» »

Brezžično omrežje

Brezžično omrežje

brezimni ::

Z sosedom imam narejeno brezžično povezavo. Router od Belkina, pci mrežna D link 520 + , zadeva deluje še kar vredu. A sem pa dobil še eno brezžično mrežno na USB , znamka Corega, zadevo inštaliram vse nastavim pa ne najde 0, tudi če d linka ven iz kište vržem je stanje isto, tudi če zamenjam Pc ne najde 0. Kako nastavim aces point (za dc++) na routerju in pod kam moram to vpisati (za ruter mislim)

pujsek_ ::

Različna standarda imaš ruter in usb...:\

Ne vem zakaj si folk kupuje, vsak del wlan-a od drugega proizvajalca... Najboljš je vse od iste firme!!!:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pujsek_ ()

pujsek_ ::

Aham, s kerim programom si vse testiral...?

EjTi ::

Standarda sta kompatibilna med sabo (802.11b ali pa 802.11g). 11B (počasnejši) dela tudi na 11G. 11A pa ni za Evropo - je ilegalno ga uporabljat. USB ponavadi snabše lovijo. Probej tisti kompjuter čisto zraven routerja dat in poglej, če dela. Če bo delalo potem ima USB pač manjši domet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EjTi ()

pujsek_ ::

Ja ni glih tako k ti praviš!! če maš en navadni standard 11b do z delovanjem 11mbps, si lahk ti kar misliš kako se bo stvar povezala! Mi smo testirali asus wl-500g ima vse možnosti avto, se ni blo problema povezat z 11mbps karto, smo pa dali AP d-link dwl-2000ap pa ga kartica ni našla niti na 10m!

USB-ji delajo sigurno boljš od navadne kartice z originalno antenco!
Poizkusi z net stumblerjem, če ga nimaš ga dobiš tukaj;
Net stumbler 0.4.0

Pa povej ker signal je boljši!

EjTi ::

Jest sploh nimam WLAN-a - je pa kolega kupu USB WLAN in mu je komej skoz eno steno nesu.
Nej proba it s kompom in USBjem dost blizu routerja it in bo vedu al slabo lovi al pač ne gresta skupej.

brezimni ::

Probal sm tudi že z netstumblerjem, čista nula medtem ko z dlinkom imam povezavo 11 mbps skoraj nonstop, šum pa je ponavadi od 35 so 20 %. Oddaljenost ruterja je nekje 15 metrov in 2 steni. Pa saj to korego bom itak nesel nazaj. Zanima me kkako lahko nastavim access point na ruterju, in kje lahko vidim koliko uporabnikov je gor povezanih.

pujsek_ ::

Ja nazaj nes zadevo! Pri asusu se da nastavt samo AP na ruterju! Drugi ne!
Je pa pri asusu bolj težko videt kolk bolka je gor, tist se pa da videt pri d-linku!

Zakaj bi pa videl kolk folka je gor?? Saj stvar zapreš na MAC addrese pa postavte ip-je pa domače omrežje, pa takoj vidiš kdo je na mreži, vsiljivec pa tako ne bo mogel v mrežo!

brezimni ::

Zadnje čase se mi zdi da mi prnos nekam zelo počasi deluje. V dc ++ mi sedaj ponavadi vleče dl z povprečjem 1 do 2 kb na sekundo (v aktive ne morem nastavit, zaradi onega acess pointa), kje se da preverit koliko je dejanska hitrost moje povezave. Na začetku pa je to letelo na DC ju tudi povprečje okoli 30 kil na sekundo.

pujsek_ ::

Pa zadeva more šibat na 20m čez 2 steni, k zmešana!!! Tako da ne vem kaj maš narobe nastavljeno!

Na d-link karto daj gor, driverje ver. 3.07!

drivers for dwl-520+

Glede korega USB pa kaj vem!! Nismo še tega testirali, USB wl-140 od asusa je letela 2x boljše od karte d-link 520+, kolk smo testiral...

Poizkusi to!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžična povezava HELP!

Oddelek: Omrežja in internet
272870 (1715) c00L3r
»

Začetek brezžične povezave!

Oddelek: Omrežja in internet
211975 (1408) Brane2
»

Asus 500g router in 138g mrežna kartica - prekinjanje povezave

Oddelek: Omrežja in internet
181594 (1362) Airskull
»

Modifikacija WLAN kartic (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
588338 (6162) pujsek_
»

wireless mreža

Oddelek: Kaj kupiti
333031 (2239) pujsek_

Več podobnih tem