» »

Router

Router

Mulc ::

Kupil sem router q-tec in ga priključil, nato pa prebral navodila. Vse sem naredil kot piše, a pri eksplorerju (ko sem moral vpisati ip, ki piše v navodil da je tovarniško nastavljen) se mi je zatanilo. Eksplorer noče in noče prikazati strani. Kaj naj naredim?

Poldi112 ::

Prava pot gotovo ni, da na 8 ur odpiras novo temo z enako vsebino.

OldSkul ::

192.168.1.1 ne dela??
Mogoče je kakšen drugi IP,m samo če imaš manula pred sabo??:\

Mulc ::

Ja mam manual zravn, pa še iz neta sm ga dol snev pa je isti in isto nč ne dela. A ma še kdo q-tec router?

arch5 ::

na kater IP se pa povezuješ? Pa kakšen je tvoj IP?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: arch5 ()

sinko999 ::

Možno je da si si nastavil fiksni ip, routerji pa ponavadi imajo vklopljen DHCP, malo to preveri potem preveri če imaš kabel vtaknjen v lan vtičninco in wan potem pa če ti še ne dela idi do kakega kolega pa router sprobaj pri njem da nimaš slučajno zanič primerek.
Ni? ni ve?no !

Mulc ::

Ubistvu sem ugotovil, da je zanič utp, ve kdo kje v okolici kranja bi se ga dalo dobiti že stisnjenega (okoli 2m)

Ziga Dolhar ::

V Kranju je precej računalniških štacun ... Resno.

Jaz sem se jako zapletenega projekta lotil pred dvema letoma in investiral v pet metrov kabla, ki so mi ga prodali v Šumi Elektroniks (Miška ... Stari Mayr ...).

>:D
https://dolhar.si/

Mulc ::

Ja ql, kolk se pa kej cene gilbljejo, dons sm v komtronu gledou 2m kabla za 1200 sit a se mi je zdelo zelo drago (comtron uvaljiva), a ma miška kej cnej, drgač pa se lohk baje tud v elbi gre po 3 m kabla, pa u lotos po 2 konektorja, sam še kleše mi mankajo...

OldSkul ::

Ja kabli, ki so dolgi pa metrov so precej dragi zato se splača kupit kable, ki so dolgi recimo 10 metrov in ti ga naredijo pred očmi.Tako prideš najceneje skoz.Se je to tudi meni dogajalo.

Mulc ::

Kje ga pa stisnejo pred tabo???

OldSkul ::

V mojem kraju že (Ivančna Gorica).

Mulc ::

Uf, še pr vam u rovtah mate to, pol bi tud u kranu loh to mel. (pa brez zamere) Le kje bi to loh dubu?

OldSkul ::

Ti to misliš, da so rovte.V bistvu pa je kraj (Dolenjska) direkt ob avtocesti in je 25-30 Km oddaljen od Lj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI ali UTP kabel?

Oddelek: Kaj kupiti
212881 (2429) SeMiNeSanja
»

Povezava s HDMI kablom

Oddelek: Zvok in slika
287842 (7218) ST-777
»

LAN ethernet - minimalna dolžina kabla

Oddelek: Pomoč in nasveti
141371 (1371) reber
»

omrežje na 70m

Oddelek: Omrežja in internet
492337 (1575) mazy
»

neonske vrvice

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151164 (892) Bungee-

Več podobnih tem