» »

razlike med (mp3) VBR metodami

razlike med (mp3) VBR metodami

pulsar ::

kakšna je razlika med vbr metodami:
vbr- New
vbr-Old
vbr- mtrh
vbr -abr
vbr -deafult
?

NiggerBob ::

hmm, imaš rahlo zamešane pojme, abr nikakor ni "vbr metoda":))

Ker je nedelja zjutraj in sem bolj lene sorte, samo na kratko
CBR = Constant BitRate, encoder bo uporabljal konstanten bitrate za celotno zvočno datoteko
ABR = Average BitRate, encoder poskuša obdržati bolj ali manj enakomerni bitrate, po potrebi dvigne bitrate za bolj kompleksni del zvočne datoteke
VBR = Variable BitRate, encoder se trudi obdržati nastavljeno kvaliteto skozi celotno zvočno datoteko in nonstop prilagaja bitrate glede na zahtevnost le-te

za več info se potrudi na Hydrogenaudio forum , sem ti pripel zanimiv post, ker domnevam, da imaš v mislih Lame encoder:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

pivmik ::

ABR = Encoder poskuša spreminjati bitrate tako, da bo končni povprečni bitrate čim bolj enak ABR-ju ki ga navede uporabnik. To je da se da iz ABRja čim bolj natančno določit velikost končne datoteke.
LP, Gregor GRE^

M4TECH ::

navaden mp3 (npr. 128 kb) ima konstantnih 128kb, vbr pa je finta da se to spreminja iz npr 30-320 itd.to pa zato da ko je pesem mirna in je tišina ne rabi toliko tega shita pa ga zmanjša. rezultat je dobra kakovost pri odličnem bitrate-u.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M4TECH ()

pulsar ::

ok zdej mi je malo bol jasno. vidim pa da so na netu različna mnanja o tem katera metoda je najbolša za ripanje. katera metoda vam je najljubša za ripanje mp3, rabim jih predvsem za prenosni mp3 player..

marS ::

za slušalke ti je dovolj 128 CBR, če pa boš vklapljal v kak avto alpa v ojačevalec potem čim večji cbr npr 320 alpa VBR 320.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

CaqKa ::

cbr 192

iso2000 ::

Meni najljubša metoda je --preset extreme (Lame, VBR)

LP

pulsar ::

kakšne pa so razlike me posameznimi motodami, recimo med
preset extreme, preset standard,....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri program za ripanje cd-jev?

Oddelek: Zvok in slika
293998 (3460) BaRtMaN
»

AC3 -> MP3 problem

Oddelek: Zvok in slika
281637 (1430) log2
»

Kaj je bolše: *.MP3 ali *.WMA?

Oddelek: Zvok in slika
312734 (2303) San
»

MP3 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61184 (1042) gumby
»

MP3 komresor

Oddelek: Programska oprema
61370 (1246) alien-w

Več podobnih tem