» »

tezave z acerjem 200mhz

tezave z acerjem 200mhz

TICKO ::

Od prijatelja sem dobil staro matično z procesorjem. Doma sem mel, cd-rom, disketnik, rame, hladilnik, in pa disk. Vse sestavim, poženem računalnik in napise "bad configuration" (pac da neki ni vredu priklopleno), dobro zamenjam ide kabel v disketniku (obrnem ga za 180°) potem ugotovim da je bil prej prav priklopljen in da je nekaj druga v sporu. Zamenjam ide kable za disk in cdrom, spet ista napaka. Torej karkoli naredim je napaka ista.
Računalnik je acerjev. Bios sem resetiral, tako da sem dal baterijo vem, ker v bios ne znam 8-O brez smeha prosim! ob zagonu pise: "Press: ctrl_alt_esc for bios setup" ne dela... nikakor ne dela, poskusu sem vse tipke na tipkovnci, ne dela. Tipkovnica pa dela, vem zarad tega ker sem enkrat pridel v dos, ko sem priklopil samo disk, brez cd-roma...

mogoče je kdo mel podobne težave?! :O
www.tickobox.com
www.scooter-on.net

Hux ::

Jah to napise vcasih ko hoces disk od drugega sistema priklopit na nov racunalnil.
Se mi je isto zgodilo ko sem probo mojga priklopit na enem sluzbenem a pri bratrancu je pa delal.
Tu je lahko vec vzrokov. Disk mas na master in CDrom na slabe. Drugace pa pac formatiraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

TICKO ::

glih v tem je problem! ne morem formatirat! ne morem v bios da nastavim prioritete cdroma in diska!

veckrat sem ze probal spremeniti na ker ide kabel bom dal cdrom in na ker disk.

zdej sem dobil nov disk, in so ze gor win 98! pa upam da bo delalo tako da mi ne bo treba formatirat. ceprav je disk bil na drugacnem sistemu!:\
www.tickobox.com
www.scooter-on.net

Hux ::

Sej prioriteta se spremeni na jumperu na disku in CDromu. Master slave.
Boot prioriteta pa je tak vedno CDRom,HDD ali Floppy,HDD kot default ce eno fajla proba drugo.

Ce mas na floppy pac z 6disketami startas al kolk jih pac majo XPji :D

ctr alt ecs kombinacije za v bios se pa nisem vido. Hm...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514041 (3207) MasterKiD
»

Ulra66 Bios is not installed - kaj naj naredim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
361658 (1323) amigo_no1
»

Nadgradnja PCja - problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
61391 (1157) solatko
»

Epox 8RDA+ boot težave...

Oddelek: Strojna oprema
121016 (752) iso2000
»

1x ide kabel za trdi disk, disketnik, in cd rom??????

Oddelek: Strojna oprema
111155 (1085) Dr_M

Več podobnih tem