» »

Frontpage 2003+drsniki

Frontpage 2003+drsniki

hopla79 ::

Pozdravljeni

Izdelujem mojo prvo int. stran. Nekaj je že narejenega.------>

http://freeweb.siol.net/mhozjan/timmlin...

Uporabljam Frontpage 2003. Problem se mi pa pojavi z drsniki. Naredil sem inline frame. In če je besedilo večje kot je in-frame se mi pojavijo drsniki(npr. Sezona 2004-----> Statistika; ker je besedilo predlogo za inline frame so tu drsniki) Tile drsniki me full motijo. Vem da je možnost inline frame povečat vendar pol je vsaka podstran tako velika kot je velik inline frame. To pa spet ni dobro, ker na vsaki strani nimam tako dolgega besedila. Ena od rešitev je, se ukine drsnik kateri je od Internet Explorerja. Vendar sem poizkusil že skoraj vse vendar mi ne rata.
Zato prosim če je že kdo se s tem ubadal naj mi pomaga.

Hvala

McAjvar ::

po w3 specifikacijah ima iframe tudi moznost, da mu navedes, ali naj kaze drsnik ali ne. in sicer:
<iframe scrolling="(yes|no|auto)" ..... >

seveda izberes samo yes, no ali auto, oklepaje pa odstranis :) samo... kako bodo pa pol userji videli besedilo, ki se nadaljuje, nimajo pa drsnika? ali bos skrajsal tekste? sicer pa nasvet (ki je odraz mojega mnenja, drugi imajo lahko drugacno mnenje): izogibaj se framov in iframov. it's a no-no.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McAjvar ()

hopla79 ::

Besedil ne sme ali ne morem skrajšat. Ali veš mogoče kako ukinem drsnik kateri je od Internet Explorerja?

Tody ::

Heh nevem v čem je fora... ČE hočeš na easy narest pač narediš nek okvir osnutek strani in potem ga shraniš kot nekaj.html TAko boš imel menu vedno tam kjer ti paše in se ne boš moral matrat z iframe in podobnimi zadevami. Tako enostavno pripopaš besedilo gor in bo glavni drsnik opravil vse ostalo. Bedno je če boš hotel kej spreminjat na dozajnu al pa kej boš moral vse popravit na roko. Zato imaš rešitev ki se imenuje ali php/asp ki sta server side jezika in jih mora podpirat tudi server (nekaj več zafrkavanja in učenja) ali pa uporabiš CSS ki tudi zna kaj takega narest... Popraviš en file in vse se popravi avtomatično...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297330780 (54929) htmltroubles
»

Pomoč z iframe!

Oddelek: Izdelava spletišč
141631 (1418) Vice
»

Drsniki

Oddelek: Izdelava spletišč
91136 (991) webfreak
»

IFRAME height

Oddelek: Izdelava spletišč
6986 (948) pivmik
»

Inline frame v Dreamweaverju MX ??

Oddelek: Izdelava spletišč
8961 (874) tomitza

Več podobnih tem