» »

Moj vrli Radeon 9600 xt in vprašanja

Moj vrli Radeon 9600 xt in vprašanja

Tac20 ::

Imam polno vprašanj, vem da ste občutljvi na newbie in podobno, pa debilna vprašanja vendar iskalnik ne deluje, poleg tega bo vam bil še neskončno hvaležen za odgovore, če jih poznate...

Se pravi, imam kartico Celestica Radeon 9600 xt 128 mb gold edition, hm.. cena je bila 36500 sit za gotovino v mlacomu, kar se mi je zdela razumna cena za moj žep:)

Drugač moj kompjuter vsebuje: ddr 400 mhz 256 mb ram, 2200+ amd athlon, in pač to kartico

Ko sem stresel iz škatle kartico, me je presunil mini hladlinik na njej, vendar sem jo vstavil v računalo in inštaliral najnovejše gonilnik ter sprobal igro doom3 na medium quality in 800 x 600, mi je štekalo in bil sem razvran, zakaj je temu tako
Povrh vsega mi pri vsaki igri ki jo igram zašteka zmrzne slika in morem resetirat računalnik, potem dobim napotek da nej izklopim vpu recover, sem ga vendar nič ne pomaga, vseeno zmrzuje...;((
Potem sem ištaliral vse mogoče gonilinike stare, nove, in tudi to ni pomagalo,...

Potem sem bil prepričan da se mora preveč segrevati in sem kupil Vga silencer 3 ( al neki podobgna ) ogromni pol kilsi ventilro ki se sedaj prijetno hladi mojo grafično,
P.S. Ko sem snel stari hladilnik iz grafične je bil ta prilepljen gor, in ''termalna pasta'' je bila verjetno prej lepilo, kot kaj drugega:)

Vendar se mi zmrzovanje še vedno dogaja, in nevem kaj bi to bilo?
Mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo??

Aha pa še tole, kaj pomeni ta XT na koncu imena kartice, če imate kake izkušnje s to kartico, v čem je boljša od pro, in kaj sploh je xt serija?

Globoko hvaležen za odogovore

Bayte

Grey ::

Ja ne vem. Problemov je lahko možnih več:
1. kartica je fuč(leva firma kajpada)
2. nepravilno pritrjen hladilnik na kartici
3. temperatura zraka v ohišju previsoka
4. nekompatibilnost s tvojo matično ploščo
5. pozabil naložiti driverje za kartico(Catalyst 4.9 so najnovejši)
6. počasen sistem(procesor, ram,...)

Bolj kot tko ti žal ne morem pomagat.

Samuel ::

na novo naloži Windowse!!

TribesMan ::

Kakšen napajalnik maš?

Lahko da napetosti preveč nihajo in se ti pojavljajo te težave... druga možnost je kakšna nekomaptibilnost z gonilniki... če maš kakšn VIA al pa SiS chipset se zna kej tazga zgodit... pregrevanje kartice najbrž ni...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tac20 ::

Mogoče da je leva firma, hladlinik je ziher pravilno pritrjen, ker kartico zelo dobro hladi, mi kaže stopinje, imam najnovejše driverje, pomislil sem tudi na ram,...k mam samo 256 mb

Sem ištaleral gonilnike za matično ploščo, iz gigabytove strani, tako da upam da ni kej veze z matično ploščo, pregrevanje tudi jaz dvomim da je, tale napajalnik me matra še najbolj,...imam 300 w napajalnik, to so mi dali kot zamenjavo ker mi je originalni crknil, je velika možnost da bi bil napajalnik, kako bi lahko to zagotovo vedel?

Tac20 ::

Imam inštalran SP2 bi to lahko bilo tudi narobe? ker se mi zdi da se polno programov tepe z njimi,...:(

pviran3 ::

ornk grafična>ornk napajalnik - 500V

Macketina ::

Napajalnik ni nic presvoh.Sicer pa kaksna logika je da 6800 GPU s 220 miljoni tranzistorji rabi 480W napajalnik, R9600XT pa 500W???
Sumim na OS in driverje.Se posebaj ce imas Via chipset maticne, znas imeti velike probleme.
-Si morda zamenjal graficno kartico, v sistemu pa stare nisi odinstaliru?Upam da ne,ker to je groza.Nikoli driverjev instalirati kar ene cez druge.
-Probaj odinstalirat SmartGart (na netu se dobi program ki ti naredi tocno to)
-XT pomeni malce visje frekvence (GPU so navili na 500Mhz, ram ostaja na 300=600Mhz ddr)
Toliko sedaj na hitrico.

lp
Macketina!

Tac20 ::

Jest sem formatiral, nato sem inštaleral novo kartico, tako da upam da to ni to, sam napajalnik mam res en čist beden 300 w, k so mi ga dal tm v zamenjavo, pomoje sploh nov ni bil...in možno da je res beden

Drgač pa kaj nej bi pomagalo da odinštaleram smart gart? kako se tool imenuje? Čemu bo to pomagalo??

Lp Bayte

Tac20 ::

Sem uninstalal smartgart s toolom potem pa mi je kr vse tiste jezicke od radeona odstranl ne samo smart garta, ...?

Tac20 ::

Macketina? Bi še kdo dodal komentar?

Tac20 ::

Procesor amd xp 2200+ ima temperaturo 52 C, in sistem 33 C, ko sem v windowsih ne ko igram igrce, je to normalna temperatura al visoka?

kriko1 ::

1. Doom3 je pri optimizaciji za konfiguracijo izjemno debilna aplikacija. Ko sem jo ročno optimiziral mi je potem delala celo na P3 600Mhz!!! High quality, radeon 9600Pro. (Seveda pa šteka ko pride kaka inteligenca na sceno ker je procesor prešvoh). Navodila so na strani http://faqs.ign.com/articles/535/535407.... Druga pa je optimizacija za radeone, dobiš na slo-comp.com, išči doom3 in boš vidu nek doom3 tweak, ne pobrat datoteke!, sledi raje linku na forum in stvari postori ročno (je samo za dodat 3 vrstice). Enjoy.

Aja, če imaš kakega maxtorja in če ti bo igra še štekala je razlog disk, moj prijatu ima maxtor (se mi zdi 80 GB) sata 8Mb cache, radeon 9800Pro, 3000+, 512 MB Viking DDR, in mu zadeva niti na medium ne na low ne laufa, ker titsti disk je totalno v q! Seveda je bil tudi defragmentiran, pa ni pomagalo. WD recommended. Imam WD 800JB in igra mi dela lpše kot pri meni, na zgoraj opisani konf.

2. Zmrzovanje. Poskusi v biosu izklopit AGP fast write. Če ne pomaga znižaj AGP za 1 vrednost (namesto 8x, na 4x npr.).

Good lock!

ferdo ::

najbrš j eproblem SP2, če ni to, nastavi v BIOSu AGP voltažo na 1.5V default in AGP frekvenco na 66MHz oz default.

Meni se je podobno dogajalo in sem s tem to popravil.:\ skratka neumno in čudno, ampak...

Tac20 ::

Pišem že iz sveže formatiranega kompjutra z normalnimi SP1 windowsi gor, bom vidu če bo zdej kej sralo, imam pa namreč maxtorja 40 gb da, kako si vedel:)

drgač pa za bios, kater to bios? bios od grafične v windowsih al un na začetku ko ''del'' tipko pritisneš:))

Drgač pa hvala za svetovanje vsem!

Tac20 ::

Aja pa če spreminjam frekvence na manj, pa dajem na manj agp namest 8x 4x a ne bo potem še počasnej delalo? ( lahko se motim :)

Tac20 ::

Men se bo zmešal

V glavnem po formatiranem kompjutru, mi zmrzuje zdej tud v windowsih, in potem ko zmrzne se tudi sam resetira, zdej nimam več pojma kva narest, windowsi mi pa javjo da je pač moja kartica za erorr ki se je occured a ne;( , mislm da je ta kartica zanič al neki, probu bom še tisto v biosu spremenit pa še kake driverje gor dat, potem pa sem že brez idej kaj naredit, poleg tega da jo bom mogu vrnt, sem še kupui ventilator ker sem mislu da se pregreva, aja še neki mi ni jasno kako ma lahko moj radeon samo 30 stopinj procesor kartice? vam še prlimam sliko, če ne verjamte

slika temperature



in slika graficne z mojim hladilnikom



Mislm kva je to narobe, sploh?!?>:D ;(

m_2501 ::

Ce mas maticno ki ima nForce cipovje provaj instalirat nove driverje, dobis jih tukaj. Meni je tudi delalo neki pizdarje in zdej je kul...

Tac20 ::

Jupiiiiiiiiiii!

Evo me srečnega

Sem ponosni lastnik lepega 550w napajlnika, imam tud nov cooler za procesor thermaltake polo, updatal sem bios, imel sem verzijo F5 medtem ko na netu je bil ze verzija F14, med katerimi sem zapazil popravek, za to plato glede nestabilnosti AGP vodila, za radeon 9600 serijo, hihi, kdaj opazim:))

Hvala vsem za pomoč!!

Bajt


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z delovanjem določenih igric

Oddelek: Pomoč in nasveti
212043 (667) SmolWhale
»

Težave radeona z Viinim chipsetom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81892 (1820) TheJack
»

Katero grafično kartico naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
704778 (3959) ross|e20
»

problemi z 3d mark 2001SE

Oddelek: Navijanje
481566 (1229) boštjan
»

Direct3D ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
231334 (1112) Senitel

Več podobnih tem