» »

LPT naslov v Windows-ih 98

LPT naslov v Windows-ih 98

ptgorcan ::

Pozdravljeni

Obračam se na vas s prošnjo, da mi pomagate poiskati ustrezno matično ploščo, ki uporablja specifični naslov LPT porta v windows-ih 98. Na LPT port moram priklopiti vezje, ki komunicira z čitalcem in bere podatke. To vezje pa deluje le, če je naslov LPT porta
samo eden:
(input/output range) 0378-037F.
Natančen naslov se dobi v:
Control Panel --> System --> Device Manager --> Ports --> Printer Port LPT1 --> Resources

Za primer vam pošiljam link na sliko:


Vse novejše plošče uporabljajo za LPT port dva območja naslovov:
0378-037F
0778-077B
Takšna plošča ne odgovaraja ! V poštev pride samo plošča, ki ima en sam naslov 0378-037F.

Ker se težko dogovoriš z prodajalci, da ti dajo ploščo v testiranje, prosim vas, da preverite doma, katero ploščo imate in kakšen je naslov LPT porta v windows-ih.
Predvsem me zanimata ti dve plošči, vendar tudi za druge plošče ne bi bilo slabo vedeti.
Asrock GE PRO-M2 SIS650GX FSB533,2xDDR266,VGA shared
Asrock P4S61 SIS661FX,FSB800,VGA shared

lp

BigWhale ::

LPT port ima naceloma samo eden I/O naslov... Tega nastavis v biosu in ce je potrebno lahko to poves tudi driverju za LPT port v samih Windowsih...

Ce izklopis ECP/EPP mode, bi moral naceloma portu biti dodeljen samo en naslov? Ali ni?

ptgorcan ::

Na žalost ni tako. V bios-u se res nastavi začetni LPT naslov 0387, vendar je v windows-ih na večini plošč dodano še dodatno območje. Ravno toliko, da mi zmrda vezje, da ne deluje več.
Starejše matične plošče z SDRAMi, so ustrezale, te nove, ki pa imajo podporo za DDR pa samo nekatere. Zato iščem matične plošče, pri katerih je uporabljeno samo eno območje.

lp Benjamin


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCI LPT kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
121991 (1801) ender
»

Katero matično ploščo

Oddelek: Kaj kupiti
162048 (1798) dunlop1
»

Pošiljanje in sprejemanje prek LPT porta

Oddelek: Programiranje
61323 (1196) drjack.dj
»

LPT port kartica

Oddelek: Strojna oprema
151400 (1223) Kr_Edn
»

PCi kartica z dvema LPT portoma; kje kupt?

Oddelek: Kaj kupiti
6884 (793) slawc

Več podobnih tem