» »

Kakšni so dejanski stroški neta??

Kakšni so dejanski stroški neta??

V-i-p ::

Hmm, nekaj me zanima... ko gledam mal internet ponudnike, recimo moj.net al pa siol, vidim, da vsi po vrsti ponujajo t.i. "neomejeni dostop", pa stane recimo 4000 sit/mesec. Mene pa zanima, kolk je treba pol plačat še telekomu? Ker jst mam občutek, da je arnes (kjer sem zdaj) najcenejši v slo? thx za info...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

SpiDEr8 ::

Mislem de je arnes najcenejši!?!?! Sam ta neomejen dostop pr siolu je tko de plačaš siol to naročnino na neomejen dostop pol pa še skoz plačuješ porabo 0880 to pa tut kr dost nanese!!!! Sej loh zračunaš ...... :| Bi loh tut pr siolu kej zmanjšal ceno sej majo itaq že dost dnara ...... ;((
Fear Is Mind Killer! The Fear Has Come!

iBojan ::

Se strinjam s tem, da je arnes najcenejši, torej če mate možnosti kar hitro pogeslo ;) Pri SiOLu pa je tako, da pač plačaš tsto naročnino za neomejen dostop, potem še porabo 0880, ki ti precej nanese, pa še začetni impulz ti zaračunajo na računu za telefon ;( Pojavlja se tudi vedno več ponudnikov, ki pa imajo vsi številko 0889 pa je še vedno tukaj Telekom ;(

lp, _GeS_

OZZY ::

He he. Tista neomejena uporaba in naročnina je ena varka. TUkaj moraš upoštevati absolutno še stroške dostopa na številko 0880 ali 0889. To pa znese od 75 do 150 sit na uro z ddv (pri siolu malo manj). KAr pomeni, če je naročnna 5 jurjev in si gor 30 ur boš plačal še 30x75 (po sedmi uri) ali 30x150 ali pa pač mešano. Kar tist račun kar lepo poveča. Absolutno se splača nabav arnes, če ga lahko ali pa če rabiš zelo veliko net kabel ali adsl če je ta možnost (naročnina 7000-8000 sit, pa ni treba za take stvari nič skrbet. Samo je treba pa plačat priključnino. Kakor koli telekom zasluži.;((
Go with the flow.

whatson ::

trenutno je res arnes najcenejši, ampak po specifikacijah tudi najbolj zaseden in najpočasnejši.

"neomejen paket" se nanaša na naročnino, in da nimaš dodatnih stroškov pri impulzih. drugače pa sux...

jaz mam amis samo zato, ker ma arnes pri nas nonstop zasedeno linijo... ;(
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

abcde7 ::

Čakte a poj ni siol 0880 telefon zastonj???>:D Tud če vzameš 5 ur brezplačno!?

kirc ::

Ja pr paketu 5-ur zastojn, je vse zastonj, samo vsakokrat plačaš vstopni impulz. ko se povežeš z I-netom.
Everything should be made as simple as possible, but not simpler.

||_^_|| ::

a nima ARNES ene omejitve kao 7 ur/teden?

Binji ::

Ima ma jst h SIOLu ne grem tudi ce me z bikom ke zvlecejo. Namest da bi nam zebrali o izenacevanju cen z Evropo bi rajsi poskrbeli za izenacevanje napredka z Evropo in poskrbeli za brezplacni internet kot je to ze v Angliji in se marsikje!
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

OZZY ::

Ne arnes ima omejitev 10 ur na teden. Kar pa ja kar dost a zame še vedno premalo. :D15 ur tedensko bi bilo lih prav.
Go with the flow.

abcde7 ::

men drgač kr najbolj paše neomejen dostop na arnes, to je lajf!:D

MadMicka ::

K smo že pr cenah, ne smemo pozabt na kabel, pa tud asdl prihaja, in te dve stvari sta mesečno najcenej!

blank3_ ::

Kdor lahko, nej si zrihta sestro in jo preprica, da si zrihta Arnes account pa mas double time (20h), če mas se svojga seveda...:)
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

Mr.-Viko ::

Siol ima takole s to neomejeno uporabo:
-naročnina: okoli 5800 SIT
-poraba 080: dražja tarifa: 102 SIT, cenejša 51 SIT
Zgornje velja (vsaj mislim tako) za dve tel. številke (hmm... ali ima to sploh kakšno vezo z internetom???) - dostop 128kbps (no, cene so isti drek z dostopom 64kbps).
Povzetek: SIOL JE FULL DRAG!
Aja... S tem nisem nič novega povedal! :D
No comment, really

Tomi ::

Kar se tiče Arnesa, vsi, ki so nad srednjo šolo ( študentje, raziskovalci in prosveta ), imajo neomejeno. Tako da..
Drugače je pa najbolje najeta linija, pa svoj notebook, pa gremo:D
metrodusa.blogspot.com

OZZY ::

Me viko: Nič novega.Vse je drago
Za neomejeno je najbolje kak kabel. Men vem, da bi se splaču.
Go with the flow.

Mr.-Viko ::

Kabelj ali pa ADSL sta za neomejen dostop. Vendar glede ADSLa nisem prepričan ali je "res poceni". V bistvu še sploh ni tako razširjen (darn! pa tako si ga želim imeti!!). Sicer pa, ne bom več govoril, ker karkoli bom rekel je vam to vse že znano. Mogoče vam je še moj "nemški načrt" iz ISDN na ADSL znan...
No comment, really

[t502] ::

Kaki nacrt? :8)

ADSL je se najceneje. Neomejen dostop, fiksna cena, non-stop gor (always-on).

[t502]

Mr.-Viko ::

Nemški načrt, ki ga je ustvaril Hitler (za ne vem katero akcijo) in je potem bil neuspešen.
Nasprotno bom pa jaz uspešen in bom kupil ADSL takoj, ko bo možen, ker me cena ISDN-ja ubija.

Ja, tako je to. :D
No comment, really

NiggerBob ::

jaz sem si zase zračunal, da me je ISDN dostop prišel mesečno v poprečju 18 Ksit/mesec.
4581,50 SIT neomejen dostop preko AMISa + cca 14 - 15 Ksit za impulze Telekomu;((
Teh 30 Ksit za ADSL + 8 Ksit naročnine bo v 3 mesecih znesek popolnoma enak kot dial-upu.
Seveda so prednosti cca 8 x hitreje kot ISDN, ping pri online igrah prej 200 - 300 ms, zdaj običajno 50 - 80 ms, lahko si na netu 24 ur, ni impulzov, označiš file 100 MB, začneš DL in greš gledat dnevnik na PopTV. Nekje pri začetku športih novic je teh 100 MB pretočenih na tvoj comp. Impulzi? Nema:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

[t502] ::

jup.

Na prvi pogled zgleda drago pravzaprav pa sploh ni. Pa se hitro je!

[t502]

NiggerBob ::

ja, pri dial-up te vsak mesec malo olupijo, "mic po mic", pa se niti ne zaveš in se nekako sprijazniš, dokler ne potegneš skupaj letnih stroškov.
Če imaš dial-up + analogni modem + dostop preko Arnesa, da ni naročnine in porabiš za telefonske impulze mesečno 2000 sit, kar sploh ni veliko, se lahko pošteno zamisliš, če se ne splača dat mesečno rajše 8000 sit za 10-12x hitrejšo linijo + neomejen čas na netu.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

[t502] ::

Jaz zdaj placujem net po 8000-10000 SIT na mesec!

Zato se mi ADSL se kako splaca.

[t502]

Tomi ::

Ni nujno, da se. Meni se ne bi, pa čeprav sem na Arnesu, ker me ni veliko doma, za dva vikenda na mesec je pa bedarija. Počitnice gor ali dol..
Ko sem doma, pa nabijem recimo 3000 telefona..
metrodusa.blogspot.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Modemski net?

Oddelek: Omrežja in internet
91167 (1022) para!
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707833 (6139) DeLonghi
»

Cenejši dial-up dostop od 1. marca

Oddelek: Novice / Ostale najave
273192 (3192) GaPe
»

VOLJA.NET (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
12411873 (7905) swalow
»

Amis flate-rate

Oddelek: Omrežja in internet
111102 (898) Tr0n

Več podobnih tem