» »

Zaščita e-mail naslova

Zaščita e-mail naslova

webfreak ::

Ok trenutno mi je uspelo s stranjo ponovno priti tako daleč, da lahko razmišljam o tem kako bi zaščitil e-mail uporabnika.

Vsi že poznamo zguljeno foro @ -> at in . -> dot (prav tako jo poznajo tudi zbiralci e-mail naslovov). Sedaj pa me zanima, če ima kdo od vas kako dobro idejo kako bi zaščitil e mail naslove.

Če imate kakršen koli predlog bi prosil če bi ga lahko objavili (moja domišljija je zadnje čase bolj na OFF):\

root987 ::

Morda tako, da bi vsi email naslovi bili slikce? Sicer sam še nisem tako daleč, da bi ti lahko povedal kako to storiti, vendar pa je verjetno to daleč najboljša rešitev...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

webfreak ::

root kaj misliš da bi šlo če bi sestavil naslov iz slik po eno črko -> nekako jih s PHP zlimal skupaj ali kaj podobnega? Vsaka črka svoja slikca in potem samo eno za drugo sestaviš in je? Ali je tvoja ideja kaj drugačna?

Brilko ::

Poglej si kak ma najdi.si narejen. Sej se da to lepo s gd naredit. In tak bom tudi sam naredu, vbistvu se pa sploh nebu vidl da je slikca. ;)

njok ::

Jaz sem pa razmisljal, kaj ce bi mail izpisal v dva html taga? Primer:
 <div>ime.priimel</div>@<div>domena.kom</div>
Lahko tudi druge tage, oz se bolje med seboj razlicna taga. Kaj pravite?

Ziga Dolhar ::

... Bodo kolektorji naslovov v svoje skripte pač dodali še "striphtmltags"-like funkcijo. Če je še nimajo.
https://dolhar.si/

njok ::

Jah, se bo treba kar slikc drzat. Cene drugega porabijo vsaj vec casa za dobit naslove. :)

photot ::

Obstajajo neke JavaScript skripte za to naredit.
V kodi ni nikjer vidno nekaj@nekaj.nekje,
o brskalniku pa je e-naslov normalno viden in ga lahko tudi označiš kot tekst (niso zlimane slikce)

Menda je to zaenkrat še vedno učinkovito


Malo pogooglaj na to temo pa bo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: photot ()

McAjvar ::

v php-ju je to jako enostavno... poglej si opis funkcije imagecreate, je tam en primer, ki nardi skor to, kar ti hoces. kar rabis nardit je samo se recimo izracunat velikost slikce glede na stevilko znakov v stringu in to je to.
ja ja... ne se matrat, evo copy&paste od tam (samo s spremenjenimi dimenzijami za sliko):
<?php 
header ("Content-type: image/png"); 
$im = @imagecreate (250, 20) 
   or die ("Cannot Initialize new GD image stream"); 
$background_color = imagecolorallocate ($im, 255, 255, 255); 
$text_color = imagecolorallocate ($im, 233, 14, 91); 
imagestring ($im, 1, 5, 5,  "A Simple Text String", $text_color); 
imagepng ($im); 
imagedestroy ($im); 
?>


aja, pa se ta link ti zna kej pomagat: http://www.robertgraham.com/tools/mailt...
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McAjvar ()

milosm ::

Jaz uporabljam tole "zvijačo" z javascriptom...

function spremeniemail(name, domain, display) {
displayed=(typeof(display)=="undefined") ? name+"@"+domain : display
document.write('<a href=mailto:' + name + '@' + domain + '>' + displayed + '</a>');
}


Klicemo jo pa takole...
<script>spremeniemail("ime","domena","to je moj mail")</script>


Najboljša rešitev so verjetno res sličice, ampak samo v primeru ko imaš lahko slike. Jaz sem potreboval tekstovno povezavo in zato ta script. Je pa tudi ta entity encode iz tega linka zanimiv.

webfreak ::

Kaj pa če uporabnik nima omogočenega javasripta??

No dobro bi bilo uporabiti rešitev ki bi bila univerzalna. Do sedaj se najbolj strinjam z brilko-m in mcajvarjem ter uporabo gd library.

root987 ::

Kaj pa če ima uporabnik lynx? Potem pa ne more videt slikic...

Vedno je nek kompromis, ki ga moraš delat.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

webfreak ::

Root sam če ma lynx potem vseh slikc ne vidi ne sam teh a ne?

Brilko ::

Kaj pa če uporabnik nima brskalnika? >:D

McAjvar ::

root: zato je pa tu atribut "alt". pac reces alt="there's an email address here but you can't see it cause you're to l33t" ;)

no... pac, s tem lahko pojasnis uporabniku, da je v slicici vsebovan email naslov, ki je take oblike zaradi email nabiralcev, ipd. w3c priporoca, vzpodbuja uporabo atributa alt. ravno zato, ker ima kdo izkljucen prikaz slik, ne uporablja graficnih brskalnikov, etc, da na ta nacin izve, kaj je na sliki. in ce bo rabil, se bo ze podvizal in nekako pogledal sliko. magari shranu na disk in pol pogledu. taki userji ze vejo, kako do kake slike, ki jo rabjo, pridt. za take ni treba skrbet, sploh, ce das ustrezen alt atribut.

pismo... cel roman :)))
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

photot ::

Ali so morda na voljo statistični podatki glede deleža brskalnikov z vklopljenim/omogočenim JavaScriptom in brez tega?

Do sedaj še nikjer nisem zasledil kaj podobnega - bi pa bilo vsekakor zanimivo, saj se danes JavaScript uporablja po mojem občutku pri večini spletnih strani (tukaj močno prednjačijo taki in drugačni meniji).


LP,
Tadej

root987 ::

root: zato je pa tu atribut "alt". pac reces alt="there's an email address here but you can't see it cause you're to l33t" ;)
To je pa tut res. Bo treba na slike preit ;)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

glavic ::

webfreak: probaj tole.
Musselli bizi

andper ::

photot: Pri ~90% naj bi bil JS vklopljen.

webfreak ::

Najlepša hvala glavic, toda trenutno sem že skoraj končal skripto, ki zgenerira e mail kot slikico. Kmalu bo na strani tudi videti, kako vse skupaj deluje (samo še par stvari moram pogruntati in stvar bo res super). Najbolj pa me v tem trenutku zanima kako dobri so že ti spam boti in ali znajo prebrati tudi že slike in kako masovno se to (če se) že uporablja?

whitto ::

Boti slikc ne znajo prebrati, ampak taka slikica še vedno ni clickable...
Bolj huda je vseeno javascripta, ki ti po nekem ključu funkcija sestavi kodo in je v brskalniku vidna. Več kot 99% uporabnikov uporablja browserje, ki podpirajo javascripte...
Hec tega pa je, da se javascripta izvede pri uporabniku in ne na serverju, torej na serverju link do maila ni viden, pri uporabniku pa.
Tako da...

webfreak ::

Hec pa je tudi da nekateri spam boti delujejo kot browser tako, da lahko dobijo brez težav željeno kodo (bral nekje na netu in ne najdem linka ;((). Toda ni panike čeprav bo slikca (na njej bo zapisan mail -> primer user@domain.com) bo le ta še vedno klikabilna! Kajti glavic mi je dal kar dobro idejo, ki jo mislim tudi uporabiti.

darh ::

kaj pa če bi prikazoval emaile uporabnikov samo tistim ki so prijavljeni?
Excuses are useless! Results are priceless!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297330394 (54543) htmltroubles
»

Vprašanje za java kalkulator

Oddelek: Izdelava spletišč
10917 (536) Ales
»

HTML actions

Oddelek: Programiranje
7990 (686) Baja
»

[php] Knjiga gostov

Oddelek: Izdelava spletišč
293068 (2271) darix
»

[HTML/CSS] please click for larger image

Oddelek: Izdelava spletišč
251496 (1179) CaqKa

Več podobnih tem