne obstaja sploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Simz ::

Tam sploh ga ni! More obstajat saj nism mogo fizično zbrisat del diska!:D

lunamit ::

Windowsi imajo včasih težavo z unpatitioned space.

Poskusi s kakšnim linuxom in cfdiskom. Če pa tudi tam ni potem je pa nekaj res narobe.

McHusch ::

Rabis SP2 za XP-je.

Simz ::

Sm če mi niti partition magic 8.0 ne pomaga kaj. Tega prostora ne najde! (Bom pa poizkusil)

minirac ::

mogoce si pa pretvoru particijo v ksn drug format raecimo FAT32 pa ti pol XP ne prepoznajo!:| pras tm k si ga kupu!

Matek ::

XPji znajo normalno delat s fat32.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Hux ::

Nevem nevem. Ce si mu odvzel od C: si mogo vsekakor formatirat in nanovo instalirat winse na novi C: oni drugi del pa je ostal neformatiran. Samo te bi se vseeno mogo videt v winsah. Edino varianta ki mi pride na misel je Linux setup CD. RedHat ma kr solidenga. Pa idi do setup menuja in ce ga tam tudi nevidi neobstaja.
Kolko pa znese ta tvoj 160GB disk ce sestejes obe particiji skupaj. 152GB?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Simz ::

Ja, če sem pred tistim seštel sem imel 152GB Velik disk (8GB?:\ ) Sm zdaj....
Bom probo z linuxi nazaj sprajt!

_Hammer_ ::

Razlika med 152 in 160 se pojavi ker proizvajalci ne objavljajo dejanskih velikosti, da prikazejo malo vecji disk, za njih ima en kilobajt 1000 bajtov in ne 1024 kot je to dejansko. Ce si preracunas 152 * 1024 * 1024 ti pride skoraj 1600000000 kar je za njih 160 giga.

Caligula ::

Mater men se je zdej isto zgodil z mojim 160 giga diskom k ga mam za backup. Pa mam SP2 tko da to nima veze. Zdej je kao cle disk velik samo 130 giga. Partition magic, Winsi,.. nc ne vidjo. Sm probavu brisat particije, logical drives, formatirat v nulo, vse formate,... nc.

Program od Hitachija v DOSu normalno napise normalno kapaciteto. Samo Windowsom ni jasno. In se enkrat-imam SP2.
Kdo kej ve kaj treba narest?

_Hammer_ ::

http://www.48bitlba.com/download/enable...

S tem orodjem preveriš če imaš res omogočeno podporo za velike diske v Windowsu.
Drugače naj bi pa načeloma moral sneti kake dodatne gonilnike, samo Hitachi nima nič takega.

Quikee ::

Low level format si tui probo?

Caligula ::

Low level formatu bi se rad izognil.
Enak disk imam ze v racunalniku in mi dela normalno-tudi ta mi je prej delal normalno pred formatiranjem...
Skratka no fora v podpori windowsov.

Hux ::

Huh. mam MAtroxa 160GB se ma vseh 152MB, IBMa 80GB in se ma tudi vseh 76GB tak da nevem kake cudne probleme mate.

Caligula ::

Jah cudni so in meni se dogaja prvic samo so pa se vedno problemi. In problemi so vedno cudni. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik vidi zmanjšan disk ?!?

Oddelek: Strojna oprema
151810 (1520) Leks
»

od 160gb diska prikaže le 32, prvo mi je v partition magic prikazalo 160...

Oddelek: Strojna oprema
201845 (1521) sirotka
»

Disk Hitachi 160 Gb - dostopnih le 137 Gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
81859 (1527) Kastrola
»

Nov 160GB vendar zazna samo 130GB (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584766 (3592) Yamasaki450
»

trdi disk 160 G - javi da je 128 G

Oddelek: Strojna oprema
171261 (1070) K0K0

Več podobnih tem