» »

sem ubil r9800?

sem ubil r9800?

«
1
2

mazy ::

zivjo.

na mojo powercolor 9800se sem lotal voltmode (vgpu, vddr, vref in vddq) po tejle sliki


in pri vddr modu zaribal.

natančneje povedano, tam ko se nalota ena žička, kjer so 4 vzporedne črtica iz cina sem prvo (tam ko je žica) in drugo nalotal skupaj. trudil sem se jih razdružiti in mislil da sem uspel pa žal nisem. zato na ekranu ne vidim nič drugega kot par modrih in zelenih črtic.

slikce mojga dizaster moda bom prilepil kmalu.

mislim da bi se gfx dalo rešit ampak sam mislim da je nebom mogel. če bi bil kak elektro profi tule da se javi da mi jo reši, za pameten denar, raise your hand

lp,mazy
  • zavaroval slike: Predator ()

Jackal ::

Hm... pa zakj se ljudje lotevate neke zadeve, če ji niste kos?
Poleg tega pa voltmodi rama na žalost ne prinašajo kaj veliko.

mazy: Oglasi se na ZS, mogoče bi se dalo še kaj naredit, čeprav dvomim.

Sami ::

Morilec!!!:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

kopriwa ::

pač vse se 1x proba in če si zajebu nič hudga, samza grafo ti je lahk žalo. Iz napak se pa učimo

boštjan ::

pač vsaka šola nekaj stane,mazy,tebe je 35k,drago,drago
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Dr_M ::

a jo bos pokopal??
jest dodam se 2 unicena AMDja zravn :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mazy ::

v bistvu lahk dam sam še poleg 120 in 80 bg WD diska. ;((

Moonman ::

Jaz lahko dodam še radeona 9800pro.:8)
Bomo potem imeli Slo-tech "hardware grobnica".


TribesMan ::

mazy ce se ti da prinesi kartico k meni, pa bom pogledal, ce se da kej popraviti... ce lahko prineses danes ali jutri na Vic...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

tiborrr ::

Mazy, vref modi so ubili ze veliko kartic, kurcslusi pa se vec. Predstavljaj si, kako se je pocutilo jedro oz. ram, ko si mu skozenj spustil 12V namesto standardnih 1.6V oziroma 2.7V. Niti tekoci dusik jim ne bi pomagal. Tudi sam sem ubil R9800 (non-pro Sapphire) pred kakimi stirimi meseci, le da sem odtrgal BGA ram cip :P. Voltmod je na sreco stimal :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

mazy ::

btw, dons odstranu vse vmode torej je ostala le še tista povezava med vddr pinom in sosednjim pinom,slika je ista.

zgleda pa nekako takole


nej povem da sm pritisku del da sm pršo v bios, torej slika na ekranu bi mogla bit modrina iz biosa. pred temi črticami so ble poleg še rdeče in zelene.

btw, zagnal sem brez vode v bloku in se je gpu kar segrel.
je še kj pomoči zame oz. gfx?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

TribesMan ::

Zdej če si RAMu spustil kakšno veliko napetost, pol je kriza... mogel bi pogledat kaj točno si staknil skupaj... da bi videl kakšne posledice je prinesel kratek stik.. Lahko da gre samo za uničen napajalni transistor, ali čip... to se da poštimat... če je šel RAM lahko pozabiš na vse in čez kartico zabiješ cvek...

Izmeri kakšno napetost ima trenutno Vddr... Da vidim, če se da kej na daljavo svetovat... Če je 0V ali če je 5V je uničen transistor ali čip
Če je napetost od 2.5 do 3V potem je šel RAM v večna lovišča...
LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

mazy ::

hm, mal prej sm dal grafično ven in nimam več nalotane žičke na vddr monitoring takda dons več ne bom se s tem ukvarju.

drugače pa skupi sm staknu tole rdeče kar je oznaćeno na slikci



drugače pa TribesMan glej ZS

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

mazy ::

napetost gpuja je 1,68V rama pa 0V. torej čip ali tranzistor al smrt?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mazy ()

TribesMan ::

Najbrž je nekaj narobe z regulacijo... to je popravljivo...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mazy ::

hm, a bi bil tulk dobr da bi mi jo zrihtu? (seveda za $$$ ali kakšno pivo)

hm, sam kak bi jo spravu do tebe...bom ze neki pogrunto.

TribesMan ::

Jah zrihtam lahko, sam dostavi mi jo...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

Živjo mazy...

Danes sem malo uč vrgel na tvojo karto... zaenkrat sem ugotovil da je na mestu, kjer si poizkušal ločiti tisti dve sprijeti točki, več prekinjenih sledi na tiskanem vezju, mislim da bi se to sicer moralo dati popraviti, sam nič ne obljubim... zadeve so hudo majhne, razdalja med dvemi sledmi pa je okoli 0.2mm... tako da bo veselo... bom poizkušal popraviti kar se bo dalo.

Sicer je še vedno možnost da je nekaj narobe s čipom, samo dokler ne popravim teh potrganih vezi, tega ne morem zagotovo trditi...

Se slišimo ko popravim tole...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mazy ::

joj ej, ko pomislim na 0,2mm me kr srce boli (in na to ka sm tam delu z šraufncigerjem).

če to popraviš, svaka ti čast.

ko bo, poročaj

TribesMan ::

Huh... nazaj z prvega boja z spajkalnikom...

Zadeva je grozna... s šraufncigarjem si ti prodrl približno 0.5mm globoko v vezje... prekinil 3 linije in še par neumnosti :D

No zdej tiste stvari sem zvezal skupaj... in potem sem dal karto v mašino in ob vžigu se je pojavilo precej smradu... žrtev sta transistorja, ki skrbita za napajanje RAMov... mislim pa da tudi čip ki krmili vseskupaj ni več pri življenju...

Skratka možnosti za uspeh so zelo majhne... žal...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

SavoS ::

Oj TribesMan.....

Tud jaz bi se priporočal za eno grafično, sicer je samo Radeon 8500 retail 64Mb, vendar se mi je zdi škoda stran vrečt.....manjka pa nekaj SMD uporov ali kondezatorjev okoli jedra--->>> na desni strani GPU-ja manjka en SMD element, na vrhu pa kar štirje........:D
to je blo veselo ko sem čaral tam okol po jedru s pilo itd...da ne govorim dalje..>:D

Dej povej s kje si, ker ravno ta vikend sem v LJ, KR, Škofja Loka, Bled
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

J.F.K. ::

Hehe ... Sej se ne smejem, ker je grafa šla, ampak ker TribesMan tako dobro opiše. :D


Pa še vedno, ko vidim tist KVIIIK.... KVIIIK se spomnim na hrčka iz Alan Forda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.F.K. ()

mazy ::

uh, sm si kr mislu da nau nč s tega, sm prehudo sfu****.

well tribesman, keep on trying

TribesMan ::

SavoS:

Ni problema... jest sem drgač iz okolice grosuplja (35km iz Lj) ... bom pa jutri (petek) v Ljubljani... če ti kej pomaga... med vikendom pa na žalost ne.

mazy:

Takole je... tist transistor, ki je bil namenjen regulaciji napetosti je nepreklicno mrtev... na plošči je spustil grdo črno sled... (to je tisti transistor (oblika čipa z 8 nogicami) ki je na sprednji strani kartice in hlajen z malim črnim kvadratnim hladilnim rebrom... Zdejle gledam po starih komponentah, če imam kje tak transistor... če ga imam in v primeru da krmilniški čip še OK potem so še šanse... drgač pa lahko pripraviš pogreb...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

Ok... najdu transistor... zalotal gor... smrdi nč ne... kar je dobro... vendar tud napetost ni taka kot bi človek pričakoval... (samo 0.47V) ...

We'll fix it...

:D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Boki_ ::

TribesMan is tha allmighty man!!!! hurreeeyyyyyy
I'm back

TribesMan ::

No sej če ne uspem popravit tega regulatorja, bomo pa enga dodatnega na karto napopal tako da bo napetost na RAMu dovolj visoka :D

Back to reverse engineering. Je pa tole zelo zabaven posel :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mazy ::

Tom DeLonge - se popolnoma strinjam s teboj - TribesMan the allmighty man!

Je pa tole zelo zabaven posel :D

lepo da te veseli, js sm tut že mal bolj vesel ko vidm that there are possibilities that this gfx may work again.

TribesMan-a za predsednika!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mazy ()

Dr_M ::

TribesMan: no k vidm, da si tak majstr, mas slucajno ksn programator za eprome? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SavoS ::

Se čist strinjam z tabo mazy, za predsednika TribesMan!!!!
Sicer si malo zamudil za oddajo vloge ampak......:D

Ok TribesMan je faca in bo še mojga radeona zrihtov.
Zgleda da bo TribesMan postal "N.1" popravljalec naših, po neumnem, uničenih grafikulj...>:D

TribesMan " all the way " !
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

mazy ::

TribesMan: kako kaj moja grafa? te še zabava ali žalosti?

TribesMan ::

Že od četrtka je nisem nič pogledal. Nisem imel časa... bom porbal še kaj ustvariti... Malo me moti, ker nimam ustreznega hladilnika za na čip in me malo jebe... morem najprej to porihtat da bom lahko brez težav testiral...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

JIM22 ::

mazy, mazy!! Malo si smotan. Kaj pa ne rečeš pa bi ti jaz naredo te stvari. Vidim, da vas v texasu bol slabo učijo:D. Lahko si srečen, če ti bo tribesman zrihto grafično:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

mazy ::

heh, nism js elektrotehnik JIM, js sm gimnazija :D .

drgač pa če tribesman ztihta, mazy will have a new best friend :))

Alexius Heristalski ::

Mazy, meni je zrihtal NF7 rev. 2.0, sem jo šel danes iskat. Res je mojster, lahko ga samo pohvalim. Še pred to plato pa sem imel NF7 rev. 1.2, ki sem jo po nesreči skuril. TribesMan je vdd mod dol pobral, tako da je "šla skozi" pri garanciji. Praktično me je že dvakrat rešil. Priznam, da sem ekstra štorast, ampak ne bi zdaj o tem ...
mimo teme: Si ti iz Velenja? Mislim, da je texas del mesta.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Dr_M ::

texas je solski center bezigrad ce se ne motim :)
se mal hujsa zadeva od litostroja :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mazy ::

Dr_M: texas je šola. pač srednja tehnična šola krško.

aja sam sem pa iz okolice brežic.

In se strinjam, tribesman je car.

Dr_M ::

se prav je en kup texasov po sloveniji :)


ja eni so bli ze v sredni soli pridni, eni smo se pa zabaval. eni dons popravljajo racunalniske komponente, eni se pa se zmeri zabavamo ;) :D :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mazy ::

ja zgleda da jih je kar par.

no eni drugi smo pa še v srednji šoli in smo hm, no zabavamo se, pridni smo pa tut :))

TribesMan ::

mazy... tole zgleda slabo... zlo slabo

Sem usposobil en pomožen vir napajanja za RAMe, tako da so ti dobili 2.6V, in pognal zadevo, vendar zadeva nikakor noče delat brez napak.

Na ekranu se pojavijo obrisi nečesa kar bi moglo bit na ekranu (BIOS screen, Boot logo od winsov al pa desktop), vendar je ogromno artefaktov in slika skače po ekranu kot nora. Poleg tega se tista dva RAM čipa, ki sta najbljižje temu regulacijskemu vezju, grejeta kot sam hudič, ostali pa so le malo topli (kar je normalno), tako da moja analiza je skurjeni RAM čipi... možnost popravila je... hmm ZELO majhna... Žal...

Najdi koga ki ima opremo za spajkat BGA čipe, ter eno uničeno R9800 kartico... da pobereš dol potrebne elemente, ki so skurjeni na tvoji grafi... pol pa prelotaj in zadeva bi morala delovati... no ja možnost uspeha mogoče ene 40%...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mazy ::

huh bed tole.

zdej sm pa sad.

Dr_M ::

tough luck. dobr ti jo je ratal zakurt :)

men je 1x na GF4 pr voltmodu neki pocl k pr norcih (ene 15cm stran od usesa), ampak graficna dela brez problema :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mazy ::

zgleda sm jo res mal preveč zakuro, well - bo treba šparat za novo r9800, ni druge.

al pa če ma kdo kako rableno za prodat?

aja tribesMan. gor je sflešan bios od pro izvedenke zato so frekvence 380/340. ti maš 2,6V na ramu, default je 2,9. kaj če probaš dat ramu malo več napetosti? vsaj oko 2,9 - 3V. aja kulk ma pa GPU napetosti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mazy ()

TribesMan ::

Sem glihkar probal še z 2.92V na RAMu (GPU ima malo čez 1.6V)... malo bolje... vendar artefaktov kot pri norcih... no ja razlika je še ta da se sedaj vsi čipi prav hudičevo grejejo... kar ni najboljši znak...

Mislim da lahko dokončno naredimo križ čez karto... škoda jo je... še tako fajn zgleda... edin to mi ni jasno že od prvega trenutka ko sem jo dobil v roke... zakaj ta karta tako diši... kot bi bila una originalna pasta od ATIja z vonjem po jagodah in malinah... swašta :D

Lepa trofeja nimaš kaj... če bi bli lovci bi se tole lahko primerjalo z kakim velikim medvedom :D ... no zdej sem pa že zloben.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

SavoS ::

Oj TribesMan...
Off topic:
Me je na žalost bolezen spravla v posteljo in nisem šel nikamor...sem doma ležal.......;(

Takoj ko bom spet šel v tiste kraje te pokličem in ti izročim mojga radeona, da boš se lahko malo izživljal nad njim....., če pa še moj nebo šel popravit, pol pa boš mel doma že kar pravo zbirko vseh vrst radeonov :D

Se čujemo
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

mazy ::

hm pa saj sm že vedu sam da sm jo do konc azjebal samo sm dal Tribesu malo veselja.
pa tribes, ne da si se zaljubo v mojo grafično, ponavadi so fantom všeč punce ki lepo dišijo, ne pa grafične kartice :D

aja mogoče ma vonj po acetonu s katerim pucam termalno pasto. tist pa ma vonj limone, maline ali neki podobnega.

torej, šparamo za novo r9800

TribesMan ::

SavoS ni problema... kar poklič

mazy... sej nisem rekel da mi punce niso všeč :D , sam v svoji dolgoletni karieri nisem še videl dišeče grafične kartice...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mazy ::

hja, vse je enkrat prvič.

[BeN] ::

JIM, lahk smo hrabri ja....
ka sva pa midva iz Texasa odnesla?! -> NIČ
ka pa češ...

svaka čast TribesManu :))
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

mazy ::

[ben] če smem prašat, kdo si ti.

k sm js tut texas itd...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Katero grafično za cca. 30.000 SIT

Oddelek: Kaj kupiti
331998 (1444) Geo
»

Modi za 9800SE?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131097 (854) Tilen
»

S čim hladite vaše mlinčke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291502 (1006) Trubadur
»

napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535380 (4779) TribesMan
»

twinmos twister PC3700 C2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1077015 (5147) mare87

Več podobnih tem