» »

Eno vprašanje o formatu

Eno vprašanje o formatu

YdoIPonU ::

LP

Verjetno za vas ne bo težav, vendar pa meni ni jasno. Kupil sem nov disk in bi ga rad formatiru. Vem da lahko to narediš preko zagonskega CDja Windowsov XP, vendar pa ti potem začne snemati windowse zraven, kar pa js nočem, ker jih že imam na drugem disku. Torej kako bi še lahko na drug način formatiral ta disk? Hvala lepa. 8-)

boštjan ::

ti kar samo particijo naredi s tem win xp cd,pol pa samo ESC stisni in potrdi ,da ne boš nalagal winsow
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

YdoIPonU ::

Torej naredim particijo in sformatiram, ko pa pride do 100% in naprej, pa ugasnem instalacijo in grem restart?

YdoIPonU ::

Zdej imam še večji problem. Disk mi zazna samo 127G v windowsih. Kaj bi lahko storil, da bi dobil še ostal plac?

YdoIPonU ::

Sem pogruntal in zrihtal. Je blo kr težavno no....sn mogu pred zagonske s pomočjo fdiska nardit partcijo in potem formatirat, ker Xpji niso prepoznal dovolj placa. Še dobro da imam disketnik. No za naprej bi bil pa zelo vesel, če ve še kdo kakšno preprostejšo pot, če ti zatajijo Xpji.

dj cotto ::

Vstaviš disk, zaženeš računalnik, greš v Explorer in formatiraš disk. Če nimaš SP2 za XP, prej narediš še tole:

1. Zaženi regedit.
2. odpri HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Atapi\Parameters
3. dodaj REG_DWORD in jo poimenuj EnableBigLba vrednost nastavi na 1.
4. zapri regedit.
5. Resetiraj računalnik

YdoIPonU ::

Lepo, hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formatiranje-Težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
241727 (1146) luksorzi
»

ne morem odpreti diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
133559 (2941) rockrose
»

Kako postaviti diska na novo?

Oddelek: Programska oprema
181703 (1449) Jakka
»

Formatiranje diska ter install WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
137364 (7237) PrimozR
»

pc noce odpret nobenega *.exe fajla?!?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161272 (1142) CandyMan

Več podobnih tem