» »

Katero grafično za cca. 30.000 SIT

Katero grafično za cca. 30.000 SIT

ElHovica ::

Kupujem nov racunalnik in me zanima katero graficno kartico se najbolj splaca kupiti za tam okoli 30.000 SIT ???
  • zaklenil: boštjan ()

Caligula ::

Kaksen 9600 PRO? Mogoce malo rabljen, ce drugace nebi slo.

tiborrr ::

Ce kje staknes - R9600PRO, drugace pa GeForce4 Titanium 4200 ali 4400.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

boštjan ::

9600pro so ti tam okoli 36k,do 30k pa ti ostane 9600(izogibaj se SE variante) in 5600(izogibaj se XT variante).Lahko pa tudi navadno 5700,tudi okoli 36k

frenk ::

v bof-u dobiš R9600PRO za 30k sit>:D

boštjan ::

dobiš ja,samo tisti rami ne delajo frekvenci od prave 9600pro

ElHovica ::

Kakasna pa je razlika v hitrosti te kartice v bof-u in prave 9600PRO? Ker proizvajalec proizvaja to kartico?

Caligula ::

Probaj magari rabljeno dobit drugace pa ce se le da, se ogni Hynix RAMom, ker so na teh Radeonih porazni za navijanje.

Al pa daj izpljuni tistih 10k vec za kaj takega

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

frenk ::

ampak za 30k ne dobiš boljše grafične:)

boštjan ::

juras,upam,da veš da ma 256MB verzija tiste pravokotne memory čipe gor.sicer te enako pride tista s 128MB verzijo,ki je tudi hitrejša-> klik

TribesMan ::

R9600 in kompanija je totalen šrot, raje si kupi GF4 Ti4200, je precej hitrejša... pa še cenejša. Brez DX9 popdore boš pa brez vsakih težav preživel še en lep čas. Najboljša izbira pomojem Asusova 9280 Video Suit. Ima dva DVI izhoda zraven pa dobiš še dva pretvornika na VGA, ima video in ter video out, zelo dober navijalski potencial z ceno pod 30kSIT... definitivno boljši nakup kot pa tele novodobne mainstream zadeve ala 9600 in 5600.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

No, 9600XT pac. Nisem niti opazil, da je z 256 Mb. 256 Mb ponavadi itak pomeni samo ,da je za kak odstotek pocasnejsa.

4200 je ze vredu samo ze izdihuje.
Kak 9600XT ne bo ravno cisto icrpan ze ko ga kupis.

Ali pa vsaj PRO.
Navaden 9600 ali kaka osibljena verzija PROja se mi ne zdi ravno vredu nalozba.

TribesMan ::

Za R9600 sem siguren da izdihuje še preden so ga spravili gor. Zadeva je po deafultu počasnejša od R8500, kaj šele od Ti4200 ki je precej zmoglivejša. To da ima DX9 podporo ni glih bogvekaj... sej so zmogljivosti njenih shaderjev totalno v riti in bodo ko bodo zunaj prve DX9 igre te kartice popušile na celi črti... Tle notri je DX9 samo zaradi imena. Nebom trdil da je z 5600 enako, ker je še nisem probal, vendar bogvekako boljša tud ni... Aja pa glede na to da je govora o kartici za 30kSIT kar pozabi na kakšne XT variante, tud Pro je precej dražji od 30kSIT.

V tem rangu je price/performance Ti4200 še vedno kraljica...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

jero_no1 ::

TribesMan a si mislu kej tazga: R9100, sam mogoče je cena mau visoka. drgač pa tud jz priporočam gf ti4200 - ga mam sam pa sm super zadovolen z njim.

TribesMan ::

Lahko tudi R9100, sam imam R8500 (navit na 333/333MHz za vsakdanjo uporabo) in lahko tredim da zadeva v igrah ki so zdejle popularne pa tudi v testnih programih pihne R9600 (ne PRO) za šalo... Edin v DX9 testih je R8500 počasnejša. R9600 ima 4 pipeline z po 1 teksturno enoto, medtem ko ima R8500 4 pipeline z 2 teksturnma enotama. in se zelo pozna razlika. Res ima R9600 višje frekvence in še kaj samo se mi zdi da ni vreden denarja. R9600(ne pro) se navijajo slabo, in frekvence so že po deafultu nizke. Medtem ko sta PRO in XT varianta absolutno predragi... za 50kSIT dobiš že kakšnega R9800SE ali kaj podobnega...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Za 40.000 SIT se dobi 9600XT
za 53.000 SIT se dobi 9800 PRO

Slednji od svercerjev.

boštjan ::

Za 40.000 SIT se dobi 9600XT

kje pa ti dobiš za 40k 9600XT,prej 9600pro,XT pa za okoli 45k

TribesMan ::

Juras: ti si model... nevem kaj točno bi rad dokazal ampak vseeno. A se ti ne zdi mal neumno dat za primerjavo najcenejšo možno ceno za 9600XT in eno ultra predrago ceno za 9800SE?

Recimo cene pobrane iz mlacomovega cenika:

RADEON 9600 128MB DVI/TVOUT 24.400 29.280
RADEON 9600PRO 128MB DVI/TVOUT 34.400 41.280
RADEON 9600XT 128MB DVI/TVOUT 35.400 42.480
RADEON 9600XT 256MB DVI/TVOUT 43.600 52.320
RADEON 9800SE 128MB DVI/TVOUT 36.700 44.040

Pač ne razumem...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Recmo tud tukile

Pa nasploh se kej najde.

TribesMan ::

Ups TribesMan ne zna brat...

Tisto je cena za 9800PRO...

Sory...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

Juras,prek malih oglasov se marsikaj ceneje dobi,pa še nahecajo te tudi lahko.

Caligula ::

Boštjan, vse za PC,... uporabnik,.. prodajajo nove stvari z garancijo.
Samo, da namesto svoje strani in dragih oglaov trzijo preko Bolhe in podobnih reci..

Pa mene taki se nikol niso nategnil.

Mene so do zdaj samo v trgovinah, ko sem bil nepazljiv, ker ne pricakujes. Pa sem se vrnil pa jim je bilo zivalsko zal.
Pa verjetno kak mesec niso nobenga nategovali pol. >:D

Sej ves, simpaticen dokler kdo tega ne proba zlorabit. Pol pa zagrenit zivljenje preko vseh predstavljivih meja. ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

boštjan ::

če majo taki prodajalci registrirane firme,pol je ok,težava ti nastopi,ko ta "trgovina" ni registrirana in ti nimaš več pravne podlage,da ti je kaj prodal.

Caligula ::

To je naceloma res samo sam predvsem z neuradnimi zadevami nisem mel nikoli problemov.
Sploh pri kakih, ki se s tem ze dlje ukvarjajo.
Samo takih stvari se pac res ne nabavlja po posti pol,..

Kar se nategovanja tice so me pa predvsem probavali pri raznih Comtronih in Mimovrste,.. in to ne nedolzno oz po pomoti. Ti se v frisali po telefonu pol laze,... pol se pa mal deres pa mal razlozis kako pa kaj, pa par pravnih zadev pa par drugih,. pa neverjetno ugotovijo kako je prislo do napake in na lastne stroske odpravljajo....

Pa se kako darilo posljejo s pravo robo.

MIMOGREDE:

Tukaj dobis 9600XT za 160 Evrov.
To je ugodno. Imas pa pac eno leto garancije pri tem tipu, ki jo uveljavlja, ce gre kaj narobe. Oz ti kar zamenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

DSmidgy ::

Sej enkrat ga bo en inšpekciji prijavu, ku mo bo recimo po pomoti pokvarjeno robo prodal, pa bo imu pol ... kakšna utaja davkov. Ne vem če je legalno prodajat stvari brez podjetja (sploh ker tip nima navedenega niti imena in priimka).

Me prov zanima kaj bi kakšen pravnik o tem reku. Nekaj sem slišal da je treba davek plačat tudi za rablene stvari, ki jih prodaš. A kdo ve kako je s tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

Caligula ::

Mene to ne zanima. Meni pase, da je tam. Ze zato, ker marsikateri gnil slovenski uvoznik navija cene za izdelke, ki so v tujini drugace zelo poceni.

Siucer bo pa ze maja vse drugace.

Pa ne vem zakaj bi on pokvarjeno robo prodajal. Pac nabavi v tujini in sverca namesto nas. Jaz ne zivim ob meji, da bi si lahko stvari skos tam cez kupoval. Kar je po solidni ceni za dobit pri nas vzamem pri nas, kar pa ne pa pac ne. Da bi pa penil, ker imam vec izbire kot manj mi pa na misel ne pride.

SavoKovac ::

Sem kupil radeona 9600 128MB od sapphira in mi ni žal, saj je vreden svojega denarja (potem, ko ga naviješ :D , bp mi dela pri 400MHz jedro, 250MHz pomnilnik).

Ce se je ze treba izogibat katerih kartic, so to vsekakor radeoni 9600SE, saj so razlike v ceni do ne-SE verzije enostavno premajhne.

ElHovica ::

Hvala za nasvete, jest sm se pol na koncu kr odlocil za 9600XT, ker sem malo teste bral pa je baje kr najboljsa kartica glede zmogljivost / cena.

boštjan ::

glede zmogljivosti/cena so ti najboljše trenutno 5900XT verzije,ki so po 50k.noče si dobo 9600XT za manj kot 45k tudi ok

frenk ::

al pa r9800se AIW...mogoče bi ga lahko tud probal če se BP moda...stvar dogovora;)

tengo ::

Kaj pa je zdej v tem času best buy za cca 30.000 sit?
Je to Radeon 9600 xt ali dodaš cca 5 jurjev in kupiš Geforce 6600?
Hvala folk za odgovor v naprej....
McLaren Mercedes se ve...

TribesMan ::

Kaj pa kak R9800PRO? Se dobi za podobne pare.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mtosev ::

Kaj ste na 6200 pozabli?
LOL
:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Geo ::

Ta post je ze star vec ko eno leto mi pa tule nekaj odgovarjamo:)), no 6600 za 33k, in pa Radeon 9800PRO za 32k
SHIT!!! I did it again...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica do 25k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
834705 (3809) himera
»

Katero grafično kartico naj kupim študiram že 2 meseca !!!

Oddelek: Kaj kupiti
462301 (1377) hrosc
»

SOCKET 939 (Athlon 64)

Oddelek: Kaj kupiti
181379 (1210) TribesMan
»

Nov Računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
231172 (915) Zheegec
»

evo! nova konfiguracija (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
813555 (2762) romell

Več podobnih tem