» »

WLAN vprašanje hitrost???

WLAN vprašanje hitrost???

Pisko ::

Imam CANYON WIRELESS BROADBAND ROUTER 54Mbps 802.11g in pa CANYON PCMCIA WLAN 802.11g 54Mbps...

Kako to se mi preko Wlan poveže samo z 11Mbps in ne 54Mpps... Preko lan imam pa prikloplen domači komp in se poveže maksimalno???

Kje se nastavi hitrost WLAN? če se sploh? Iz ene dobre strani mi je preko WLAN vleklo dol samo z 11kbit/s??


HVALA vsem

pujsek_ ::

Ne kapiram te najbolj, vendar si lahko z Canyonovem materialom maxsimalno zadovoljen, če ti zadeva deluje v praksi 11Mbps ali nekaj več kot 1MB/s!

sinko999 ::

Daj router in pa karto v isti prostor pa te sprobaj. Histrost se ponavadi nastavlja na routerju in tam se lahko izbira dosti hitrosti pa ponavadi čisti g ali pa mešanje b+g .
Na karticah pa se ponavadi lahko vklopi g ali pa b hitrost.
Ni? ni ve?no !

rfmw ::

točno tako, kot je napisal sinko. nekje moraš obkljukati opcijo za višje hitrosti.

@pujsek

sam imam canyon dve 54 Mbps PCI mrežni in delujeta super preko 3-4 sten+eno nadstropje. pri (b) 11Mbps je efektivni prenos 6Mbps, pri (g) 54 Mbps pa doseže tudi preko 20 Mbps, tko da ne seri, da je canyon jajc, ker ni...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Pisko ::

Kokr razmišlam bom prodal tole zadevo in šel na kabel k je manj stavri k te lahk zafrkavajo. prenosnik se sploh noče povezat na net preko wlan. Pa sem sprobaval celo noč in nič... kako imate kaj vi nastavljeno tole?? men noče in noče. Pa tud ta domači komp sem imel zvezan preko LAN na routerju in mi tud noče več delat....Ne vem kaj je s tem..

kdo to kej obvlada da zrihta dobi za PIR :D k jst pa komp se ne marava kej preveč..


TNX

pujsek_ ::

Zadeva mora delat čisto normalno, nastavitve so enake kot pri lan mreži, vendar da imaš namesto switcha ap!
Problemi lahko nastanejo samo z nekvalitetnim signalom, tako da mora zadeva najprej delovati v eni sobi in nato zadevo postaviš, tam kot spada...
No treba je malo pogledat tudi software!:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822871 (13698) umexteacher
»

Wireless router canyon cn-wf514

Oddelek: Omrežja in internet
257199 (5204) jancus
»

wireless mreža

Oddelek: Kaj kupiti
332945 (2153) pujsek_
»

Brezžično omrežje

Oddelek: Strojna oprema
9970 (892) pujsek_
»

wireless LAN (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
734544 (3297) pujsek_

Več podobnih tem