» »

Navaden telefon preko PC-ja do internetne telefonije - kako?

Navaden telefon preko PC-ja do internetne telefonije - kako?

Xplicit ::

Najbrz vsi poznate http://www.skype.com - program za internetno telefonijo

zdej pa mene zanima ali je mozno povezat navaden telefon preko pc-ja, da bi deloval na skype-u?
sm nekje zadledu da se da dobit tud usb kabl na katerga prklops telefon, sam pol rabs se software...
a je ze kdo kdaj to vidu al pa celo sprobu?

al je kaksen lazji/boljsi nacin?

btw - to me zanima zato k nocem da se sogovornika slis po zvocnikih, na zvocni ni pa nobenga prostga izhoda vec

Azrael ::

Kako telefon priklopiti na PC ne vem, USB ima vsaj za moje pojme prenizko napetost, da bi telefon deloval, mislim da pod 10V običajni telefoni ne delajo več, USB pa ima 5V.

Imam pa drugo idejo, na zvočno kartico priklopi slušalko običajnega telefona, problem premalo vtičnic pa se da rešiti z razdelilci, obstaja pa še plan B™ :

Sestavine: celotno ohišje telefona (vsebina lahko fuč), slušalko, kablovje, 3.5mm stereo vtičnico, stikalo, ki ima 3 preklopne kontakte ali namesto stikala 5V rele s toliko kontakti in tipko(potem rabiš še USB za napajanje releja).

Potem stikalo montiraš tako, da se preklopi, ko odložiš/dvigneš slušalko. Kable in stikalo zvežeš tako da gre signal pri položeni slušalki v vtičnico za priklop zvočnikov (na to vtičnico priklopiš obstoječe zvočnike), ko pa slušalko dvigneš se priklopi mikrofon in zvok se sliši v slušalki. Mogoče v to ohišje dodaš še en potenciometer za nastaviti glasnost v slušalki.

To je bila ideja zelo na hitro, ko sem bral tvoj post.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Xplicit ::

sej rezmisljal sem tud o tem da bi si nabavu se en dodatno Cheap-ass[tm] zvocno in nanjo priklopu en head-set -> slusalke+mikrofon, sam nimam placa v ohisju :\

glede unga sestavljanje slusalke morm rect da to glih ni zame, oz. si niti ne predstavljam kako tocno nej bi to zgledal (tehnicno)

glede razdelilcev sem ze razmisljal, sam a ni to tko da se pol zvok po jakosti razdeli na pol in je pol recimo en kanal (fecimo front speakers) tisji?

Caligula ::

Dva jurja so v Big Bangu logitechove slusalke z mikrofonom. Pol pa instaliras Skype recimo in uzivas.

Azrael ::

@Caligula:

Verjamem, samo Xplicit hoče na eno zvočno (za 2 ni prostora) priklopiti slušalke in zvočnike tako, da bi lahko še vedno muziko&co poslušal na zvočnike, telefoniral pa samo čez slušalke oz. telefonsko slušalko. Noče, da bi vsi vedeli kaj se pogovarja. Vsaj jaz sem tako razumel problem.

Možna rešitev je še razdelilec avdio signala s preklopnikom, samo ne vem kje bi se dalo dobiti kaj takega.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Suprmedo ::

Mislm, da je tist kar ti rabš tole: USB Headset 200

Probi dobit v kakšni slovenski trgovini. Mislm, da bi mogl met nism pa gledu.

Xplicit ::

Suprmedo - ja glih neki tazga bi rabu

hvala ti, bom pogledu mal po slo trgovinah, pa ce kej najdem sporocim

danielka84 ::

ni-da-ni

Caligula ::

Al pa mogoce Bluetooth slusalka :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosni mp3 predvajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
222382 (1454) dragoonka
»

katere slušalke z mikrofonom

Oddelek: Zvok in slika
171548 (1383) KTr1sk
»

Ušesna slušalka Logitech Bluetooth Headset

Oddelek: Kaj kupiti
71935 (1707) Saeed
»

Katere slušalke z mikrofonom

Oddelek: Kaj kupiti
81102 (1033) Mr_Globus
»

Išcem web cam

Oddelek: Zvok in slika
61225 (1159) flipflop

Več podobnih tem