» »

Win98 preko linux routerja ne pride na net

Win98 preko linux routerja ne pride na net

svejk ::

Imam en problem, ki mi je čisto nejasen kako ga uredit. Postavil sem si linux router 2x mrežna, na eni je WAN na ADSL, na drugi pa imam obešen switch, preko katerega priključim compe. DHCP ja nimam in imam na vseh kištah instalirane XP je ter vpisane ip-je za vsako gajbo posebej. Sedaj pa je problem: win98 kišta noče priti na net. Ok vpisal sem prehod routerja 192.168.0.1, oba DNS ja od siola, ter ji dodelil ip 192.168.0.12...po rebootu nič novega, gajba ne pride na net?

Mi kdo ve povedat zakaj ne?

svejk ::

Kaj niti eden v vesoljni sloveniji nima istega problema...ne verjamem :)

alexb ::

Zivjo!

Najprej preveri ce lahko pingas lasten IP, ter IP prehoda (routerja). Dokler to ne bo delalo, potem tudi net ne bo sel. Povej se kako imas nastavljen IPje/maske.

Ce lahko pingas, potem poskusi pingat siol dns serverja ter ce tudi to dela oskusi pingat www.siol.net. Ce tudi to dela, potem bi web moral delat, in imas problem v browserju, mogoce napacno nastavljen proxy..

ToniT ::

Poglej, če ti dela ping 127.0.0.1. Če ti dela, potem še preveri še subnet mask (255.255.255.0)!

svejk ::

Najprej preveri ce lahko pingas lasten IP, ter IP prehoda (routerja).....
Lasten ip 127.0.0.1 lahko pingnem, routerja pa ne....


Povej se kako imas nastavljen IPje/maske.....
IP imam sledeč 192.168.0.11, maska 255.255.255.0....

ToniT ::

Potem pa ne more biti več drugega, kot mrežni kabel.
(Je to mogoče combo kartica?)

svejk ::

Mrežni kabel je v redu, ker preko njega XP kišta pride brez problema na net, pa tudi z isto mrežno kartico ni problemov. Kartica je 3com combo varianta na ISA vodilu.

Poldi112 ::

A do ostalih masin v mrezi pa lahko dostopas?

svejk ::

Ne ostalih mašin v mreži ne vidim, niti jih ne morem pingati.

Poldi112 ::

Potem je problem najverjetneje v win98 masini. A mrezna pravilno deluje? Imas tcp/ip instaliran(vklopljen)? Firewall ugasnjen, ce ga imas?

svejk ::

Na tej mašini je win98 na novo poinstaliran, firewalla pa ni nobenega poinstaliranega. Je pa res, da sem poizkusil tudi že z drugo gajbo, ki je imela win98 gor pa je bil isti problem.

ToniT ::

Na spletni strani 3com imaš dve sliki disket. Na drugi disketi je program 3C5X9CFG.EXE.
Tega zaženi v DOS-u in nastavi media type na RJ45 oz. UTP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win2k in problem z dvema LAN karticama na enem PCju

Oddelek: Operacijski sistemi
121437 (1323) darkolord
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
654919 (4155) Klemenn
»

mreza v win98SE NE DELA da se ubijem pa se comp na smetisce vrzem

Oddelek: Pomoč in nasveti
131361 (1099) DamoskinoS
»

ADSL in mreža blemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
131357 (1191) Betek
»

tcp/ip problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
212210 (1899) tac

Več podobnih tem